Звіт з практики «Звіт проходження практики з фаху у ТОВ СП «НІБУЛОН»», 2008 рік

З предмету ЗЕД · додано 23.01.2011 13:38 · від Елена · Додати в закладки
15 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Аналіз виробничо – економічної діяльності підприємства 5 2. Аналіз ЗЕД підприємства, залежність економіки підприємства від ЗЕД. Ефективність ЗЕД підприємства 9 3.Організаційна структура управління ЗЕД підприємства 13 4.Організація і техніка ведення зовнішньоекономічних операцій 16 5.Практика вибору та вивчення потенційних іноземних партнерів 17 6. Документальне забезпечення ЗЕД на підприємстві 19 7. Постановка ділової кореспонденції під час здійснення ЗЕД на підприємстві 20 8. Організація роботи по збору інформації про іноземні фірми – партнери 22 9. Технологія укладання зовнішньоекономічних контрактів на фірмі 23 10. Форми і особливості ділового спілкування з іноземними контрагентами 25 11. Досвід управління ризиками ЗЕД на підприємстві 26 12. Стратегія проникнення на зовнішні ринки 28 13. Особливості вивчення зарубіжних ринків та оцінка їх привабливості 29 14. Оцінка конкурентоспроможності підприємства на зовнішньому ринку (особливості цінової політики, адаптація товару до вимог зовнішніх ринків, сертифікація товару) 30 15. Планування ЗЕД на підприємстві 16. Роль транспорту у зовнішньоекономічній діяльності підприємства 32 17. Форми розрахунків при здійсненні ЗЕД 34 18. Розрахунки з державою при здійсненні ЗЕД 35 19. Досвід залучення іноземних інвестицій на підприємстві 36 20. Документальне забезпечення митного контролю товару фірми 38 21. Організація посередницьких операцій 41 Висновки

Висновок

Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «НІБУЛОН» було створено у 1991 році як українсько – угорсько – англійське сумісне сільськогосподарське підприємство «НІБУЛОН».

У 2003 році підприємство змінило свою організаційно – правову форму на «Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «НІБУЛОН», яке стало абсолютним власником ССП «НІБУЛОН» на чолі з генеральним директором Вадатурським Олексієм Опанасовичем.

Зі складу та структури грошових надходжень від реалізації продукції, робіт та послуг у ТОВ СП «НІБУЛОН» видно, що найбільшу частку у складі надходжень по господарству в цілому складає виручка від реалізації товарів – 80,88% (в середньому за 3 роки – 453504,57 тис.грн.), що і обґрунтовує те, що підприємство спеціалізується на реалізації основної маси власної та купованої продукції як на внутрішній ринок, так і закордон; 6,54% грошових надходжень отримується за рахунок реалізації зернобобової продукції, що в середньому за 3 роки становить 36657,67 тис.грн., 2,13% - складає частка від реалізації соняшнику. НІБУЛОН» займається зовнішньоекономічною діяльністю, зокрема експортує зернові та олійні культури у такі країни, як: Алжир, Греція, Єгипет, Ізраїль, Іран, Іспанія, Італія, Камерун, Лівія, Мавританія, Марокко, Нігерія, Португалія, Саудівська Аравія, Сирія, Туніс, Судан. З розрахованих у звіті показників динаміки експорту можна помітити тенденцію до підвищення у 2007 році виручки від реалізації продукції та послуг на 55,21% (395300,0 тисяч гривень) порівняно з 2005 роком та на 34,06% (282373,6 тисяч гривень) у 2006 році відповідно. Зросла також сума експортних операцій у звітному році порівно з 2006 роком з 706318,25 тисяч гривень до 851349,55 тисяч гривень.

З розрахованих показників динаміки імпорту можна помітити тенденцію до підвищення у 2007 році виручки від реалізації продукції та послуг на 55,2% (395300,0 тисяч гривень) порівняно з 2005 роком та на 34,06% (282373,6 тисяч гривень) у 2006 році відповідно. Сума імпортних операцій зросла у звітному році порівно з 2006 роком з 68952,8 тисяч гривень до 80111,2 тисяч гривень.

Структура управління зовнішньоекономічною діяльністю на підприємстві представлена відділом зовнішньоекономічних зв’язків та маркетингу, до складу якого входить 6 спеціалістів із зовнішньоекономічної діяльності.

Як свідчить практика ведення зовнішньоекономічної діяльності ТОВ СП «НІБУЛОН» націлений на зовнішньоекономічне співробітництво з постійними партнерами. ТОВ СП «НІБУЛОН» здійснює процедуру вибору іноземного контрагента у два етапи: на першому за даними балансу і рахунку про прибутки та збитки аналізуються загальноекономічні показники інофірми, на другому етапі за широким колом показників здійснюється поглиблений аналіз діяльності тих потенційних партнерів, які мають задовільний рівень згаданих загальноекономічних показників. ТОВ СП «НІБУЛОН» для експорту сільськогосподарської продукції повинно підготувати наступні товаросупроводжувальні документи: 1) зовнішньоторговельний контракт на поставку продукції; 2) рахунок – фактура; 3) вантажно – митна декларація; 4) фітосанітарний сертифікат; 5) ветеринарний сертифікат; 6) коносамент; 7) сертифікат якості продукції; 8) інвойси; 9) при необхідності інші документи, наприклад документи зі страхування, якщо це передбачено контрактом.

Важливо зауважити, що ТОВ СП «НІБУЛОН», при виборі іноземного партнера, активно бере до уваги відгуки інших підприємств, що раніше вже співпрацювали з потенційно цікавим йому партнером. Укладання угоди починається з направлення оферти пропозиції про укладання договору, що містить його істотні умови, і отриманням згоди адресата – акцепту. Оскільки ТОВ СП «НІБУЛОН», а саме начальник відділу зовнішньоекономічних зв’язків та маркетингу, виступає у контрактах в якості брокера, тому додатково використовується також біржовий контракт, який реєструється товарною біржею «Центральна універсальна біржа» та засвідчується останньою свідоцтвом про реєстрацію біржового контракту. Ділове спілкування між ТОВ СП «НІБУЛОН» та його іноземними партнерами може здійснюватись у формі переговорів, конференцій, особистих зустрічей, ділових візитів. Стиль проведення ділового спілкування між контрагентами можна розцінювати як демократичний. Головним способом виходу досліджуваного підприємства на зовнішній ринок є торгівля та експорт сільськогосподарської продукції. Вся продукція сільського господарства, яка експортується сертифікована державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації.

При здійсненні експортно – імпортних операцій ТОВ СП «НІБУЛОН» в основному використовує два види транспорту: водяний (морський і річний) та залізничний види транспорту. ТОВ СП «НІБУЛОН» при перетині товарів чи послуг кордонів України сплатити до державного бюджету податки – мито і податок на додану вартість. Борг держави по виплаті ПДВ перед «НІБУЛОНом» на кінець грудня 2009 року становить 190 млн грн. У поточному році "НІБУЛОН" розпочав реалізацію інвестиційного проекту з будівництва семи елеваторів, загальна потужність яких перевищить 250 тис. т і створення власного флоту та будівництво буксирів. На замовлення компанії на миколаївському заводі «Вадан Ярдс Океан» буде збудовано 24 баржі змішаного (ріка-море) плавання. Вартість проекту - 150 млн дол. Мета проекту – відродження Дніпра як транспортної артерії, відновлення судноплавства по річці та транспортування зерна водним шляхом. ТОВ СП "НІБУЛОН" постійно розширює об'єми торгівельно-закупівельної діяльності і експорту. Завдяки створенню власного перевантажувального терміналу, схема доставки зерна, перш за все, від сільгосптоваровиробників, значно спростилася.

Необхідно також відмитити роль вертикальної інтеграції, застосованою ТОВ СП "НІБУЛОН", в подальшому розвитку зернового сектора: "Участь трейдерів безпосередньо в сільськогосподарському виробництві є найбільш вірогідним вирішенням проблеми інтенсифікації сільгоспвиробництва.

ТОВ СП „НІБУЛОН” виступає за легалізацію зернового ринку і протидію «тенезациі» аграрного сектора економіки.

Коментар модератора

Звіт з практики, без літератури, без додатків. Описова текстова частина

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 15 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?