Курсова робота «Насильство над людьми похилого віку», 2010 рік

З предмету Соціальна робота · додано 25.01.2011 13:31 · від Олечка · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Люди похилого віку як соціально-незахищена група населення 6 1.1. Люди похилого віку як соціально-незахищена група населення 6 1.2. Насильство над людьми похилого віку - комплексна проблема сучасності 14 Висновки до першого розділу 27 Розділ 2. Соціальна робота з людьми похилого віку, які зазнали насильства в сім`ї 28 2.1. Роль законодавства і правоохоронних органів у запобіганні насильства над людьми похилого віку 28 2.2. Робота соціальних служб щодо запобігання насилля над людьми похилого віку 30 Висновки до другого розділу 36 Розділ 3. Технології соціальної роботи з людьми похилого віку, які зазнали насильства в сім`ї 37 3.1. Загальний аналіз технологій з клієнтами похилого віку які зазнали насильства в сім`ї 37 3.2. Програма дослідження 42 Висновки до третього розділу 48 Висновки 49 Список використаних джерел 52

Висновок

Аналіз науково – теоретичних джерел дозволив сформулювати такі висновки курсової роботи:

1. Зміна соціально – психологічної основи нашого суспільства коригує життя всіх поколінь, зокрема й старшого. Зміна соціального статусу літньої людини, викликана насамперед припиненням або обмеженням трудової діяльності, трансформацією ціннісних орієнтацій, зміною самого способу життя та спілкування, а також виникнення різноманітних перешкод у соціально – побутовій та психологічній адаптації до нових умов диктує необхідність відпрацювання та здійсненні специфічних підходів, форм і методів з людьми похилого віку.

Аналіз положення літніх та старих людей свідчить про те, що вони є найбільш соціально незахищеними категоріями населення, що потребують особливої уваги з боку держави. Проблеми соціальної захищеності старих людей стали особливо актуальними в результаті соціальних реформ, що проводяться в нашій країні.

2. У науковій літературі існує безліч пояснень сімейного насилля. Жорстока поведінка в сім'ї — показник дисфункційної сімейної системи, структурна ознака порушення внутрішпьосімейних стосунків, спроба неадекватними засобами стабілізувати сімейну систему (наприклад, насильство може застосовуватися в контексті боротьби за контроль, порядок і владу в родині). І якщо існуючі проблеми внутрішпьосімейних відносин (початково по пов'язані з насильством) не усунути, то насильство приймає або хронічний, або циклічний характер. Жорстоке поводження з людьми похилого віку має на увазі кілька форм наруги над людьми похилого віку з боку людини, що здійснює догляд за літньою людиною, його членів родини, дружина/дружини або друзів.

Виділяють три окремих категорії протиправного поводження з людьми похилого віку:

- Побутове насилля звичайно відбувається будинку в літньої людини або в будинку людини, що здійснює за ним догляд. Порушником часто є родич, близький друг або оплачений компаньйон.

- Жорстоке поводження в установах закритого типу має місце в таких установах, як будинок пристарілих, притулок або медико-соціальні установи. Порушник несе фінансове або контрактне зобов'язання здійснювати догляд за літньою людиною.

- Недбалість - це поводження літньої людини, що загрожує його або її власному здоров'ю й безпеці. Самозапущення включає випадки, коли літня людина відмовляється або не може забезпечити себе нормальним харчуванням, водою, одягом, притулком, персональною гігієною, медикаментами й мірами безпеки.

3. Закони, що забороняють насильство, часто є найбільш ефективними засобами запобігання насильницьких тенденцій, а також нагадуванням суспільству в цілому, що благополуччя кожного члена сім'ї є справою державної важливості. Карне законодавство не враховує той факт, що потерпілі (люди похилого віку) від актів сімейного насильства найчастіше матеріально залежать від кривдників. Таким чином, застосування положень Карного і Кримінально-процесуального кодексів у тому вигляді, у якому вони зараз існують, не може забезпечити ефективний судовий захист від сімейного насильства над людиною похилого віку.

4. До інституцій, що надають допомогу потерпілим від насильства у сім’ї відносимо - органи внутрішніх справ, органи і закладів охорони здоров’я, всеукраїнську безкоштовну “гарячу” лінію “Телефону довіри”, Міжнародний гуманітарний центр „РОЗРАДА”.

5. Основне завдання соціальної роботи з людьми похилого віку, які зазнали насильства пов'язане з їхнім соціальним захистом. Соціальний захист - це комплекс економічних, соціальних і правових гарантій для громадян літнього і старечого віку, що ґрунтується на принципах людинолюбства й милосердя з боку держави у ставленні до тих членів суспільства, які цього потребують. соціальний захист верств населення літнього і старечого віку складається з профілактики, підтримки і представництва. На п'ятдесятій сесії Генеральної Асамблеї ООН, що відбулася в березні 1995 р., для підготовки і проведення Міжнародного року літніх (1999 р.) були визначені принципи роботи з людьми літнього і старого віку. Старі люди мають право на повноцінне життя. І це стає можливим лише у тому випадку, якщо вони самі беруть діяльну участь у вирішенні питань, що їх безпосередньо стосуються. Важливу роль у вирішенні подібного роду завдань у нинішній час відіграють групи взаємодопомоги.

6. В курсовій роботі була представлена програма дослідження на виявлення ставлення соціальних працівників до проблеми сімейного насильства в цілому, та насильства над людьми похилого віку зокрема.

Отже, мета курсової роботи досягнута, завдання виконані.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?