Курсова робота «Соціально-педагогічна діяльність у школі», 2005 рік

З предмету Соціальна робота · додано 15.01.2007 15:23 · від Валерия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Поняття соціально-педагогічної діяльності 6 1.1. Сутність та специфіка соціально-педагогічної діяльності 6 1.2. Технології соціальної та соціально-педагогічної роботи 13 2. Соціально-педагогічна робота по подоланню різних форм дезадаптації підлітків 20 2.1. Соціально-психологічні та педагогічні детермінанти адиктивної поведінки молоді 20 2.2. Особливості педагогічної профілактики адитивної поведінки підлітків 35 Висновок 48 Література 50 Додаток а. 51 Додаток б 52

Висновок

На наш погляд, на початковому етапі профілактичних робіт особистість дитини підліткового віку не лише вивчається, але і в деякій мірі завжди змінюється. Програма роботи з дітьми, яка є індивідуальною, на 4 етапі не лише завершує свою реалізацію, але і іде до вдосконалення в результаті подальшого аналізу особистості і підрахунок ефективності виховного та колекційного впливів на дитину.

Для того, щоб досягти бажаних результатів в програмі індивідуальної роботи з дітьми шкільного віку, вихователь повинен вміти відшукати, побачити і відчути головні цілі у системі їх планів на життя та власних інтересів. Такими цілями можуть бути: досягнення певних результатів, пошук себе в житті, свого місця чи улюблену справу, якою хотіли б займатись. Якщо такі цілі в школяра відсутні, педагог повинен допомогти зайти їх під час роботи.

Одним із найважливіших сторін діяльності всіх центрів соціальних служб для молодих людей – це профілактика негативних факторів у середовищі молоді (наркотики, алкоголь, паління, правопорушення, ВІЛ/СНІДу). Усі методи профілактики таких явищ напрямлені на проведення профілактичної роботи серед неповнолітніх та молоді, їх батьків, на професійної допомоги, що надається педагогічним колективам навчальних закладів. Особлива увага приділяється дітям та молоді, схильним до адиктивної поведінки, неповнолітнім, які перебувають на обліку в кримінальній міліції, а також неповнолітнім та молоді, які засуджені умовно, з відстрочкою виконання вироку, та неповнолітнім і молоді, які звільнилися з місць позбавлення волі, безпритульним та бездоглядним дітям.

В курсовій роботі було показано, що головний зміст соціально-профілактичної роботи це:

1) Педагогічно-соціальна профілактика;
2) Психологічно-соціальна робота;
3) Соціальна реабілітація, адаптація.

Коментар модератора

пройшла перевірку

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали