Курсова робота «Механізм та види рефінансування комерційних банків Національним банком України», 2008 рік

З предмету Банківська справа · додано 31.01.2011 19:45 · від Анна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні засади щодо здійснення політики рефінансування банків 1.1. Загальна характеристика рефінансування як інструменту грошово-кредитної політики 6 1.2. Основні способи рефінансування комерційних банків 8 1.3. Види забезпечення кредитів, що надає НБУ 26 Висновки до розділу 1 28 Розділ 2. Аналіз сучасного стану рефінансування національного банку україни комерційних банків 2.1. Аналіз динаміки рефінансування в Україні 30 2.2. Аналіз облікової ставки в Україні 33 2.3. Шляхи вдосконалення політики рефінансування в Україні з урахуванням світового досвіду 36 Висновки до розділу 2 46 Висновки 48 Список використаних джерел 50 Додатки 53

Висновок

Центральний банк є банком банків, кредитором в останній інстанції, тобто тільки цей банк може задовольнити додаткову потребу економіки в кредитах.

Якщо комерційні банки використали всі можливості для збільшення або поповнення своєї ресурсної бази через рефінансування активів на фондовому ринку або на ринку міжбанківських кредитів, вони звертаються до центрального банку.

У нашій країні кредитором в останній інстанції є Національний банк України.

Проводячи відповідну грошово-кредитну політику, він може кредитувати комерційні банки через: операції репо (купівля-продаж державних цінних паперів), ломбардний чи стабілізаційний кредит, овернайт або ж шляхом проведення тендеру.

На сьогоднішньому етапі є необхідним введення в Україні у використання Національним банком внутрішньоденних кредитів. Адже відсутність джерела надкоротких позичкових коштів при слабкому міжбанківському кредитному ринку спонукає комерційні банки підтримувати достатні залишки коштів на кореспондентських рахунках в Національному банку для перестрахування від кризових ситуацій. Таку ситуацію спостерігаємо в Україні на сучасному етапі.

Варто активізувати політику рефінансування під заставу корпоративних цінних паперів та кредитних зобов’язань підприємств. Що не тільки сприятиме розвитку інструментів рефінансування, а й активізує функціонування фондового ринку в Україні, що є не мало важним на сучасному етапі. Використовуючи запропоновані види забезпечення кредитів рефінансування, центральний банк повинен оцінювати емітентів даних цінних паперів, тобто тісніше співпрацювати з реальним сектором економіки. А в комплексі з моніторингом підприємств це створює основу для оцінки тенденцій розвитку економіки в цілому, а також прогнозування макроекономічних показників та підвищення ефективності грошово-кредитної політики.

Слід також відзначити, що центральні банки мають право, але не зобов’язані рефінансувати (кредитувати) комерційні банки, тому і комерційні банки повинні розуміти отримання кредитів як привілей, а не право.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?