Курсова робота «Оцінка кредитоспроможності клієнта комерційного банку», 2006 рік

З предмету Банківська справа · додано 22.01.2007 16:18 · від kat · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Теоретичні основи оцінки кредитоспроможності 1.1. Сутність і порядок залучення кредитів 1.2. Сутність кредитоспроможності та необхідність її оцінювання 1.3. Методика оцінювання кредитоспроможності позичальника 2. Економічний аналіз обєкта дослідження 2.1. Організаційно-економічна характеристика АППБ „Аваль” 2.2. Методика оцінки кредитоспроможності клієнтів у АППБ „Аваль” 2.3. Застосування методики оцінки кредитоспрмоожності АППБ „Аваль” 3. Напрямки вдосокналення визначення кредитоспроможності позичальника 4. Автоматизація податкової звітності 5. Економічна ефективність заходів з охорони праці аппб „аваль” Висновки Спл Додатки

Висновок

Перебудова кредитної системи країни, утворення комерційних банків і перехід до дворівневої банківської системи, орієнтація на ринковий характер економіки вимагають більш глибоких підходів до проблеми оцінювання банками кредитоспроможності позичальників.

Із розвитком ринкових відносин виникла необхідність принципово нового підходу банків до визначення платоспроможності і кредитоспроможності підприємств. Водночас зазначимо, що банківські заклади застосовують безліч різноманітних методик оцінки з певною системою коефіцієнтів.

Кожен чинник повинен бути визначенні конкретним показником, що досить важливо для банків. Проте додаткові складності у визначенні кредитоспроможності ви никають у зв'язку з існуванням таких чинників, які виміряти і оцінити у цифрах не можливо. Це стосується, у першу чергу морального обличчя і репутації позичальника. Відповідні висновки щодо цієї оціню не можуть бути беззаперечними.

Отже, отримати єдину, синтетичну оцінку кредитоспроможності позичальника і узагальненням цифрових і нецифрових даних не можна. Для обґрунтованої оцінки кредитоспроможності, крім інформації у цифрових величинах, потрібна оцінка кваліфікованих аналітиків. Кредитоспроможність характеризує рівень фінансово-господарського становища клієнта, на основі якого банківський працівник робить висновок про його фінансову стійкість, можливу ефективність використання одержаних коштів, здатність і готовність повернути їх у відповідності з умовами угоди.

Щодо зарубіжного досвіду, то комерційними банками різних країн на сьогодні випробувано багато систем оцінки кредитоспроможності позичальників Ці системи відрізняються одна від одної кількістю показників, що застосовуються як складові частини загального рейтингу позичальника, а також різними методиками складання характеристик та визначення їх пріоритетності. Але механічне перенесення зарубіжного досвіду проведення фінансового аналізу в багатьох випадках, з нашого погляду малоефективне, тому що не береться до уваги специфіка наших підприємств.

Наведена в роботі оцінка кредитоспроможності клієнта-юридичної особи, що на даний час використовується у АППБ „Аваль” дає змогу зробити висновок про те, що аналіз діяльності клієнта є широким і обгрунтованим. Застосування системи кількісних і якісних показників допомогає аналітикам банку всебічно дослідити діяльність потенційного позичальника і уникнути можливих похибок і збутків. Тому вважаємо, що методику можна рекомендувати для широкого застосування іншими банками і фінансовими установами, за умови узгодженості питань щодо інформаційної бази визначення деяких коефіцієнтів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали