Курсова робота «Формування стратегічних цілей і стратегії підприємства», 2010 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 04.03.2011 15:02 · від Катя · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ і. Теоретичні основи формування стратегічних цілей і стратегії підприємства 5 1.1. Поняття стратегічних цілей та стратегії підприємства 5 1.2. Класифікація стратегій підприємства 9 1.3. Формування та оцінка стратегії підприємства 12 Висновки до розділу і 19 Розділ іі. Стратегічний аналіз корпорації «рошен» 21 2.1. Характеристика корпорації «Рошен» 21 2.2. Діагностика зовнішнього та внутрішнього середовища корпорації «Рошен» 23 2.2.1. Аналіз зовнішнього середовища непрямої дії 23 2.2.2. Діагностика галузі 28 2.2.3. Аналіз зовнішнього середовища прямої дії 32 2.2.4. Діагностика внутрішнього середовища 38 2.3. Портфельний та SWOT-аналіз корпорації «Рошен» 49 2.4. Оцінювання стратегічного потенціалу корпорації «Рошен» 54 Висновки до розділу іі 56 Розділ ііі. Розробка стратегії зростання для корпорації «рошен» 57 3.1. Рекомендації щодо вдосконалення стратегічних цілей підприємства 57 3.2. Вибір стратегії зростання підприємства 61 3.3. Оцінка економічної доцільності впровадження обраної стратегії 63 Висновки до розділу ііі 67 Висновки 68 Список використаних джерел 70 Додакти 72

Висновок

Розробка стратегії для підприємства являє собою тривалу та клопітку роботу. Вона являє собою генеральну програму діяльності підприємства, в основі якої лежить визначення основних довгострокових цілей і задач, направлень діяльності, виявлення необхідних ресурсів для досягнення поставлених цілей ті їх використання. Відмінним рисами стратегічного планування є розробка альтернативних варіантів підприємства і оцінка економічних наслідків реалізації кожного з них.

Мета, що була поставлена у вступі, а саме висвітлення основних знань про теоретичні та практичні засади, інструментарій та методи розроблення стратегії підприємства, була успішно досягнена. В процесі роботи було засвоєно загальні теоретико-методологічних засади розробки цілей і стратегії; розглянуто стратегічне планування в системі менеджменту; ознайомлено із сучасним станом і напрямками формування та реалізації стратегії діяльності підприємств; набуто практичних навичок формування стратегії на всіх її етапах - вивчення середовища, визначення ролі, цілей, стратегічних альтернатив, вибір і реалізація стратегій; набуто навичок стратегічного мислення.

Проведене в курсовій роботі дослідження дозволяє зробити ряд висновків про діяльність корпорації «Рошен». Корпорація є лідером на кондитерському ринку України. Її головним конкурентом є кондитерська фабрика АВК. Основною конкурентною перевагою «Рошен» є висока якість її продукції.

Стратегічний аналіз показав сильні та слабкі сторони корпорації, загрози і можливості, стратегічні переваги, рівень стратегічного потенціалу та вказав на можливі стратегії подальшого розвитку. Для корпорації «Рошен» було обрано стратегію розвитку ринку. Стратегія розвитку ринку характеризується довгостроковими перспективами реалізації, високим комерційним ризиком та необхідністю значних витрат на дослідження каналів збуту. Вона заключається у встановленні довгострокової орієнтації на будь-який вид виробничої діяльності та зайняття відповідного положення як на внутрішньому так і на зовнішньому ринку.

Застосування на практиці розробленої стратегії розвитку ринку в кондитерській корпорації «Рошен» дозволить підняти на значний рівень маркетингову роботу товариства, що в кінцевому разі сприятиме підвищенню ефективності діяльності корпорації в цілому.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення