Курсова робота «Сучасний стан та перспективи розвитку фінансового ринку України», 2008 рік

З предмету Фінанси · додано 15.02.2011 22:42 · від koba08 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи функціонування фінансового ринку 4 1.1. Сутність та значення фінансового ринку 4 1.2. Місце фінансового ринку в моделі сукупного грошового обороту 9 1.3. Нормативно-правове регулювання фінансового ринку в Україні 13 Розділ 2. Аналіз сучасного стану фінансового ринку україни 18 2.1. Аналіз ринку капіталу 19 2.2. Аналіз грошового ринку 25 Розділ 3. Основні напрямки удосконалення функціонування фінансового ринку в сучасних умовах 31 Висновки 39 Список використаних джерел 41

Висновок

На сьогоднішній день існує багато невирішених проблем в сфері функціонування фінансового ринку, як теоретичного, так і практичного характеру. Від ефективності їх вирішення залежить подальший розвиток вітчизняної економіки, тому що фінансовий ринок має важливе значення в системі суспільного відтворення.

Фінансовий ринок є важливою складовою ринкової економіки, оскільки саме з його допомогою відбувається розподіл тимчасово вільних фінансових ресурсів між основними секторами економіки. Наявність фінансового ринку та фінансових інститутів, що забезпечують його функціонування, допомагає мобілізувати великий обсяг заощаджень, що є необхідним для розширеного відтворення

В системі грошового кругообороту фінансовий ринок посідає важливе місце: через нього здійснюється переміщення заощаджень домогосподарств до суб’єктів господарювання; за допомогою фінансового ринку уряд може залучити додаткові кошти для структурної перебудови економіки, підвищення її рівня функціонування, покращення соціальної сфери тощо; за допомогою фінансового ринку здійснюється вирівнювання дисбалансу грошових потоків, що виникає внаслідок різниці експорту та імпорту.

В Україні на сучасному етапі державне регулювання фінансового ринку покладено на НБУ, Дерфінпослуг, ДКЦПФР. Але, крім того, суттєві важелі впливу на фінансовий ринок мають Міністерство фінансів України, Рахункова палата. Ці органи забезпечують проведення єдиної державної фінансової, грошової, бюджетної політики, здійснення ефективного управління фінансовим ринком.

Сучасний ринок капіталу України, як і ринок грошей знаходиться в не найкращому стані. Це зумовлено передусім фінансовою кризою в світі, та кризовими явищами в вітчизняній економіці, які вже давно визрівали. Банківська система України паралізована через масовий відтік депозитів. На фондовому ринку значно зменшився обсяг торгів. За прогнозами експертів ситуація стабілізується тільки в другому кварталі 2009 року.

Враховуючи сучасний стан фінансового ринку України доцільно при вдосконаленні нагляду враховувати рекомендації Форуму фінансової стабільності, щодо підвищення контролю якості капіталу фінансових установ, відновлення довіри населення до банківської системи, вдосконалення механізму державного регулювання фінансового ринку. На наш погляд, дані заходи можуть значно прискорити виведення фінансового ринку України з кризи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?