Курсова робота «Ціноутворення», 2010 рік

З предмету Економіка · додано 12.03.2011 00:00 · від Натали Поташная · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Опис виробу 4 2. Постановка цілей і завдань ціноутворення 5 3. Визначення попиту 6 4. Розрахунок собівартості й ціни виробу на основі повних витрат 7 5. Аналіз цін і товарів конкурентів 15 6. Визначення цін з врахуванням еластичності попиту 16 7. Аналіз співвідношення витрати – прибуток – обсяг виробництва(CPV - аналіз) 19 8. Встановлення остаточної ціни 23 9. Вибір і обґрунтування цінової стратегії 25 10. Оцінка ризиків і страхування 28 11. Розрахунок економічної ефективності 29 Висновки 33 Список літератури 34 Вихідні дані 35

Висновок

У даному курсовому проекті була виконана економічна оцінка виробництва виробу (електродвигуна) на підприємстві. Були виконані наступні розрахунки: розрахунок потреб у матеріалах, у заробітній платні, показників по праці та заробітній платі, при цьому був врахований ризик та страхування. Також були поставлені цілі та завдання ціноутворення. До основних цілей ціноутворення для даного виробу належать цілі, орієнтовані на прибуток, а саме максимізація прибутку. У ході роботи був проведений аналіз цін і товарів конкурентів, CPV- аналіз та побудовані графіки беззбитковості для різних об’ємів виробництва (плановому, максимальному та мінімальному). В результаті CPV- аналізу визначене співвідношення ціна-обсяг, яке забезпечує максимальний прибуток підприємству (ціна складає 39597,42 грн. при об’ємі виробництва 6300 шт., прибуток - 86454081 грн, але слід також зазначити, що при плановому випуску продукції в 4500 штук і ціні в 45021,72, прибуток є незначно нижчим і складає 86162265 грн., що є також вигідним, так як при збільшенні кількості випуску продукції, зростає і точка беззбитковості). Обрана цінова стратегія, а саме стратегія «зняття вершків», використання якої буде доцільним для даного виробу. А також в межах обраної цінової стратегії було прийняте рішення щодо встановлення остаточної ціни, тобто надання невеликих знижок покупцям своєї продукції. В заключенні були проведені розрахунки економічного ефекту у виробника та споживача, проведена оцінка економічної ефективності розробки виробу.

При порівнянні базового виробу з новим можна сказати, що структура витрат є дуже схожою, але треба також відзначити, що термін служби нового виробу зріс, збільшився об’єм робіт споживача та коефіцієнт корисної дії. Ціна продажу є нижчою у порівнянні з базовим виробом. Ці показники забезпечують новий виріб конкурентними перевагами, тому можна сказати, що новий виріб є конкурентноспроможний у порівнянні з базовим виробом і його випуск буде більш ефективним для підприємства.

Коментар модератора

Теорії мало. В основному розрахунки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?