Курсова робота «Дніпропетровщина на шляху європейської інтеграції», 2010 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 12.03.2011 13:32 · від Юлія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ РОЗДІЛ 1. Політико – правові засади міжрегіонального співробітництва України і Дніпропетровщини у контексті інтеграції 1.1. Характеристика Дніпропетровського економічного потенціалу 1.2. Характеристика партнерської діяльності Дніпропетровської області РОЗДІЛ 2. Економічний та гуманітарний вимір співробітництва Дніпропетровського регіону з країнами Європи 2.1. Зовнішньоекономічні відносини Дніпропетровського регіону 2.2. Інвестиційна політика в Дніпропетровській області 2.3. Гуманітарний потенціал та співробітництво в гуманітарних сферах РОЗДІЛ 3. Сучасний стан Дніпропетровської області на шляху європейського інтеграційного процесу Висновки Список використаної літератури Додатки

Висновок

Дніпропетровщина є одна з найпотужніших промислових регіонів України з експротноорієнтованою економікою. Вона має динамічно збалансовану розвинуту територію, що є фундаментом для промислових дій в регіоні. Завдяки своєму великому економічному потенціалу, область грає вагому роль в житті країни. Постійна праця в сферах вдосконалення своєї промисловості, робота по встановленню та розвитку партнерства, надає змогу набути вагомості та авторитету області як в Україні так і на міжнародній арені.

З розвиненням зовнішньоекономічних зв’язків розвивається і експортна система Дніпропетровщини. Збільшується кількість підприємств – експортерів, що веде за собою все більший розвиток цієї галузі. Експорт є одним з основних джерел наповнення державного бюджету.

Із розвитком міжнародних стосунків збільшується зацікавленість іноземних інвесторів Дніпропетровською областю. Політика регіону також повернута в бік співпраці з ними, що надає змогу постійно збільшувати приплив інвестицій в область.

Гуманітарна сфера регіону завжди була однією з провідних. Вона поліпшує міжнародні стосунки та авторитет області. Проведення постійних заходів з обміну досвіду, співпраця в наукових сферах все це позитивно впливає на шлях інтеграції Дніпропетровщини.

Сьогодні відбувається постійне зростання в економічній сфері, в виробництві продукції та її експорті. Налагоджуються нові зв’язки міжнародного характеру. Зростає потенціал регіону.

Дніпропетровщина є одним з фундаментів для розвитку України з сильною, міцною економікою. Показники області у сферах видобування корисних копалин, вироблення продуктів з цієї сировини, реалізації цієї продукції завжди є одними з найбільших в країни постійне впровадження реформ щодо економічного розвитку, залучення нових програм все це і багато іншого дає змогу охарактеризувати економічний потенціал Дніпропетровщини високою оцінкою.

Дніпропетровський регіон завжди дотримувався політики на встановлення якомога більшої кількості міжнародних зв’язків, пошуку нових партнерів для співпраці, на сьогоднішній день встановлено відносини більше ніж зі 100 країнами світу. Все це робиться для розвитку та вдосконалення регіону. Бо встановлення побратимства з різними європейськими містами – це передусім зростання обсягу прямих іноземних інвестицій в економіку міста, це можливість та плацдарм для проведення нових політик експортної торгівлі. Співробітництво не лише встановлюють в економічній сфері. Без уваги також не залишається і розвиток гуманітарного співробітництва. Проведення спільних культурних виставок, зустрічей щодо обміну культурними цінностями, допомагає впізнати ближче один – одного. Наукова сфера є одним з пріоритетних галузей співпраці. Спільна робота наших та іноземних науковців допомагає досягнути успіхів в розробці інноваційних пристроїв, відкриттів. Співпраця з університетами різних країн дає змогу в обміні досвідом, що є дуже корисним на шляху до встановлення системи освіти, котра б відповідала європейському рівню. Обмін студентами дозволяє підготовку фахівців міжнародного рівні, котрі здатні відразу після закінчення отримання освіти в вибраній галузі і бути гарними спеціалістами в ній. Також обмін студентами є невід’ємним фактором в обміні досвідом.

На сучасному етапі на шляху регіону до європейської інтеграції зроблено дуже багато і відбувається постійна робота з цього аспекту. Забезпечено зростання в промисловості в прирівняні з минулими роками. Зросли інвестиції в промисловість та інфраструктуру області. З початку року вже було здійсненні торгівельні операцій більше ніж з 120 країнами світу. Експортна частка у в порівнянні з подібним періодом минулого року збільшилася на десятки відсотків до ЄС вже експортовано товарів приблизна на 200 млн. дол. США, імпортом зріст на два відсотки. Впроваджуються нові наукові розробки. Не зупиняється різногалузева співпраця з науковцями інших краї. Сьогодні робиться все для того щоб Дніпропетровська область і взагалі Україна якомога більше зблизилась з європейською спільнотою.

Гарно роздивившись можна помітити й негативні аспекти загальної ситуації Дніпропетровщини.

Незважаючи на гарні економічні показники, для того щоб скласти більш вагому конкуренцію іншим регіонам світу потрібно впровадження нових технологій в виробництві, залучення більш сучасної техніки. Безперечно треба впроваджувати нові закони, щодо вдосконалення економічних, соціальних сфер співпраці, ці закони повинні повністю відповідати європейським стандартам. Більш інвестувати наукову діяльність, зацікавлювати нових, молодих спеціалістів з інноваційними ідеями. В галузі спорту для того щоб наші спортсмени були в змозі скласти конкуренцію іншим потрібно вдосконалювати та розбудовувати спортивні об’єкти. І в загалі вдосконалювати систему влади та інше. Ці зміни нададуть змогу зближення з європейською спільнотою, встановлені авторитетності країни в цілому, збільшення вагомості та поваги в світі.

Коментар модератора

33 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?