Дипломна робота «Дослідження стану і перспектив розвитку готельно-розважального бізнесу та формування конкурентоспроможності його організацій», 2007 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 12.03.2011 23:14 · від Vikky · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Аналіз формування й функціонування ринку готельних послуг 1.1. Історія виникнення готельної справи 1.2. Особливості надання готельних послуг 1.3. Класифікація готелів 1.3.1. Міжнародна класифікація готелів 1.3.2. Класифікація готелів в Україні 1.4. Служби готелів і особливості їхнього функціонування 1.5. Огляд ринку готельно-туристичних послуг 1.5.1. Розвиток готельного господарства у світі 1.5.2. Готельна індустрія України 1.5.3. Ринок готельно-розважальних послуг м. Донецька Розділ 2. Аналіз ефективності реалізації проекту створення готельно-розважального комплексу 2.1. Коротка характеристика готельно-розважального комплексу «Піраміда» 2.2. Аналіз конкурентоспроможності комплексу розважальних послуг 2.3. Розрахунок бізнес-плану проекту створення готельно-розважального комплексу в програмі Project Expert Розділ 3. Пропозиції з формування конкурентоспроможного підприємства 3.1. Шляхи підвищення ефективності роботи підприємства 3.1.2. Шляхи підвищення якості готельних послуг 3.1.3. Автоматизація менеджменту 3.1.4. Рекламна політика 3.1.5. Конференц-виставкова діяльність 3.1.6. Матеріально-технічне забезпечення готелю 3.2. Реалізація пропозицій на прикладі проекту у програмі Project Expert 3.3. Оцінка ефективності пропозицій Висновки Резюме Список використаної літератури

Висновок

Перший розділ роботи присвячений вивченню кон`юнктури українського готельного ринку.

Готельний сектор в Україні як і раніше залишається одним з найбільш перспективних секторів економіки. Позитивна динаміка розвитку цієї сфери обумовлена насамперед високими темпами росту, які спостерігаються в сфері послуг України. В 2006 році вітчизняні підприємства сфери обслуговування реалізували послуги на суму 103,8 млрд. грн., що перевищує аналогічний показник 2005 року на 12,3%. У середньому по Україні обсяг реалізованих послуг з розрахунку на одного працівника галузі склав 59,0 тис.грн. Найвищий обсяг реалізації послуг був зафіксований у Києві (134,2 тис. грн.), Одеській області (76,4 тис. грн.) і Автономній Республіці Крим (51,9 тис. грн.). Безпосередній вплив на розвиток готельної індустрії також надає позитивна динаміка, що спостерігається в туристичній сфері. В 2006 році Україну відвідали 18,9 млн. іноземних громадян. У порівнянні з 2005 роком, в'їзний туристичний потік виріс на 7%. Незважаючи на такі сприятливі умови, показники розвитку готельної галузі в Україні характеризуються певною суперечливістю.

Якщо в 2005 р. розмір капітальних вкладень у готельне господарство склав 0,18 млрд. грн., то в 2006 р. цей показник збільшився більш ніж в 2 рази. Тим часом кількість готельних місць на 1 тис. жителів у Києві, наприклад, в 2 рази менше, ніж у Москві, і в 7 разів менше, ніж у Парижі. Відповідно до неповної офіційної статистики, в Україні налічується 1232 готелі. Однак кількісні показники ще ні про що не говорять. По європейських нормах, у Києві, де кількість готельних місць становить 15,5 тис., класам три-п'ять "зірок" відповідають тільки 8,5 тис., що саме по собі залучає на український ринок іноземних інвесторів. В 2007 р. на ринку готельної нерухомості України анонсована рекордна кількість проектів. Але чи всі ці проекти будуть реалізовані?

По відомостях Відділу регіонального розвитку Державної служби туризму й курортів, на сьогоднішній день в Україні працюють 1232 готелі й 3245 закладів оздоровлення й відпочинку, з них сертифіковані - 1064.

Поряд з недостачею готелів вищого класу актуальної є також проблема якості готельних послуг. З 177 донецьких готелів, більшість із яких перебувають у державній або колективній власності, тільки в 50 якість послуг наближено до національної класифікації. Інші не сертифіковані. Однак навіть у сертифікованих готелях кількість зірок не відповідає ні національним, ні міжнародним вимогам.

Це викликано тим, що існуюча система вітчизняної сертифікації готелів має ряд недоліків. Формально в Україні діє європейська класифікація оцінки готелів, адаптована під Україну. Однак у дійсності методологія оцінки в кожному випадку своя. Не завжди враховуються вимоги до якості встаткування й оснащення готелю, а також рівень підготовки персоналу. Основну роль у цьому грає наявність великої кількості вповноважених органів. У кожному регіоні є свій центр стандартизації й сертифікації й органи, акредитовані в системі УКРСЕПРО.

В якості тенденції, що затверджується необхідно згадати те, що між готелями йде боротьба в основному за іноземних і заможних вітчизняних туристів. Повною мірою задовольнити попит не самих багатих туристів зможуть мережі міні-готелів, дефіцит яких у країні найбільш відчутний. Тоді як у будь-якому європейському місті поряд з великими мережними операторами є багато невеликих готелів.

Очевидно, що останнім часом в Україні і у регіонах трохи активізувалася реконструкція старих і з'явилися плани будівництва нових готелів. Але все-таки буму в цьому секторі ринку комерційної нерухомості, порівнянного з темпами розвитку офісної й торгової інфраструктур, протягом усього минулого року не спостерігалося.

Причин повільних темпів розвитку вітчизняного ринку готельної нерухомості багато. Це й недосконале державне регулювання, що застаріле технологічне забезпечення, низька якість послуг, відсутність кваліфікованого персоналу. Несприятливо впливає й відсутність достатнього фінансування об'єктів державної власності. Сьогодні ряд компаній зацікавлений інвестувати кошти в будівництво готелів, однак вони змушені зіштовхуватися з безліччю проблем. Це й недостача ділянок під будівництво, і процедури відводу землі й одержання узгоджень, що забирають багато часу, а також готельний збір, що досягає в Україні 20%.

Очевидно, що вітчизняний готельний сектор тільки продовжує свій розвиток, закордонні інвестори,що придивляються довгий час до місцевих умов роботи, виходять із проектами готелів різної категорії, українські ж, отримавши досвід у будівництві міні-готелів, збираються скласти гідну конкуренцію світовим гравцям готельного ринку. І якщо влада піде назустріч вітчизняним і закордонним інвесторам, ринок готельної нерухомості може дуже швидко досягти свого розквіту.

В другому розділі роботи розглянутий проект створення готельно-розважального комплексу. Для цього був розроблений бізнес-план ТОВ «Піраміда» у програмі Project Expert.

У базисному проекті бути реалізовані наступні задачі:

- налагоджена робота готельно-розважального комплексу;

- споживачі одержують високоякісні послуги;

- збільшується число робочих місць на 44 одиниці;

- чистий приведень дохід складе 618267 грн;

- термін окупності інвестицій складе25 місяців:

- проведений ряд маркетингових досліджень;

- налагоджені нові партнерські відносини.

Другий варіант проекту створений для реалізації заходів по підвищенню ефективності готельно-розважального комплексу. Вартість проекту не змінилася й дорівнює 1700 000 грн., з яких 1400000 грн. - кошти засновників і 300000 грн. - позиковий капітал.

Слідствами реалізації пропозицій стали: зниження втрат матеріально-технічних коштів, підвищення прибутку підприємства, за рахунок збільшення потоку клієнтів і більшої наповнюваності номерного фонду, зниження комунальних платежів, скоротився строк виплати кредиту, а отже зменшилася переплата по ньому.

При порівнянні варіантів проекту отримані такі результати. По 2-му варіанту з урахуванням рекомендацій отримано:

- період окупності скорочений з 25 до 23 місяців;

- середня норма рентабельності зросла на 15,62 %;

- індекс прибутковості підвищився зі значення 1,39 до 1,72.

Таким чином конкурентоспроможність підприємства підвиситься, що свідчить про ефективність розроблених пропозицій.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали