Курсова робота «Розвиток творчих здібностей», 2009 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 28.03.2011 13:14 · від Катерина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Психолого-педагогічний аналіз творчих здібностей особистості 1.1. Поняття творчості та творчих здібностей 5 1.2. Підходи до визначення складових творчих здібностей особистості 9 РОЗДІЛ 2. Педагогічні умови виховання творчих здібностей учнів 2.1. Виховання творчих здібностей дитини у сім`ї 15 2.2. Методи розвитку творчих здібностей учнів у процесі трудового навчання 21 2.3. Особливості виховання творчих здібностей учнів у позакласний час 23 Висновки 29 Словник основних термінів 30 Список використаних джерел

Висновок

На сьогоднішній день не має однозначного визначення творчих здібностей та єдиного підходу до їх структурування. Проте, більшість науковців сутністю творчих здібностей вважають здатність породжувати нові, оригінальні ідеї, ефективно вирішуючи проблемні ситуації. Термін «творчі здібності» та «креативність» є тотожними. Враховуючи особливості змісту процесу виховання, який передусім, передбачає активність учнів, вважаємо позицію В. В. Кліменка про структуру творчих здібностей найдоцільнішою, згідно якої їх компонентами є: творче мислення, творча уява, почуття, енергопотенціал, які забезпечують креатівність учню за умов їх оптимального та гармонійного розвитку. Для розвитку творчих здібностей та виявлення їх динаміки необхідно керуватись показниками креативності особистості, якими є: новизна, продуктивність та гнучкість мислення, оригінальність думки; уміння порівнювати предмети чи їх властивості, оцінювати ставлення людини до чогось, готовність діяти так, а не інакше; фантазійність; мотиви, творча самостійність, стійка потреба в застосуванні творчих здібностей у діяльності; прагнення до самовдосконалення, свідомого розвитку і формування власних здібностей до творчості; динаміка засвоєння нових рухів та рухових дій, точність їх виконання, пластичність, раціональність, економічність, доцільність, своєчасність, що комплексно оцінюють виконання рухів та рухових дій. Основними методами розвитку творчих здібностей є:

1. використання на заняттях з трудового навчання природних матеріалів;

2. колективне обговорення індивідуальних творчих завдань;

3. диференціювання виробничо-технічних задач;

4. використання технічної документації з неповними даними;

5. застосування художньо-конструкторських задач;

6. застосування методів творчої діяльності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?