Курсова робота «Дослідження ринку споживачів продукції підприємства», 2009 рік

З предмету Маркетинг · додано 21.02.2011 22:29 · від Dasha · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Система маркетингових досліджень споживачів продукції підприємства 1.1. Сутність, структура і процес маркетингових досліджень споживачів 5 1.2. Дослідження ринку машинобудування України 18 Розділ 2. Аналіз процесу маркетингових досліджень споживачів на ТОВ „ТД заводу „Прогрес” 2.1. Загальна характеристика фінансово-господарської діяльності ТОВ „ТД заводу „Прогрес” 30 2.2. Оцінка рівня здійснення маркетингової діяльності в умовах ТОВ „ТД заводу „Прогрес”: - реалізація товарної політики; 35 - реалізація цінової політики; 40 - реалізація політики розподілу; 43 - реалізація комунікаційної політики 46 2.3. Оцінка рівня проведення маркетингових досліджень споживачів продукції 50 Розділ 3. Вдосконалення процесу маркетингових досліджень 3.1. Удосконалення проведення маркетингових досліджень 54 3.2. Розрахунок економічного ефекту 58 Висновки та пропозиції 61 Список використаної літератури 63 Додатки (присутні) 66

Висновок

Маркетингове дослідження - це будь-яка дослідницька діяльність, спрямована на задоволення інформаційно-аналітичних потреб маркетингу. Тобто маркетингове дослідження, продовжуючи бути складовою частиною маркетингу, утворює самостійний науково- практичний напрямок.

Для успіху підприємства на ринку важливе значення має дослідження таких ключових суб'єктів ринку як споживачі. При цьому увага акцентується на кінцевих споживачах — домашніх господарствах.

ТОВ «Торговий дім заводу «Прогрес» має непогані показники, що характеризують його діяльність і досить непогано розвивається. Також підприємство займає досить великий сегмент ринку, що дозволяє йому отримувати непогані прибутки. Також ТОВ „ТД заводу „Прогрес” активно здійснює маркетингову діяльність. Досить правильно проводиться товарна політика та цінова, надаються знижки покупцям, посередникам, а у підприємства досить велика, розгалужена та впорядкована політика розподілу.

Проте, діяльність ТОВ „ТД заводу „Прогрес” у сфері дослідження ринку споживачів має досить велику кількість проблем, які заважають проведенню якісних досліджень та потребують якомога швидшого вирішення. Адже усунувши їх, підприємство матиме змогу надавати ще більш якісні послуги у сфері маркетингових досліджень, а також більш змістовніші та доречніші висновки та пропозиції.

В результаті комплексного маркетингового дослідження споживачів мають бути не тільки визначені перспективні послуги (продукти) і маркетингова концепція їх просування на ринок, а й розроблена та втілена постійно діюча система інформаційного забезпечення маркетингової діяльності компанії з ретельною якісною та ціновою оцінкою джерел та видів інформації.

Дослідникам ТОВ «ТД заводу «Прогрес» необхідно постійно підвищувати свій професійний рівень як за рахунок теоретичних знань, так і за рахунок набутого досвіду, глибоко вивчати продукт і ринок клієнта, а у випадках недостатності особистих знань – залучати сторонніх спеціалістів та експертів.

У виконаній курсовій роботі:

- конкретизовані предмет, об'єкт і методи системи маркетингових досліджень;

- виявлені особливості проведення маркетингових досліджень споживачів підприємства;

- запропоновано комплекс рекомендацій з удосконалення маркетингових досліджень на підприємстві.

В роботі вирішено лише частину виявлених проблем управління маркетингом в компанії. Складність і багатоаспектність проблем вимагає залучення для їх вирішення широкого кола фахівців. При цьому системний підхід вимагає, щоб розробки ґрунтувалися на принципах сучасного менеджменту і маркетингу, що дозволить реалізувати науково обґрунтований комплексний підхід до розробки стратегій вітчизняних компаній, до мінливих умов ринкового середовища.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали