Дипломна робота «Розробка фінансового плану структурного підрозділу підприємства», 2010 рік

З предмету Фінанси підприємства · додано 24.03.2011 11:12 · від Вікторія · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Зміст 2 Вступ 5 Розділ 1. Теоретичні аспекти розробки фінансового плану структурного підрозділу як відокремленої одиниці малого підприємства 9 1.1. Фінансовий, бізнес-план розвитку: сутність і необхідність розробки для майбутнього функціонування підприємства 9 1.2. Інструментарій розробки бізнес-плану розвитку підприємства 13 1.3. Характеристика етапів розробки бізнес-плану розвитку підприємства 24 Розділ 2. Дослідження передумов створення нової структурної одиниці ТОВ “Академія Плюс” 33 2.1. Аналіз результатів господарської діяльності та майнового стану ТОВ “Академія Плюс” 33 2.2. Оцінка інвестиційної привабливості ТОВ “Академія Плюс” 57 2.3. Моніторинг джерел фінансування створення нової структурної одиниці ТОВ “Академія Плюс” 68 Розділ 3. Обгрунтування бізнес-плану відкриття ресторану у складі ТОВ “Академія Плюс” 83 3.1. Організаційні передумови створення ресторану як структурної одиниці ТОВ “Академія Плюс” 83 3.2. Обгрунтування сфери діяльності та перспектив розвитку дитячого ресторану 95 3.3. Маркетинговий план просування нового ресторану 111 3.4. Оцінка ефективності розробленого бізнес-плану відкриття ресторану 123 Висновки і пропозиції 139 Список використаної літератури 144 Додатки 149

Висновок

Розробка фінансового плану - це заключний етап фінансового планування. Бізнес-план розвитку – це документ, що визначає стратегію і тактику подальшого розвитку налагодженого бізнесу, визначає цілі розширеного відтворення та організаційні заходи для їх досягнення, містить фінансові показники, пов’язані з реалізацією підприємницької ідеї. Базуючись на загальній концепції розвитку підприємства, бізнес-план докладніше розробляє економічний і фінансовий аспекти стратегії, дає техніко-економічне обґрунтування конкретних заходів.

Одночасно план є програмою виконання запланованих заходів. Він використовується для перевірки ідей та цілей, для підвищення ефективності управління підприємством і прогнозування результатів діяльності. В ході реалізації бізнес-плану та зміни обставин він може уточнюватися шляхом корегування відповідних показників.

Для його складання потрібно мати всі плани виробничо-господарської діяльності підприємства, а також зробити всі розрахунки фінансових ресурсів. Крім того, необхідно зробити розрахунки планових обсягів валових доходів і валових витрат для визначення суми_ прибутку, яка має бути сплачена до бюджету у вигляді податку на прибуток. Проте як джерело всіх витрат, які плануються у фінансовому плані, може виступати лише бухгалтерський (тобто реальний) прибуток, саме він і є основним об'єктом фінансового планування.

Постійне приведення бізнес-плану у відповідність новим умовам дає можливість використовувати його у якості інструменту оцінки практичних результатів роботи підприємства.

Здійснення таких планів в найбільшій мірі забезпечує приріст ринкової вартості підприємства, а це є кінцевою метою діяльності будь-якого підприємства.

Інструментарій, що використовується для складання бізнес-плану досить широкий і включає в себе традиційні методи планування і аналізу, сучасні моделі оцінки позиції підприємства на ринку та специфічний інструментарій аналізу інвестиційних проектів. Проте всі методи планування і аналізу, що використовуються в ході розробки бізнес-планів розвитку підприємства, здійснюються у двох основних форматах: на основі врахування прогнозного стану (стратегічному) і на основі ретроспективних даних.

Використовується при розробці бізнес-планів і спеціалізоване програмне забезпечення до функцій якого належать: опис запланованих у рамках бiзнес-плану робiт, їx розподiл у часi та “прив'язка” до обсягу pecypciв; ресурсне планування та планування витрат; формування звiтiв на запит користувача.

Процес розробки бізнес-плану досить складний і передбачає здійснення низки послідовних етапів, зміст яких полягає у визначенні місії, цілей та стратегії розвитку підприємства, доскональному вивченні зовнішнього середовища, виявленні внутрішніх резервів і на основі отриманих результатів складанні чітко структурованого документу, який має на меті довести перспективність та обгрунтувати шляхи досягнення бізнес-ідеї.

В ході написання даної дипломної роботи було досліджено передумови розширення діяльності підприємства ТОВ “Академія Плюс”, що працює у галузі ресторанного господарства.

Так, аналіз результатів господарської діяльності та майнового стану ТОВ “Академія Плюс” свідчить про наявність передумов для створення нової структурної одиниці. Діючий ресторан забезпечує постійне зростання обсягів діяльності та отримання сталих прибутків (середньоквартальний приріст обсягу чистого прибутку у 2008-2009 рр. склав 25,06%). Підприємство генерує власні внутрішні ресурси та має достатнє матеріально-технічне забезпечення для отримання кредитів. Загальна вартість активів ТОВ “Академія Плюс” у 2008-2009 рр. коливалася у межах 1561,7 – 2131,9 тис. грн..

Що стосується залучення власних зовнішніх ресурсів, то з метою визначення можливостей підприємства щодо зацікавлення потенційних інвесторів, було оцінено рівень інвестиційної привабливості ТОВ “Академія Плюс”.

Дослідження комплексного аналізу фінансового стану підприємства, а також аналіз його зовнішнього середовища (країни, регіону, галузі), показали, що ТОВ “Академія Плюс” має високий рівень інвестиційної привабливості. Воно має передумови і можливості для зовнішнього фінансування розширення своєї діяльності шляхом залучення нових інвесторів або збільшення внесків діючих власників.

З метою дослідження перспективності відкриття саме дитячого закладу був проведений аналіз структури та приросту населення України. Дослідження показали, що у 2009 році 13% загального населення країни представляли діти віком від 1 до 14 років і загалом спостерігається позитивна тенденція у зміні кількості новонароджених.

Із зростанням кількості дітей пов’язане збільшення витрат на задоволення їх потреб. Так, у 2009 р. в порівнянні з 2006 р. обсяг витрат, який в середньому припадає на одне домогосподарство з дітьми на місяць, зріс з 660,8 грн. до 1450,4 грн. (більше ніж у 2 рази). При чому, чим більше дітей в сім’ї, тим вищою є частка витрат на продовольчі товари, включаючи витрати на харчування поза домом, в загальному обсязі грошових витрат.

На даний момент на ринку представлена невелика кількість спеціалізованих дитячих ресторанів і кафе (прямі конкуренти), а також кафе з широким асортиментом солодощів, випічки або морозива;“дорослі” ресторани, що пропонують дитяче меню, проведення дитячих свят та програм, зокрема ресторани мережі “McDonald's”; кафе у дитячих торговельних та розважальних центрах (непрямі конкуренти). Однак ці заклади мають низку недоліків. Кондитерські кафе і кафе з продажу морозива пропонують лише солодощі і розраховані на ласунів будь-якого віку, у них відсутні спеціальні програми розвитку і розваг для дітей. Ресторани мережі “McDonald's” значну увагу звертають на дитячі розваги, пропонують організацію дитячих свят і забезпечені ігровими майданчиками, іграми тощо. Проте головне у ресторані – це, все ж таки, їжа, а у випадку дитячих ресторанів – її корисність. А страви ресторанів “McDonald's” не лише не корисні, але й шкідливі (їх найпопулярніша страва картопля фрі містить трансжири, що сприяють розвитку злоякісних новоутворень, ожирінню, серцево-судинним та іншим хворобам). Неприпустимість подібного харчування для дітей є безперечною і особливо актуальна у наш час, коли все більших обертів набуває популяризація здорового способу життя.

Роблячи наголос на повноцінному вітамінізованому меню (розробленому спеціально для дітей), наявності сучасної ігрової кімнати та живого куточку, неповторному дизайнерському рішенні інтер’єру, ресторан “Володар підземелля” пропонує якісно новий рівень обслуговування дитячої аудиторії і неодмінно буде по заслузі оцінений навіть найвибагливішими клієнтами. А середня цінова політика зробить його доступним широкому колу споживачів, тим самим формуючи широку та сталу клієнтську базу.

Новий дитячий ресторан буде розміщено у будівлі ресторану “Академія Трапезна” на нульовому поверсі загальною площею 198 кв.м, який також знаходиться у розпорядження ТОВ “Академія Плюс”, але до цього часу майже не використовувався. Цільова аудиторія ресторану – діти віком від 1 до 14 років, а також їхні батьки. Кількість посадочних місць у новому ресторані складе близько 60.

Інтер’єр нового ресторану планується оформити у вигляді підземелля, стіни та стеля якого будуть декоровані під сталактити і різнобарвне дорогоцінне каміння. Казкової атмосфери залу додаватимуть зображення фантастичних героїв, феєричне освітлення і загадкова музика. А вбудовані в стіни водоспад, акваріум та терарій (з черепахою, зміями, ящірками, хамелеоном) додадуть ресторану неповторної дивовижної атмосфери і безперечно зацікавлять не тільки дітей, але і їх батьків. У залі також планується виділити ігрову зону, в якій розміститься дворівневе містечко-лабіринт та багато іграшок. На замовлення тут проводитимуться дні народження та інші дитячі свята, які за бажанням замовника можуть супроводжуватися ігровими програмами, театралізованими виставами, дитячим карооке, тощо.

У перший рік роботи ресторану з метою просування його на ринку необхідно здійснити низку маркетингових заходів. За критерієм оптимального співвідношення ефективності та вартості були обрані наступні рекламні засоби: реклама у пресі (“Натали”, “Единственная”, “Добрые советы”, “Ухтышка”); зовнішня реклама (об’ємні літери з внутрішньою підсвіткою, рекламний лайт-бокс у підземному переході станції метро “Контрактова площа); участь у виставці “ConsumEx”. Крім реклами буде проведено низку заходів щодо стимулювання збуту - розповсюдження повітряних кульок з логотипом ресторану і флаєрів, що дають право своєму власнику на отримання знижки 10% на обслуговування у ресторані “Володар підземелля”.

Також для заохочення клієнтів відвідувати ресторан у найменш завантажені години – з 9.00 до 11.00 по будням та з 9.00 до 12.00 у вихідні –будуть запропоновані знижки до 20% на всі види продукції та послуг.

Планується співпраця з турагенствами, школами, дитячими садками по обслуговуванню груп дітей на виїздних екскурсіях. Такій співпраці сприяє розміщення ресторану у історичній частині міста, наявність паркування, зручного підїзду, близькість до метро.

Для відкриття нового ресторану в складі ТОВ “Академія Плюс” необхідно здійснити низку організаційних заходів: провести пошук і підбір персоналу, отримати дозвіл пожежної та санітарно-епідеміологічної служби, дозвіл на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг, а також придбати та зареєструвати касовий апарат.

Заплановний обсяг основних засобів і оборотних активів вимагає загальний обсяг фінансування в розмірі 622389 грн, з яких розмір власних фінансових ресурсів складе 211300 грн., тобто необхідна сума залучення позикових ресурсів дорівнюватиме 411089 грн. Із загального їх обсягу лізингова програма визначатиме 70649 грн., товарний кредит - 54120 грн. Отже, обсяг банківського кредиту складе 336 069 грн.

Проект дитячого ресторану “Володар підземелля” буде створено на базі вже існуючого і успішно розвиваючогося ресторану, а це дозволить використати ефект маштабу і значно скоротити деякі статті витрат. До того ж досвід, висока компетенція і професіоналізм команди менеджерів забезпечать високу ефективність діяльності нового ресторану.

Фінансовий аналіз даного інвестиційного рішення показав, що за 5 років діяльності ресторану “Володар підземелля” його власники отримають чистий приведений дохід у розмірі 3 654 597,4 грн. На користь даного бізнес-плану свідчить також значення внутрішньої ставки дохідності, що значно перевищує розраховану ставку дисконтування, і термін окупності 8 місяців.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?