Курсова робота «Фінансова санація підприємств у системі фінансового оздоровлення економіки», 2010 рік

З предмету Фінанси підприємства · додано 06.03.2011 10:56 · від Юрій · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ I. Теоретичні засади фінансової санації підприємств. 1.1. Ґенеза та економічна сутність терміну фінансова санація 5 1.2. Механізм здійснення фінансової санації в Україні 8 РОЗДІЛ II. Дослідження місця та ролі фінансової санації підприємств у системі фінансового оздоровлення економіки. 2.1. Принципи дослідження місця та ролі фінансової санації підприємств у системі фінансового оздоровлення економіки 16 2.2. Дослідження місця та ролі фінансової санації підприємств у системі фінансового оздоровлення економіки та його результати 20 РОЗДІЛ III. Шляхи вдосконалення механізмів фінансової санації підприємств в Україні. 3.1. III Шляхи вдосконалення механізмів фінансової санації підприємств в Україні 29 Висновки 37 Список використаної літератури 39 Додатки 41

Висновок

Отже, фінансова санація – це система фінансово-економічних, виробничо-технічних, організаційно-правових та соціальних заходів, спрямованих на досягнення чи відновлення платоспроможності, ліквідності, прибутковості і конкурентоспроможності підприємства-боржника в довгостроковому періоді.

В Україні фінансова санація представлена двох видів: досудову фінансову санацію та фінансову санацію в рамках судових процедур( складова інституту банкрутства). За допомогою статистичних даних кількості підприємств, що перебували у процедурі фінансової санації в процесі провадження справи про банкрутство за 2005-(січ.-лют.2010)роки та основними макроекономічними(ВВП, безробіття) та макрофінансовими(інфляція, бюджетний дефіцит) параметрами було проведено та проаналізовано місце і роль фінансової санації у системі фінансового оздоровлення економіки.

Дослідження показало, що на сьогоднішній день фінансова санація посідає незначне місце у цьому процесі. Це підтвердили коефіцієнти кореляції, які мають малу щільність( у всіх випадках практично менше 0,3, крім параметра інфляції r=

- 0,34688174.) В свою чергу роль фінансової санації буде постійно зростати, тому що лише фінансова санація може повернути до нормальної господарської діяльності підприємства, що зазнали фінансової скрути. Крім того фінансова санація може виступити тим плацдармом, яке дозволить підприємству проаналізувати минулі помилки і почати вести господарську діяльність на абсолютно новому рівні. Для досягнення цих цілей, безумовно, механізм фінансової санації повинен вдосконалюватися. З цією думкою погоджується Наталя Ізосімова(директор фонду Рената Ахметова «Ефективне управління»), яка із першочергових сімох реформ, що необхідно провести в 2010 році на шосте місце поставила удосконалення процедури банкрутства, а значить і удосконалення фінансової санації.[ 19] Мною було запропоновано два напрямки удосконалення цього механізму: перший напрям ґрунтується на зміні певних норм законодавства, що гальмують розвиток фінансової санації в процесі провадження справи про банкрутство. Другий напрям я пов’язав зі створенням третього виду санації, яка має назву «превентивна санації» і полягає вона в тому, що «превентивна санація» здійснюється далеко до процедур досудової санації і тим паче до санації в процесі провадження справи про банкрутство. Превентивна санація ґрунтується на запровадженні системи раннього попередження та реагування на підприємстві. СРПР - це особлива інформаційна система, яка сигналізує керівництву про потенційні ризики, які можуть насуватися на підприємство як із зовнішнього, так і з внутрішнього середовища. Короче кажучи СРПР за допомогою свого інструментарію, а саме дискримінантного аналізу може попередити ймовірність банкрутства підприємства. На мою думку, найбільш підходящею моделлю дискримінантного аналізу для України - модель оцінки ймовірності банкрутства українських підприємств, що запропонував О. Терещенко. Модель розроблена на основі аналізу фінансових показників 850 українських підприємств усіх видів економічної діяльності.

Отже, «превентивна санація» дозволить підприємству не тільки попередити банкрутство, а й своєчасно розпізнавати загрози, що насуваються на підприємство та ефективно використовувати потенціал підприємства.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?