Курсова робота «Облікова політика підприємства (на матеріалах ТОВ „ВІП - Транс”)», 2010 рік

З предмету Бухгалтерський облік · додано 10.02.2011 11:07 · від Олена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Сутність та зміст облікової політики підприємства 2.Нормативно-правова база облікової політики підприємства 3.Загальні положення облікової політики підприємства 4.Розробка елементів облікової політики та затвердження їх наказом підприємства 5.Пролонгація і коректування елементів облікової політики на підприємстві Висновки та пропозиції Список використаних джерел Додатки

Висновок

Отже, із усього вище сказаного, слідує, що в даній курсовій роботі висвітлені основні питання та положення, які характеризують облікову політику підприємства і її елементи. Розкрито суть та основні положення, що характеризують дану тематику.

Згідно з визначенням, облікова політика підприємства базується на основних принципах обліку та звітності. Під принципами бухгалтерського обліку слід розуміти правила, якими необхідно керуватися при вимірюванні, оцінці й реєстрації господарських операцій і при відображенні їх результатів у фінансовій звітності.

Законодавством не визначено кількість наказів, на основі яких формується облікова політика і організовується бухгалтерський облік на підприємстві. Тому, на великих підприємствах можуть видаватися два окремих накази, один з яких встановлює принципи формування облікової політики, а інший – порядок організації бухгалтерського обліку.

Провівши огляд нормативно правової бази та спеціальної літератури з питань облікової політики ми дійшли висновку, що існує багато невирішених питань стосовно економічного визначення облікової політики як в законодавстві, так і в спеціальній літературі, що є вкрай негативним для функціонування підприємства, його прибутковості й фінансового росту.

На нашу думку, для вирішення цієї проблеми, необхідне подальше реформування бухгалтерського обліку в Україні, податкової політики в першу чергу, а також заохочення спеціалістів до розробки нових методик обліку, які б відповідали міжнародним стандартам.

Пошук розумного компромісу елементів є одним з пріоритетних завдань у процесі формування облікової політики. Тому елементи облікової політики підприємства є важливим інструментом організації бухгалтерського обліку і фінансової звітності. Попередньо проаналізована комбінація можливих варіантів облікової політики дає змогу підприємству ефективно здійснювати фінансово-господарську діяльність.

Доречно зауважити, що зміна законодавства з питань облікової політики є достатньою і найбільш поширеною підставою для пов'язаного з ним коректування і пролонгації елементів облікової політики:

1.На відміну від раніше діючого порядку облікова політика організації може змінюватися і не з початку року, якщо це обумовлено причиною такої зміни.

2.Додано положення про те, що за відсутності в нормативних актах певних способів ведення обліку з конкретного питання формування облікової політики в цій частині здійснюється не тільки виходячи з ПБО,але і виходячи з Міжнародних стандартів фінансової звітності. Таким чином, при розробці положень облікової політики бухгалтерові необхідно буде орієнтуватися також і на вимоги МСФЗ.

3.Детальніше регламентований, залишившись по суті аналогічним, порядок розкриття наслідків зміни облікової політики в бухгалтерській звітності.

Документальне оформлення облікової політики підприємства здійснюється у вигляді наказу про облікову політику підприємства, який після його затвердження набуває статусу юридичного документу.

Отже, облікова політика — це організація діяльності підприємства, яка застосовується із самого початку здійснення його господарських операцій. Від складових елементів облікової політики підприємства залежить достовірне відображення господарських операцій, а відповідно й інформація у фінансовій звітності. Від правильного розроблення наказу про облікову політику підприємства залежить не лише об’єктивне висвітлення інформації у фінансовій звітності, але і аналіз діяльності підприємства загалом, прийняття рішень в організації роботи підприємства тощо. Брати участь у розробці такого документа, на нашу думку, повинні не тільки бухгалтерська служба на чолі з головним бухгалтером, але і керівники та засновники.

Коментар модератора

40 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?