Курсова робота «Дослідження чинників конкурентоспроможності керамічної плитки (на матеріалах ТОВ «Епіцентр»)», 2009 рік

З предмету Товарознавство · додано 25.03.2011 13:43 · від Татьяна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Поняття конкурентоспроможності товарів 2.Стан ринку керамічної плитки 3. Характеристика асортименту керамічної плитки представленої на ринку 4. Показники споживних властивостей керамічної плитки, які визначають конкурентоспроможність 5. Оцінка конкурентоспроможності керамічної плитки Висновки і пропозиції Список використаних джерел Додатки

Висновок

Конкурентоспроможність товару - це такий рівень його економічних, технічних і експлуатаційних параметрів, що дозволяє витримати суперництво (конкуренцію) з іншими аналогічними товарами на ринку. Конкурентоспроможність розглядається як властивість продукції. Її кількісною характеристикою є показники конкурентоспроможності: технічні, комерційні, організаційні, економічні. В курсовій роботі був досліджений стан ринку керамічної плитки. Характеризуючи ринок керамічної плитки України, експерти відзначають значне зростання об'ємів вітчизняного виробництва і зниження частки імпорту. При цьому відсоток зарубіжної продукції як і раніше високий. Український кахель витримує конкуренцію лише в дешевому і середньому ціновому сегментах, залишаючи іспанським і польським виробникам нішу дорогої плитки. За даними Держкомстату, в Україні в 2007 р. виробництво керамічної плити і плитки збільшилося на 25,6% в порівнянні з 2006 р. до 26 566 тис. кв.м. У січні-лютому 2008 р. виробництво керамічної плити і плитки збільшилося на 61,8% в порівнянні з січнем-лютим 2007 року до 5 493 тис. кв.м. Виробництво керамічної плитки в Україні в січні-червні 2007 року зросло на 13,5% в порівнянні з січнем-червнем 2006 року - до 11,202 млн. кв.м. У червні-2007 виробництво продукції в Україні склало 2,035 млн. кв. м, що на 12,2% більше в порівнянні з червнем-2006 і на 6,5% менше в порівнянні з травнем-2007. За підсумками 2007 р. столичний ринок керамічної плитки виріс на 30%, досягнувши в грошовому виразі понад $120 млн. У нинішньому році експерти прогнозують збереження цієї динаміки. Тільки з січня по квітень реалізація даної продукції збільшилася в порівнянні з аналогічним періодом 2007 р. на 40%. Щодо асортименту керамічної плитки, який представлений на українському ринку то він є досить широким і представлений всесвітньо відомими фабриками Іспанії, Італії: ALCOR S.L., AZULEJERA ALCORENSE, APARICI, AZULEJOS A, DIAGO, GAYA FORES, GEMMA, GRESLUNA, EMIGRES, METROPOL, BALLESMAR, GRES BURELA, LEGEND, ITALGRES, ROCA CERAMICA, EXAGRES, STYLNUL, PORCELANITE DOS, Azulindus & Marti, AZULEV, S.A., CERACASA, OSET, NOVOGRES, BALDOCER, RAKO (Чехія), Bohemia Gres (Чехія), Keramika HOB (Чехія). Асортимент керамічної плитки дуже широкий:

- плитка для підлоги;

- облицювальна плитка;

- кахель;

- плитка для басейну;

- східна плитка.

Основними показниками що характеризують конкурентоспроможність керамічної плитки є: функціональність, естетичність і економічність. До функціональних показників керамічної плитки відносяться: зовнішній вигляд, міцність, зносостійкість, морозостійкість, вогнестійкість, водопоглинання. Естетичні показники характеризують дизайн, якість виготовлення, зовнішній вигляд. Економічність характеризують такі показники, як: собівартість, ціна реалізації, оптові, дрібнооптові ціни і т. ін В даній роботі була оцінена конкурентоспроможність керамічної плитки методом сигматичного диференціалу який застосовується коли необхідно оцінити конкурентні переваги досліджуваного товару і товару конкурента В результаті дослідження даними методами визначено, що: - представлена на ринку України керамічна плитка – «AZULEJERA» (Іспанія) є найбільш конкурентоспроможною в порівнянні з керамічною плиткою «Bohemia Gres» (Чехія). Це свідчить про те, що іспанська керамічна плитка являється на сьогодні оптимальним поєднанням ціни і якості серед досліджуваних об’єктів.

Коментар модератора

30 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?