Курсова робота «Факторні моделі:одно та багатофакторні», 2009 рік

З предмету Статистика · додано 20.02.2011 00:50 · від Алена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Теоретичні відомості про факторні моделі. 1.1. Вступ 3 1.2. Однофакторні моделі 5 1.3. Багатофакторні моделі 6 2. Виконання практичного завдання 14 3. Висновок 25 4. Список використаної літератури 26

Висновок

Економічний розвиток є результатом взаємодії багатьох факторів.Факторні моделі економічного зростання - моделі, що виявляють кількісні зв'язки між об'ємом і динамікою виробництва (сукупного суспільного продукту, валового внутрішнього продукту, національного доходу, кінцевого продукту) та об'ємом і динамікою виробничих ресурсів. Серед факторів важливо розрізняти екстенсивні та інтенсивні. Коли розглядається один вид виробничих ресурсів (напр., трудових), то це однофакторна модель, вона виражає залежність динаміки обсягу виробництва. Коли аналізується декілька видів ресурсів - багатофакторна модель. Вона враховує взаємодію ряду виробничих факторів з врахуванням зміни їх якості, ефективності використання а також загальних наслідків науково-технічного прогресу і удосконалення організації суспільного виробництва.Серед факторних моделей найбільше застосування мають виробничі функції.

Методика побудови трендових моделей економічного розвитку являє собою сполучення якісного економічного аналізу і формальних математико-статистичних процедур.

Побудова трендових моделей включає ряд етапів:

- вибір класу функцій тренду

- оцінювання параметрів функцій

- розрахунок значень формальних критеріїв апроксимації

- аналіз залишкового компоненту динамічного ряду

- вибір функції тренду

Сутність методики економічного прогнозування за допомогою трендів полягає в їх частковій екстраполяції, при цьому виходять з припущення, що виявлена для минулого періоду тенденція показника збережеться і в майбутньому, хоча б в найближчому.

Одна з важливих вимог до функції тренду її гладкість, але не завжди вдається підібрати гладку функцію з невеликим числом параметрів длля всього аналізую чого інтервалу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?