Курсова робота «Дослідження стану ринку меблевих товарів в Україні», 2007 рік

З предмету Маркетинг · додано 03.02.2011 20:37 · від Женя · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1 Стан ринку меблевих товарів В україні 1.1. Правові основи і принципи державного регулювання на ринку України 1.2. Забезпеченість ринку України меблевими товарами 1.3. Розвиток виробництва м´яких меблів в Україні 1.4. Перспективи розвитку ринку меблевих товарів Розділ 2 Формування споживчих властивостей І. Якості м’яких меблів у процесі виробництва 2.1. Контроль якості сировини на технологічних етапах виготовлення м’яких меблів 2.2. Проектування м’яких меблів та фактори, що його визначають 2.3. Процес виробництва м’яких меблів як фактор формування їх споживчих властивостей та якості Розділ 3 Об’єкти та методи дослідження 3.1. Об’єкт дослідження 3.2. Методи дослідження Розділ 4 Споживча характеристика асортименту Та оцінка якості мяких меблів 4.1. Характеристика асортименту різних виробників та постачальників м’яких меблів. 4.2. Оцінка якості м’яких меблів різних постачальників 4.3. Відповідність м’яких меблів вимогам безпеки й екологічності 4.4. Відповідність м’яких меблів маркуванню і кодуванню Розділ 5 Рекламна діяльність Ват “будинок меблів” 5.1. Теоретичні аспекти рекламної діяльності підприємства 5.2. Аналіз рекламної діяльності підприємства ВАТ “Будинок меблів” 5.3. Визначення ефективності розробки рекламного бюджету підприємства “Будинок меблів” 5.4. Шляхи вдосконалення рекламної діяльності підприємства “Будинок меблів” Висновки та пропозиції

Висновок

В ході курсової роботи вивчалися наступні питання:

• стан ринку меблевих товарів, перспективи його розвитку в Україні, забезпеченість ринку меблевими товарами, виробництво меблів в Україні;

• вплив на формування споживчих властивостей вихідних матеріалів, конструювання і виробництва;

• характеристика об’єкту і методів дослідження;

• характеристика асортименту та оцінка якості м’яких меблів;

• безпечність і гігієнічність м’яких меблів;

• особливості маркування і кодування меблевих товарів;

• рекламна діяльність базового торговельного підприємства “Будинок меблів”.

Детальне вивчення найважливіших питань формування споживчих властивостей і характеристики асортименту й якості м’яких меблів на ринку України допомогло зробити такі висновки і внести пропозиції.

Ринок меблів є дуже динамічним. Він постійно змінюється, розширюється також асортимент меблевих товарів. Так, наприклад, на сьогоднішній день в асортименті доля вітчизняних меблів складає 60%, імпорт – 40%. При цьому помітно збільшилася частка меблів з країн близького зарубіжжя.

Структура продажу меблевих товарів має такий вигляд: 20% - м’які меблі, 35% - стінки, 25% - кухні, 15% - шафи, столи, 5-10% - спальні. Зокрема, м’яких меблів у 1999 році було продано на $50 млн. Серед усього асортименту м’яких меблів, представлених на ринку, приблизно 80% - вітчизняного виробництва. Цікавою є тенденція до постійного зниження споживацького попиту на дуже популярні колись шкіряні меблі.

За статистичними даними, в Україні займаються виробництвом м’яких меблів більше 100 великих підприємств. Їх асортимент, як правило, складає від 5 до 15 виробів. Постійно збільшується кількість невеликих фірм-виробників м’яких і корпусних меблів.

Сьогодні основною тенденцією в розвитку виробництва меблів є перехід від кількісного показника до якісного. Головною проблемою для підприємств залишаються зношене обладнання і застарілі методи роботи.

Не дивлячись на це український ринок меблів поступово розвивається. Імпортні меблі, незважаючи на жорсткі митно-тарифні заходи, також продовжують надходити в торговельну мережу.

Цікавим є той факт, що на сьогоднішній день більше уваги стало приділятися гарантійним зобов’язанням на меблі. Постійно зростає значення нецінових факторів конкуренції, а також культура обслуговування, якість сервісних послуг.

Радує той факт, що якість меблів поступово стає конкурентоспроможною. Тому за

деякими показниками продукція українських виробників в майбутньому серйозно

потіснить імпортну.

М’які меблі, яким “присвячена” ця робота, - предмет тривалого користування, необхідний в життєдіяльності людини, тому вимоги до міцності, якості, надійності, естетичності та зручності набувають першочергового значення.

На якість м’яких меблів в значній мірі впливає якість сировини, технологія конструювання та безпосередньо процес виробництва. Використання якісних, сучасних матеріалів для формування м’якого елементу, виготовлення каркасу, для оббивки м’яких меблів дає змогу одержати товар високого гатунку. Але для того, щоб товар відповідав усім споживчим вимогам і знайшов своє місце на меблевому ринку, важливим є вдале проектне рішення в процесі конструювання меблів, а також (це головне) процес виробництва з використанням сучасного обладнання та новітніх технологій.

Для виготовлення каркасу м’яких меблів використовують переважно дерев’яні матеріали, якість яких (кількість допустимих і недопустимих вад) регламентується ГОСТ 19917-93. Для формування м’якого елементу застосовується поролон різної товщини і щільності або пружинні блоки. Останнім часом з’явився новий вид наповнювача – екофлекс. Вимоги, що висуваються до формування м’якого елементу і до його основ, регламентуються ГОСТ 19917, п. 2.2.6.1, 2.2.5.2.

Якість зборки, трансформація елементів регламентується ГОСТ 19917, п. 2.2.13, 2.2.11.1.

