Курсова робота «Оцінка міжнародної конкурентоспроможності підприємства», 2010 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 01.03.2011 12:03 · від NoFace · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Аналіз міжнародного конкурентного середовища корпорації «Oriflame» 5 Розділ 2. Визначення міжнародної конкурентоспроможності корпорації «Oriflame» 14 Розділ 3. Основні напрями вдосконалення стратегії корпорації «Oriflame» в умовах конкурентної боротьби 25 Висновки та пропозиції 32 Додатки 36 Список використаних джерел 47

Висновок

Корпорація «Oriflame» – це шведська косметична компанія прямого продажу, що була заснована у 1967 р. Продукція корпорації реалізується у 62 країнах світу, загальна кількість незалежних консультантів становить понад 3,2 млн. чол. Частка компанії на світовому ринку косметики складає 0,67 %. Компанія «Oriflame» виробляє більше 900 найменувань натуральної шведської косметики. Дочірнє підприємство «Оріфлейм Косметікс Україна» діє на ринку України з 1992 р.

Протягом останніх п’ятнадцяти років обсяги продажів на світовому ринку косметичних засобів зростали в середньому на 2 – 6 % за рік. Особливо динамічно розвивається ринок декоративної косметики – світові обсяги продажів у 2009 р. в середньому зросли на 8 % у порівнянні з 2008 р. Таким чином, ринок парфумерії та косметики демонструє можливість зростання навіть у несприятливих економічних умовах. За прогнозами експертів обсяги продажу на світовому ринку косметики будуть і надалі зростати, внаслідок збільшення загальної кількості населення та зростання рівня доходів населення у багатьох країнах світу.

Найбільшими країнами-експортерами косметичних засобів серед країн світу є США, Франція, Велика Британія, Японія та Німеччина. В цих країнах зосереджені косметичні компанії, що сумарно забезпечують 93 % світових продажів косметики.

Лідерами за обсягом продажів серед компаній, що займаються виготовленням косметичних засобів є «L’Oreal Group» (Франція), «P&G» (США), «Unilever PLC» (Велика Британія), «Shiseido CO.LTD» (Японія), «Estee Lauder Cosmetics Inc.» (США), «Avon Products Inc.» (США), «Beiersdorf AG» (Німеччина), «Johnson & Johnson (США), «Alberto Culver Co.» (США).

Ринок парфумерії та косметики забезпечує 31 % сумарного світового обсягу прямих продажів. За прогнозами фахівців частка прямого подажу товарів і послуг в загальносвітовому обсязі продажів в найближче десятиліття значно збільшится, і буде розвиватися випереджаючими темпами.

Проаналізувавши внутрішнє і зовнішнє середовище корпорації «Oriflame» за допомогою SWOT – аналізу, встановлено, що сильними сторонами корпорації є: стабільність компанії; ефективна мотивація дистриб’юторів; широка дистриб’юторська мережа; активна маркетингова політика; використання натуральних інгредієнтів; випуск супроводжуючих друкованих матеріалів про продукцію; широкий асортимент продукції; участь у благодійних акціях. Слабкі сторони корпорації – це залежність від постачальників; різні смаки покупців; використання метода прямих продажів іншими компаніями. Компанія має ряд можливостей, а саме стабільний попит на косметику; створення нових робочих місць; вихід на новий ринок; розширення виробничих можливостей; розширення асортименту продукції. Загрозами для корпорації є: наявність сильної конкуренції на ринку; можливість появи товарів-замінників; нестабільна економічна ситуація та законодавча база; подорожчання всіх видів енергії.

Головним конкурентом корпорації «Oriflame» на косметичному ринку є корпорація «Avon». Частка «Avon» на ринку СНД складає 8 %, а частка «Oriflame» – 6,2 %. Як найбільша компанія, що працює за методом прямого продажу, «Avon» реалізує продукцію у більш ніж 100 країнах світу через 5,8 млн. незалежних представників з продажу. «Oriflame» представлений 3,2 млн. дистриб’юторів у 62 країнах світу і є другою найбільшою компанією після «Avon».

Обидві компанії мають показник конкурентоспроможності приблизно однакового рівня – до 5 балів, тобто нижче базового критерію, проте вони мають шанси перейти на базовий рівень. Слід відмітити, що корпорація «Oriflame» має дещо нижчий показник конкурентоспроможності, ніж корпорація «Avon». Для поліпшення своїх конкурентних позицій, корпорації «Oriflame» потрібно звернути увагу на стимулювання збуту і рекламу.

Корпорація «Oriflame» використовує стратегію диференціації товару, тобто займається створенням товару, який би істотно відрізнявся від товарів конкурентів, спрямована на надання товарам специфічних рис, що приваблюють споживачів. Також корпорація «Oriflame» займається розширенням асортименту продукції, розробкою та виготовленням нових товарів (фокусування на диференціації) та безперервною модифікацією існуючих товарів. Ринок парфумерії і косметики, на якому працює корпорація «Oriflame», потребує використання саме цієї стратегії, оскільки існує досить значна кількість фірм, які виготовляють подібні товари. Також спеціалісти корпорації «Oriflame» займаються створенням унікального дизайну упаковки продукції корпорації, що відрізняв би її від інших (стратегія диверсифікації упаковки).

Корпорація «Oriflame» є однією з найбільших компаній, що реалізують продукцію методом прямих продажів. З метою утримання лідерства, корпорація «Oriflame» використовує три основні різновиди маркетингових стратегій: розширення місткості ринку, захисту позицій та підвищення ринкової частки за існуючої місткості ринку.

В цілому конкурентна стратегія корпорації «Oriflame» є досить ефективною, оскільки «Oriflame» займає 31 позицію за обсягом продажів серед компаній-виробників косметичних засобів, що є високим показником; частка корпорації на ринку країн СНД складає 6,2 %, на українському ринку – 9,0 %. Всі ринки компанії, крім ринку країн СНД, демонструють зростання обсягів продажів у 2009 р.: Європа, Близькій Схід та Африка – 1 %, Азія – 37 %, Латинська Америка – 7 %. У країнах СНД та Балтії продажі знизились на 4 %. У 2009 р. обсяги продажів корпорації знизилися на 0,3 %, що обумовлено негативним впливом світової фінансової кризи. Проте вже у 2010 р. обсяги продажів корпорації поступово зростають, що доводить ефективність обраної конкурентної стратегії.

Стосовно фінансового стану, корпорації «Oriflame» необхідно підвищити рівень рентабельності, збільшити обсяг продажів та чистого прибутку. В політиці формування структури капіталу необхідно намагатися збільшити ступінь фінансової незалежності і підтримувати високий рівень кредитоспроможності. Для постійного підвищення якості продукції та рівня сервісу потрібно проводити безперервний аналіз зв’язків із постачальниками, які працюють з компанією на постійній основі, проводити перевірку якості сировини для виробництва.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали