Курсова робота «Методика викладання предмету "Державне регулювання економіки"», 2010 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 20.03.2011 19:25 · від Валік · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Соціально-психологічні особливості учнів старших класів 5 Розділ 2. Програма дисципліни «Основи економіки» 2.1. Актуальність, мета та завдання курсу 8 2.2. Тематичний план курсу «Основи економіки для середньої школи» 10 2.3. Форми і методи організації навчання 12 2.4. Контроль знань з дисципліни 13 2.5. Література до вивчення дисципліни 14 Розділ 3. Методична розробка уроку на тему «Державне регулювання економіки» 3.1. Місце та актуальність теми 15 3.2. Модель засвоєння бази знань з теми «Державне регулювання економіки» 16 3.3. Структурно-логічна схема теми 17 3.4. Розробка комбінованого уроку з повним дидактичним забезпеченням 18 Розділ 4. Засоби активізації навчально-пізнавальної діяльності при викладанні теми 24 Висновки 25 Список використаної літератури 26 Додатки 27

Висновок

Узагальнюючи вище викладений матеріал, слід сказати, що економіка – це дуже цікавий і дуже важливий предмет. Його поширення сприяє кращій обізнаності людей, а особливо молоді, якій згодом потрібно буде ступати на шлях дорослого життя з багатьма незгодами, труднощами і негараздами. А вирішити їх здебільшого допоможе знання економіки. Саме тому основи економічних знань доцільно викладати для всіх освітніх груп, але в різних формах і різними методами.

Я вважаю, що викладачі економічних дисциплін повинні самостійно розробляти плани занять згідно зі складу, особливостей аудиторії, соціально-психологічних особливостей відповідної освітньо-вікової групи, щоб не лише зацікавити дітей, але й навчити їх хоча б основних положень, законів, визначень економічної теорії.

На сьогоднішній день викладання економіки у загальноосвітній школі є одним із завдань виховання підростаючого покоління.

Вивчення економіки, точніше її розуміння, виявляється у здатності приймати ефективні рішення з економічних питань. На приймання економічних рішень у ринковій економіці впливають такі основні соціальні, суспільні цілі: економічна воля; економічна ефективність; економічна справедливість, економічна захищеність, стабільність і економічне зростання. Приймаючи рішення, дуже важливо вчитися робити компромісний вибір між цілями, поєднуючи власні та суспільні цінності. Для цього і потрібно розробляти програму економічного предмету, де потрібно при розгляді кожної теми робити акцент на ключові слова, основні поняття економіки, економічного життя суспільства.

Підсумовуючи, слід сказати, що вивчення економіки дає можливість учням повніше уявляти світ, в якому вони живуть, вчаться, забезпечує їх теоретичною основою, яка допоможе приймати важливі рішення в їх майбутньому самостійному житті, в їх майбутній кар’єрі. А щоб здобути ці знання, потрібне вміле викладання економічної дисципліни з його певними тонкощами, особливостями.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?