Курсова робота «Стратегія та шляхи зниження операційних витрат підприємства ВАТ «Теофіпольський цукровий завод»», 2008 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 14.03.2011 12:21 · від Юра · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Теоретичні підходи до визначення сутності операційних витрат підприємства та необхідності їх аналізу 5 1.1. Економічна сутність матеріальних витрат та їх класифікація 5 1.2. Витрати на оплату праці як складова операційних витрат. Відрахування на соціальні заходи 7 1.3. Амортизація та інші операційні витрати 17 1.4. Управління операційними витратами підприємства 19 2. Розрахунковий частина 25 2.1. Загальна характеристика діяльності ВАТ «Теофіпольський цукровий завод» та аналіз основних техніко-економічних показників 25 2.2. Аналіз структури операційних витрат ВАТ «Теофіпольський цукровий завод» 28 2.3. Шляхи зниження операційних витрат на ВАТ «Теофіпольський цукровий завод» 32 Висновки 35 Список літератури 36

Висновок

В умовах ринкової економіки функціонування підприємства актуалізує проблему раціонального витрачання ресурсів, докорінного поліпшення управління витратами для забезпечення конкурентоспроможності продукції (робіт, послуг). Витрати на виробництво продукції, робіт (послуг) є індикатором діяльності підприємства: збільшення витрат може означати як зміни ситуації на ринку, так і недоліки у процесі виробництва.

Чим економніше підприємство використовує матеріальні, трудові та фінансові ресурси при виготовлені продукції, виконанні робіт та наданні послуг, тим ефективніше здійснюється виробничий процес, тим більше буде прибуток і рівень рентабельності продукції. Тобто собівартість є основним фактором ціноутворення у формування прибутку.

В даній роботі були розглянуті особливості обліку, аналізу та контролю витрат ВАТ «Теофіпольський цукровий завод». Були визначені роль і завдання аналізу в управлінні операційними витратами підприємства. Пропонуються загальні рекомендації, які допомагають в управлінні витратами. По-перше, необхідно правильно визначати та достовірно оцінювати витрати підприємства. По-друге, правильно і повно документально оформлювати та своєчасно відображати в регістрах обліку витрат.

Виробнича діяльність пов’язана з ризиком вкладень у цю сферу. Для мінімізації цього ризику потрібен суровий контроль процесу виробництва, детальний його облік та виявлення факторів, які впливають на сам процес виробництва і витрати, необхідні для його здійснення. Тому для кожного підприємства даної галузі важливий поглиблений аналіз витрат і ефективне управління ними для досягнення високого економічного результату.

Для прийняття оптимальних управлінських та фінансових рішень необхідно знати свої витрати і у першу чергу розбиратися в інформації про операційні витрати. Аналіз витрат допомагає з'ясувати їхню ефективність, установити чи не будуть вони надмірними, регулювати й контролювати витрати, планувати рівень прибутку й рентабельності виробництва.

Управління витратами доцільно у всіх сферах діяльності підприємства й має велике значення та цінність для всіх місць виникнення і центрів витрат.

Чітка побудова бухгалтерського обліку витрат відповідно до змін, що відбуваються в його організації й техніці ведення, підвищує роль обліку як основного засобу одержання достовірної інформації для прийняття економічно обгрунтованих рішень і попереджень ризику у виробничо-господарській діяльності підприємств, у системі оподаткування, у складанні балансу, звіту про фінансові результати, різноманітної фінансової звітності тощо.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?