Курсова робота «Формування індивідуального і ринкового попиту», 2010 рік

З предмету Мікроекономіка · додано 24.02.2011 21:12 · від Тетяна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Оптимальний вибір споживача 4 1.1. Оптимізація вибору на основі кардиналістської теорії 4 1.2. Оптимізація вибору на основі ординалістського підходу 9 РОЗДІЛ 2. Індивідуальний попит 18 2.1. Формування індивідуального попиту. Криві Енгеля 18 2.2. Ефект заміни та ефект доходу. Парадокс Гіффена 22 РОЗДІЛ 3. Ринковий попит 26 3.1. Формування ринкового попиту 26 3.2. Надлишок споживача 27 3.3. Ефекти, що впливають на попит 28 Висновки 30 Список використаних джерел 32

Висновок

1.1.Теорія споживчого поводження і попиту вивчає сукупність взаємозалежних принципів і закономірностей, керуючись якими індивід формує і реалізує план споживання різних благ, орієнтуючись при цьому на найбільш повне задоволення своїх потреб.

Кількісний підхід до аналізу корисності і попиту заснований на представленні про можливості виміру корисності різних благ у гіпотетичних одиницях — ютилах.

Недоліки кількісного підходу: не існує одиниць для об'єктивного виміру корисності різних товарів; гранична корисність грошей не постійна, вона змінюється зі зміною доходу, а виходить, гроші не можуть служити мірою корисності.

1.2.Теорія поведінки споживача має досить широке практичне застосування. Найпоширенішою сферою її використання є маркетингові дослідження. Прогнозування поведінки споживача, розуміння механізму прийняття ним рішення про вибір того чи іншого набору товарів дають змогу опрацьовувати ефективнішу стратегію фірми та приймати більш обгрунтовані економічні рішення.

2.1. Криві Енгеля мають практичне значення. Вони можуть надати інформацію стосовно груп населення з відповідними доходами, для яких реклама певних товарів буде найбільш ефективною.

2.2 На рішення споживача впливають зміни у доході та цінах товарів. Зміна ціни спричиняє виникнення двох ефектів – ефекту заміни та ефекту доходу. Ефект заміни полягає у зміні споживання внаслідок зміни відносних цін товарів за незмінного реального доходу споживача. Ефект доходу полягає у зміні споживання внаслідок зміни реального дохду за незмінних відносних цін. Дія цих ефектів залежно від типу товарів може бути як одно-, так і різноспрямованою. Результуючий ефект визначає характер кривої попиту: вона є спадною для нормальних і нижчих товарів і висхідною для товарів Гіффена – нижчих благ, які займають значне місце у бюджеті споживача.

3.1. Ринковий попит являє собою суму індивідуальних попитів всіх споживачів за кожного можливого значення ціни.

3.2. Споживчий надлишок є різницею між максимальною сумою, яку споживач був готовий заплатити за кількість товару, на яку він пред’являє попит, і фактично заплаченою сумою. Він вважається показником економічного добробуту.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?