Курсова робота «Розвиток металургійного комплексу України», 2006 рік

З предмету РПС · додано 18.01.2007 21:05 · від Tigrenok · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1.Місця та особливості розташування основних об’єктів української металургійної промисловості 2. Сучасні проблеми металургійного комплексу України та шляхи їх розв’язання 3. Перспективи розвитку експорту продукції української металургійної галузі Висновки Список використаної літератури

Висновок

Отже, ГМК України являє собою комплексну галузь з розвинутою структурою. Основною товарною продукцією ГМК є залізорудна сировина та сировина для кольорових металів, чавун, напівфабрикати, сортовий і листовий прокат, труби сталеві і чавунні, глинозем, алюміній, титан, магній, цинк, свинець, дорогоцінні та рідкісні метали, цирконій та вироби з чорних та кольорових металів. За наявними потужностями металургійний комплекс України посідає п'яте місце у світі після Японії, США, Китаю та Росії.

Підприємства ГМК розміщені на території Дніпропетровської, Запорізької, Полтавської, Луганської, Донецької, Кіровоградської, Миколаївської, Закарпатської областей та Автономної Республіки Крим і займають понад 95 тис. гектарів землі, 76 відсотків якої належить цим підприємствам.

Особливістю чорної металургії є те, що вона зорієнтована на власну сировинну базу. Розвіданих запасів залізних і марганцевих руд досить, щоб забезпечити роботу гірничо-збагачувальних комбінатів країни в проектних контурах кар'єрів протягом 25 - 70 років. Сировинною базою марганцеворудної промисловості є Нікопольське родовище марганцевих руд.

Кольорова металургія не має достатньої сировинної бази, вітчизняною сировиною забезпечено лише титанове та цирконієве виробництва, а решта базується на привізних концентратах або на вторинних сировинних ресурсах.

У гірничо-металургійній галузі визначився ряд фундаментальних проблем, які потребують пріоритетного розв'язання на державному та галузевому рівні.

Так до 70 відсотків виробленої готової продукції не є конкурентоспроможною. Низька і нестабільна якість вітчизняної металургійної сировини поряд з технічною недосконалістю окремих виробництв є причиною перевищення матеріальних та енергетичних витрат на кінцеву продукцію, а також недосконалої структури сортаменту металопродукції.

Технологічна база виробництва здебільшого не відповідає сучасному світовому рівню. Понад 60 відсотків продукції виробляється за старими технологіями та на обладнанні, що потребує модернізації чи заміни. Щорічний знос устаткування перевищує витрати на його оновлення в 2 - 5 разів, тому що джерелом інвестицій більш як на 90 відсотків є занадто малі власні кошти підприємств, а понад 70 підприємств чорної металургії ще мають дефіцит обігових коштів або фактично їх позбавлені.

У цілому підприємствам гірничо-металургійного комплексу характерна диспропорція між наявністю виробничих потужностей та реальними обсягами виробництва, що негативно впливає на результати виробничої діяльності. Майже для всіх підприємств характерні такі негативні риси, як значна дебіторська та кредиторська заборгованість, заборгованість з платежів у бюджет, із виплати заробітної плати та оплати паливно-енергетичних ресурсів, неефективне використання паливно-енергетичних ресурсів, забруднення навколишнього природного середовища.

Нині за рахунок експорту металопродукції Україна одержує 40 відсотків валютних надходжень. ГМК відіграє провідну роль в економіці України. Його частка у промисловому виробництві досягла 27 відсотків. Такий великий внесок металургії в економіку держави, з одного боку, позитивне явище, але, з другого свідчить про відсутність змін у машинобудуванні та інших галузях економіки. Тому одна з головних цілей є розвиток внутрішнього ринку металопродукції. Але, як ми знаємо, українська металургійна галузь історично орієнтована на експорт, тому проблеми зовнішньої торгівлі вітчизняним металом також необхідно вирішувати вже сьогодні.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення