Курсова робота «Аграрний ринок Бельгії», 2010 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 28.02.2011 21:05 · від Тетяна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Загальна характеристика народного господарства Бельгії. 4 РОЗДІЛ 2. Сучасний стан розвитку агропродовольчого ринку Бельгії 14 РОЗДІЛ 3. Оцінка рівня державної підтримки аграрного ринку Бельгії. 36 РОЗДІЛ 4. Перспективи торговельних відносин між Бельгією та Україною.42 Висновки 47 Список використаних джерел 49

Висновок

Бельгія — держава у Західній Європі. На півночі омивається Північним морем. На суходолі межує на півночі з Нідерландами, на сході – з Німеччиною і Люксембургом, на півдні – з Францією. За густотою населення (298 чол. на 1 км2) Бельгія займає одне з перших місць серед країн світу. Протяжність природних кордонів Бельгії невелика, і країна часто виступала полем бойових дій сусідніх держав: Франції, Німеччини і Британії. У 1830 році Бельгія, нарешті, здобула незалежність. Під час Першої і Другої світових воєн Бельгія була сильно зруйнована, проте швидко відновила своє господарство. В наші дні це одна з найбільш високорозвинених індустріальних країн Европи. Бельгія підтримує дуже тісні економічні зв'язки з іншими європейськими країнами, а в її столиці, Брюсселі, знаходиться штаб-квартира Європейського Союзу Держав.

РОЗДІЛ 2

Основні галузі економіки: інжинірінг і металургія, моторобудівна, харчова, хімічна, текстильна, вугільна та нафтова, скляна. Розвинуті основні види сучасного транспорту — залізничний, автомобільний, морський. Гол. морський порт — Антверпен. Між Брюсселем і іншими містами країни налагоджене регулярне вертолітне сполучення. Біля 1/4 загальної площі території Бельгії використовується під сільськогосподарські потреби. У кінці 1990-х років в сільському господарстві, а також в лісовому господарстві і сфері риболовецького промислу було зайнято 2,5 % всіх працюючих в країні. Сільське господарство покривало 4/5 потреб Бельгії в продовольстві і сільськогосподарській сировині. Широко використовуються сучасна сільськогосподарська техніка і хімічні добрива. Врожайність сільськогосподарських культур загалом висока, з одного гектара збирають бл. 6 т пшениці і до 59 т цукрового буряка. З загального обсягу зернових біля 4/5 припадає на пшеницю, 1/5 — на ячмінь. Інші важливі культури — цукровий буряк (щорічний збір до 6,4 млн т) і картоплю. Майже половина сільськогосподарських земель відведена під пасовища для худоби, а тваринництво дає 70 % всіх сільськогосподарської продукції. У 1997 нараховувалося бл. 3 млн голів великої рогатої худоби, включаючи 600 тис. корів, і бл. 7 млн голів свиней. Бельгія - переважно торгова країна. Вона здавна дотримується політики вільної торгівлі, але необхідність у захисті і підтримці змусила її в 1921 році об'єднатися в економічний союз з Люксембургом, відомий під назвою БЛЕС, а потім, у 1948 році, об'єднатися з Нідерландами в Бенілюкс. Членство в Європейському об'єднанні вугілля і сталі (1952 рік) та Європейському економічному співтоваристві (1958 рік, нині Європейський Союз) і підписання Шенгенської угоди (1990 рік) підштовхнули Бельгію разом з Нідерландами і Люксембургом до поступової економічної інтеграції з Францією, Німеччиною та Італією.

РОЗДІЛ 3

Система механізмів державної підтримки аграрної сфери Бельгії характеризується не стільки стимулюванням виробництва (хоча,наприклад, податки виступають як механізм стимулювання сільськогосподарського виробництва або його обмеження, а зниження податкового тиску дає можливість на макроекономічному рівні підвищити стабільність функціонування господарського механізму фермерського виробництва, збільшити обсяги оборотних засобів і підняти рівень самофінансування), скільки рішенням соціальних завдань - підтримка рівня доходів фермерів, розвиток сільської інфраструктури й природоохоронні заходи.

РОЗДІЛ 4

Попри те, що Україна та Бельгія розташовані досить далеко одна від одної, торговельні та культурні зв’язки двох країн мають глибокі історичні корені. Вважається, що перші торгівельні зв’язки Київської Русі з Фландрією та іншими регіонами сучасної Бельгії були започатковані ще в ХІ столітті, а в XIV-XVII століттях вони набули регулярного характеру. За даними бельгійського Агентства зовнішньої торгівлі, товарообіг між двома країнами за перші п’ять місяців 2004 року в порівнянні з аналогічним періодом 2003 року збільшилися на 23,47% і склав 209,872 млн. євро.

Основними видами продукції, яку Бельгія експортувала в Україну протягом січня–травня 2004 року, були верстати, устаткування та механізми, електротехнічне обладнання, продукція хімічної і пов'язаних з нею галузей промисловості, пластмаси та вироби з них, каучук та гумові вироби, текстиль, напівдорогоцінне каміння, дорогоцінні метали і вироби з них, інші товари.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали