Курсова робота «Економічна діагностика», 2010 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 12.02.2011 23:41 · від Ольга · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Аналіз ліквідності підприємства. 2. Аналіз платоспроможності підприємства. 3. Ділова активність підприємства. 4. Аналіз фінансових результатів та рентабельності. 4.1. Факторний аналіз прибутку. 4.2. Оцінка рентабельності. 4.3. Факторний аналіз за допомогою моделі “DU PONT”. Висновки Список використаних джерел

Висновок

Проаналізувавши основні показники фінансового стану підприємства, бачимо, що фінансовий стан ВАТ "Рокитнiвський скляний завод" є незадовільним і нестабільним.

Наприклад, розрахувавши показники ліквідності, бачимо, що підприємство не може забезпечити себе грошовими коштами свої поточні витрати, оскільки коефіцієнт абсолютної ліквідності за 2009, 2008 роки менше показника 0,2, а у 2007 році він відповідає нормі. Підприємство може покрити свої поточні зобов’язання оборотними активами. Підприємству не вистачає грошових коштів, воно не може вчасно погасити кредиторську заборгованість, довгострокові зобов’язання набагато перевищують запаси.

ВАТ "Рокитнiвський скляний завод" має нестійкий тип фінансової стійкості, а в 2008р. спостерігаємо взагалі кризовий фінансовий стан, це свідчить про те, що підприємство не має нормальних джерел для фінансування запасів. У цій ситуації ще існує можливість відновлення рівноваги за рахунок поповнення джерел власних засобів, скорочення дебіторської заборгованості, прискорення оборотності запасів. А у 2008 році бачимо, що підприємство було на грані банкрутства, до такого стану призвело те, що підприємство мало кредити і позики, не погашені в термін, а також прострочену кредиторську і дебіторську заборгованість. Спостерігається повільний темп обертання фінансових ресурсів.

Розрахунок впливу зміни розмірів адміністративних витрат, витрат на збут і інші операційні витрати показує, що перевитрата по непрямих витратах призводить до зниження прибутку в звітному році на 57831 тис.грн., розмір чистого прибутку збільшується за рахунок збільшення суми фінансових доходів на 19871 тис.грн., а за рахунок збільшення суми понесених фінансових витрат чистий прибуток знизився на 3172 тис.грн

За звітний період виторг від реалізації продукції зменшився на 42634 тис.грн. Ця зміна є результатом впливу двох факторів: ціни реалізації й обсягу реалізованої продукції

Ріст цін сприяв збільшенню виторгу від реалізації на 9144 тис.грн. та зменшення обсягу випуску на 51778 тис.грн. як випливає з розрахунків, на підприємстві спостерігається спад виробництва.

Таким чином, за рахунок зменшення обсягу випуску собівартість продукції зменшилася на 20094 тис.грн.

Підприємству необхідно покращити джерела фінансування, пошук нових джерел збуту продукції, тим самим, прискорити оборотність фінансових ресурсів, вчасно погашати дебіторську заборгованість. Потрібно максимально знизити витрати, виключити з виробництва продукцію, яка повільно реалізується або призводить до великої кількості браку, що тягне за собою додаткові витрати, натомість запустити у виробництво більш рентабельну продукцію.

Коментар модератора

Робота практична, теорія відсутня

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?