Реферат «Моделі національних інноваційних систем», 2010 рік

З предмету Економіка · додано 21.03.2011 10:12 · від ірина іванова · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Теоретичні основи дослідження національної інноваційної системи 2. Національні моделі національних інноваційних систем Висновки Список використаних джерел

Висновок

Уявлення про інноваційний розвиток та способи його управлінням за останні 60 років суттєво змінилися, пройшовши еволюційний шлях від простого до складного. У результаті цього процесу з’явилися поняття й теорії національної інноваційної системи, які поєднують всіх учасників інноваційного процесу, враховуючи внутрішнє та зовнішнє середовище.

Дослідження НІС у різних країнах тривають понад 20 років. Учені виявили і з’ясували особливості структури основних аспектів НІС у різних країнах, зокрема в тих, що розвиваються. На відміну від НІС розвинених країн, НІС країн, що розвиваються, повинні забезпечувати розвиток можливостей поглинання нових технологій і вдосконалення старих, орієнтуючись на рух за країнами-лідерами.

Важливим питанням у побудові ефективної НІС у країнах, що розвиваються, є їхній тісний зв’язок з економічним розвитком країни. На цій підставі ефективне функціонування НІС в Україні неможливе без стабільного розвитку економіки в цілому.

Хоча сьогодні в Україні й сформовано основні елементи НІС, суттєвою проблемою залишається встановлення та забезпечення системних взаємозв’язків між ними. Крім цього, недостатньо використано можливості технологічного навчання, що має стати предметом державної політики у сфері інноваційної та науково-технологічної діяльності. Подальший розвиток НІС України повинен насамперед передбачати розвиток інноваційної інфраструктури, зокрема офісів трансферу технологій, та інших організацій, що сприятимуть налагодженню зв’язків між підприємствами й науковими установами.

Необхідно також збільшувати наукоємність ВВП відповідно до Лісабонської стратегії. Пріоритетними галузями на першому етапі розбудови осередків інноваційної діяльності мають бути машинобудування, хімічна промисловість та інші галузі, що забезпечують експортні можливості. Нарощення наукоємності передбачає також застосування нових сучасних імпортних технологій.

Актуальними проблемами для різних країн залишається налагодження зв’язку між системою генерації знання, системою його застосування та державою. Мета цього процесу — отримання державою інформації про стан, потреби та перспективи розвитку суспільства тощо. Саме на основі такої інформації потрібно формувати механізми й інструменти реалізації державної інноваційної політики.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?