Дипломна робота «Захист права інтелектуальної власності в Україні», 2010 рік

З предмету Право · додано 29.03.2011 20:50 · від Псалом · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. 7 Правові засади захисту прав інтелектуальної власності 7 1.1. Загальні правові засади захисту прав інтелектуальної власності 7 1.2. Правові підстави захисту прав інтелектуальної власності на об'єкти авторського права та суміжних прав 22 1.3. Правові підстави захисту прав інтелектуальної власності на об'єкти промислової власності 35 1.4. Характеристика судових та несудових форм захисту прав інтелектуальної власності 45 Розділ 2. 52 Характеристика спорів про порушення прав інтелектуальної власності. Захист та наслідки порушення права інтелектуальної власності 52 2.1. Спори, що виникають з приводу порушення особистих немайнових прав інтелектуальної власності 52 2.2. Спори, що виникають з приводу порушення майнових прав інтелектуальної власності на об'єкти авторського права та суміжних прав 63 2.3. Спори, що виникають з приводу порушення майнових прав інтелектуальної власності на об'єкти промислової власності 75 Розділ 3. 82 Особливості розгляду спорів про порушення прав інтелектуальної власності. Проблеми регулювання захисту прав інтелектуальної власності в україні та за кордоном 82 3.1. Підсудність спорів про порушення прав інтелектуальної власності 82 3.2. Проблема доказів та доказування у справах, пов'язаних із порушенням прав інтелектуальної власності 94 3.3. Медіація як спосіб вирішення спорів про порушення прав інтелектуальної власності 100 Висновок 110 Список використаної літератури 118

Висновок

Підводячи підсумки стосовно викладеного матеріалу з теми «Правова регламентація спорів про порушення прав інтелектуальної власності» вважаю за необхідне зробити наступні висновки.

Так, в першому розділі даної роботи були розглянуті правові засади захисту прав інтелектуальної власності, а саме були визначені: загальні правові засади захисту прав інтелектуальної власності; правові підстави захисту прав інтелектуальної власності на об’єкти авторського права та суміжних прав та на об’єкти промислової власності; характеристика судових та несудових форм захисту прав інтелектуальної власності.

З приводу цього можна зазначити наступне.

Згідно з Конституцією України кожний громадянин має право на результати своєї інтелектуальної, творчої діяльності; ніхто не може використовувати або поширювати їх без його згоди, за винятками, встановленими законом. Виходячи з цього, одним з основних напрямів державної політики України з питань національної безпеки, визначених Законом "Про основи національної безпеки України" є забезпечення необхідних умов для реалізації права інтелектуальної власності та його захисту.

Захист прав інтелектуальної власності в Україні - це передбачена законодавством діяльність уповноважених державою органів виконавчої та судової влади по визнанню, поновленню та усуненню перешкод, що заважають суб’єктам права інтелектуальної власності реалізації їх прав та законних інтересів.

Слід зазначити, що законодавство України в сфері захисту прав інтелектуальної власності базується на Конституції України і складається з відповідних норм Цивільного кодексу України, Закону України «Про авторське право і суміжні права» та інших нормативно – правових актів чинного законодавства України, що охороняють та захищають особисті немайнові права та майнові права суб'єктів авторського права і суміжних прав. Так, в Україні діють 10 спеціальних законів у сфері інтелектуальної власності: "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі", "Про охорону прав на промислові зразки", "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", "Про охорону прав на сорти рослин", "Про охорону прав на зазначення походження товарів", "Про охорону прав на топографії інтегральних мікросхем", "Про захист економічної конкуренції", "Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів та фонограм", "Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів господарювання, пов’язаних з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування". Окремі норми, що стосуються інтелектуальної власності, містяться в багатьох інших законах України. Характерною особливістю багатьох розроблених за останній період нормативно-правових актів є запровадження норм, націлених па посилення відповідальності за порушення прав інтелектуальної власності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?