Для формування естетичних властивостей важливе значення має використання фурнітури (дерев’яної, металевої, пластмасової). Вимоги до неї регламентуються ГОСТ 19917-93, п. 2.2.8.

Об’єктом дослідження для вивчення споживчих властивостей м’яких меблів було обране Відкрите Акціонерне Товариство магазин “Будинок меблів”, торговельна площа магазину якого складає 7000 м2.

Асортимент м’яких меблів в магазині представлений як найкращими вітчизняними виробниками, так і постачальниками з ближнього і дального зарубіжжя.

Вітчизняні м’які меблі представлені такими відомими виробниками, як “Україна-Польстер-Дизайн” (м. Львів), Київський меблевий комбінат (КМК), МПП “Катунь” (м. Шостка), СП “Юпітер” (м. Одеса), АТ “Лагода” (м. Київ), ТОВ “Леон”, ТОВ “Лібра” та інші малі і приватні підприємства.

Меблі російського виробництва представляють Московська меблева фабрика №1 і фірма “СБС”, м. Краснодар.

Асортимент доповнюють м’які меблі виробництва Італії, Чехії, Югославії, Німеччини.

У загальному обсязі реалізації товару в магазині м’які меблі складають від 40% до 50%. “Будинок меблів” постійно розширює асортимент м’яких меблів, уважно підходить до питання якості. Так, для дослідження асортименту м’яких меблів і оцінки їх якості застосовуються стандартні методи (реєстраційний, вимірювальний, експертний, соціологічний тощо). Ці методи дозволили вивчити як вимоги до м’яких

меблів, так і споживчі переваги при виборі товару.

При дослідження було зроблено акцент на одну з найважливіших споживчих властивостей м’яких меблів – безпечності та екологічності. При цьому вивчалися документи, які регламентують МДК шкідливих летючих хімічних речовин (ГОСТ 19917-93), проводилися лабораторні випробування за ГОСТ 30255-95. Розгляд цього питання дозволив визначити, наскільки важливим є проведення гігієнічних випробувань на етапах розробки, постачання сировини і експлуатації продукції. Безпечність м’яких меблів залежить переважно від її конструкції і регламентується ГОСТ 19917, п. 2.2.11.

Велике значення для постачання в магазин якісних меблів має транспортування, маркування, упаковка і зберігання товару.

Так, транспортування має здійснюватися у спеціально обладнаному критому транспортному засобі. Упаковка повинна бути міцною, волого- і водостійкою. Маркування друкується чітко, типографним способом, має містити необхідну інформацію за ГОСТ 16371. Зберігаються меблі в критих приміщеннях при температурі +2оС і відносній вологості 45-70%.

В “Будинку меблів” виконуються усі необхідні умови для зберігання якості м’яких меблів, для розширення їх асортименту. Підприємство “Будинок меблів” серйозно ставиться до свого іміджу й підтримання власного доброго імені.

У магазині поступово розширюється його рекламна діяльність: випускаються рекламні буклети, проспекти, друкуються статті в періодичних виданнях, подаються рекламні оголошення в газетах. Крім цього, щорічно проводяться виставки-ярмарки найкращих вітчизняних виробників меблів. Магазин і сам бере участь в найпрестижніших меблевих виставках з метою укладання нових договорів.

Не так давно “Будинок меблів” набув нового, сучаснішого вигляду. Для цього було проведено капітальний ремонт фасаду і першого поверху.

З метою залучення покупців розширилися послуги магазину. Крім значних знижок, покупцям надається можливість придбання меблів в кредит.

Господарська діяльність “Будинку меблів” також детально вивчалася.

Проаналізувавши усі питання курсової роботи, можна сформулювати деякі пропозиції щодо поліпшення якості товарів, розширення асортименту і підвищення рівня обслуговування покупців:

Торговельному відділу “Будинку меблів”:

- здійснювати більш об’єктивний підхід до укладання договорів з новими постачальниками; контроль за дотриманням і своєчасним виконанням усіх умов договору;

- зробити необхідною умовою постачання товару наявність сертифікату відповідності і гігієнічного висновку;

- проводити експертизу імпортних меблів;

- зобов’язати виробників і постачальників додавати до меблів буклети з

інформацією про догляд за меблями, схему зборки, складом використаних матеріалів, переліком комплектуючих.

Торговельним підрозділам:

- вивчати і формувати асортимент товарів за результатами досліджень попиту;

- нести відповідальність за зберігання показників якості в процесі прийому товару за якістю і кількістю.

- здійснювати контроль за умовами зберігання меблів, маркуванням і упаковкою;

- підвищувати якість гарантійного обслуговування;

- розширювати сфери додаткових послуг, поліпшувати їх якість.

Транспортному відділу:

- своєчасно і якісно здійснювати обслуговування покупців;

- збільшити парк машин (меблевозів);

- надалі підвищувати професійний рівень вантажників, проводити заняття й інструктажі;

- підвищувати відповідальність робітників служби перевозок за товар, що доставляється покупцю.

Кадровій службі підприємства:

- проводити регулярні заняття з персоналом з метою підвищення рівня його кваліфікації;

- мати індивідуальний підхід до здібностей кожного робітника;

- проводити регулярні атестації.

Керівництву підприємства:

- заохочувати бажання і прагнення співробітників отримати вищу і спеціальну освіту;

- об’єктивно оцінювати якість праці співробітників;

- надалі розширювати рекламну діяльність підприємства; проводити різноманітні рекламні кампанії;

- здійснювати введення і модернізацію сучасних методів продажу товарів і обліку матеріальних цінностей.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали