Реферат «Село Острів», 2009 рік

З предмету Історія · додано 22.02.2011 17:11 · від Володимир · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Село Острів розташоване за чотири кілометри на південь від м. Тернополя вниз по річці Серет, в петлі русла. Населений пункт адміністративно входить до Тернопільського району Тернопільської області. Свою назву село отримало від початкового положення на острові. З часом населення почало оселятися на лівому нижчому березі річки і вийшло за його межі, але назва збереглася до цього часу. Засноване село було в ХІІ – ХІІІ ст. і входило до Теребовлянського, а пізніше Галицько-Волинського князівств. В часи панування панської Польщі село входило до Буцнівського староства і було власністю панів Коритовських. За переказами населення займалося рільництвом. Польські магнати Коритовські не проживали у селі Острів, а у с. Плотича. Лише жидам надавали в оренду землю. В середині ХІХ ст. нащадок Коритовських – Марія вийшла заміж за графа Баворовського, якому у спадок перейшло село Острів.

Висновок

Слава про чудотворну острівську криничку ходила віддавна. Старожили переказували, що ще за часів Австрії у селі жила графиня, у якої невиліковно захворіла дитина. Їй порадили скупати дитину у криничці. І сталося чудо – дитина одужала. Як велику дяку силі Господній і на знак цілющих властивостей води, графиня дала наказ поставити на тому місці фігурку Матері Божої.

Капличка простояла до часів першої окупації села радянськими військами, до 1939 року. Черговий раз фігурку знищили у 40-х роках, за її відновлення взялися жителі Острова, Буцнева та Великої Березовиці.

У післявоєнні часи фігурку ще багато разів нищили, засипали джерело, по-варварськи, під покровом ночі, проте віруючі раз у раз відновлювали її.

В часи розгулу брежнєвської ідеології греко-католицька віра була глибоко ворожою владі, острівська церква в цей час була зачинена і не діяла. В ній намагалися зробити склад продовольчих товарів, але жителі села виступили проти цього і не віддали ключі від церкви. В цей період саме капличка стала центром відправи богослужінь і місцем зібрань віруючих.

Після повалення радянської влади і становлення незалежної України Острівське джерело було повністю відновлене і розбудоване. Воно стало святинею не лише для жителів села Острів та навколишніх сіл, але і для багатьох прочан, які приходять, щоб помолитись та напитися цілющої води.

На сьогодні ведеться будівництво церкви на території Острівського джерела, організовуються прощі до святого місця.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?