Дипломна робота «Охоронні послуги та особливості їх надання фізичними особами-підприємцями», 2010 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 20.01.2011 19:44 · від Светуля · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Приватні охоронні структури - суб'єкти забезпечення охорони прав фізичних і юридичних осіб 9 1.1. Основні принципи приватної охоронної діяльності 9 1.2. Правові основи приватної охоронної діяльності 18 1.3. Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності 28 1.4. Проблеми і перспективи приватної охорони 37 Розділ 2. Особливості надання охоронних послуг фізичною особою-підприємцем 50 2.1. Організаційно-правові етапи створення охоронного підприємства 50 2.2. Особливості надання охоронних послуг 57 Висновки 72 Список використаних джерел 76 Додаток а 82 Додаток б 83 Додаток в 87 Додаток г 88

Висновок

Український бізнес усе більше має потребу в охороні. На думку учасників ринку, це викликано не ростом активності криміналу, а розвитком самого підприємництва. У наш час увагу особливо краще націлювати на забезпечення безпеки в офісі або фірмі, організації, магазині, будинку або школі. Кожна людина хоче відчувати себе захищеним. Для того, щоб захистити себе від неприємних переживань за своїх дітей, власність, багато організацій, юридичні особи звертаються до найму професіоналів.

Завданням охоронного підприємства є якнайкраще і надійніше забезпечити безпеку своїх клієнтів. Від хорошої роботи охоронної фірми залежить збереження людей і майна.

Послуги з охорони власності та громадян - це вид підприємницької діяльності, який за своїм суб'єктним складом і змістом діяльності є цивільно-правовими зобов'язальними правовідносинами і здійснюється на підставі законодавчих, нормативно-правових актів або державних ліцензій на право надання послуг з охорони власності, крім окремих особливо важливих об'єктів права державної власності, та охорони громадян.

В Україні на сьогоднішній день нараховується більш 3200 охоронних підприємств, що мають затверджені в законному порядку ліцензії. З них 737 працюють у Києві. Якщо порівнювати цей бізнес з масштабами бізнесу в Росії, де подібних підприємств більш 26 тис., стає зрозуміло, що це не так уж і багато. Однією з основних проблем, з якою рано або пізно зіштовхуються усі без винятку служби безпеки, є недостача кваліфікованих фахівців.

Ще в 2005 році професія охоронця була внесена в Державний класифікатор спеціальностей, але так і не була внесена в офіційний Перелік робіт, зв'язаних з підвищеною небезпекою. Охоронці, маючи «широкі можливості» чи ледве не щодня ризикувати своїм здоров'ям і навіть життям, у перелік не внесені і, отже, мають обмежені права на соціальний захист.

Однак, незважаючи на існуючі проблеми, експерти досить оптимістично оцінюють перспективи розвитку охоронної справи і підходять до підготовці фахівців, що називається, творчо. Гарний охоронець – це не супермен з накачаними м'язами, а аналітик і психолог, що володіє здатністю швидко зауважувати (а іноді й угадувати) поводження і стан навколишніх. В умінні захищати головне – не груба сила, а інтелект.

Поки охоронні фірми самі проводять підбор кадрів і відповідні інструктажі. При навчанні персоналу одні воліють обходитися власними силами, інші наймають викладачів. Алгоритм підбора персоналу досить традиційний. Охоронне підприємство звертається в служби зайнятості, де йому надають кандидатури, що відповідають визначеним вимогам. Потім проводяться співбесіди і психологічні тести. Люди, що пройшли перший етап добору, направляються на навчання. Однак, це зовсім не той рівень підготовки, що сьогодні потрібний українському ринкові.

Проте український ринок диктує свої умови й у першу чергу ціни: на сьогоднішній день вартість охорони об'єкта складає 12-15 грн. за людино-годину. Тобто цінова політика ринку безпеки така, що представники цієї професії одержують зарплату приблизно в два рази меншу тієї, за яку варто триматися. Аналіз ринку показує, що для того, щоб у людини, що займається охоронною діяльністю, з'явилося бажання залишитися в професії, розвиватися й удосконалюватися, вона повинна одержувати на місяць не менше 2500 грн. Сьогодні ж охоронець середньостатистичного об'єкта одержує в середньому 1200-1500 грн./місяць.

Незважаючи на те що професія охоронця поки не є масовою, зараз йде період її закономірного розвитку. Але якщо проблему підготовки професіоналів у цій області вже почали вирішувати, то рішення іншої важливої проблеми – зміна цін на ринку охоронних послуг – поки залишається під сумнівом. Експерти ринку відзначають, що український бізнес звик дуже дешево купувати продукт за назвою «безпека». Вітчизняні бізнесмени, займаючи стійку позицію вибирати «те, що подешевше» стосовно всіх сфер життя, найчастіше програють у головному. Однак, укладають експерти, проблема криється не в жадібності окремих керівників підприємств. Це проблема ринку в цілому. Справа в тому, що українські бізнесмени мало інформовані про можливості ринку безпеки і не мають представлення про послуги, що вони реально можуть одержувати на сьогоднішній день.

Фірма по охороні може пропонувати різні пропозиції, наприклад: забезпечення спокою, збереження життя клієнтів; охорона власності, безпека при транспортуванні різного майна; підтримка спокою в об’єктах масових заходів, дуже великого скупчення людей; проведення консультації з людьми по захисту свого спокою.

Щоб надавати вище перелічений круг послуг, кожне охоронне підприємство повинне мати офіційну ліцензію. Ліцензійні умови є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, пов'язаних з охороною державної та іншої власності, надання послуг з охорони громадян та отримали відповідну ліцензію. Директор і працівники приватного охоронного підприємства не повинні суміщати свою роботу в Чопе і службі на державу.

Персонал охорони повинен відповідати кваліфікаційним вимогам, установленим Ліцензійними умовами. Кожен працівник повинен мати необхідні здібності, кваліфікацію, від цього залежить надійність людей і збереження їх речей. Кожний повинен мати ліцензію приватного охоронця й спеціальні навички. Прийняття та оформлення громадян на роботу до суб'єкта охоронної діяльності здійснюється відповідно до вимог Кодексу законів про працю України.

Багато об’єктів потребують постійного спостереження, забезпечення безпеки в цих місцях вимагає особливого технічного оснащення. Покупка сигналізації, устаткування для пожежної безпеки, відеостеження, озброєна охорона, настройка турнікетів і автоматичних воріт, все це може включаться в спектр послуг, що надаються охоронні агентства.

На застосування спеціальних засобів також необхідний дозвіл. Для одержання дозволу необхідно виконати ряд спеціальних вимог. Наприклад, побудувати приміщення для зберігання зброї. Що стосується вогнепальної зброї, то охоронним структурам дозволено користуватися тільки двома видами - пістолетом ІЖ-71, і довгоствольною рушницею "Сайга".

Серед ліцензійних вимог, крім наявності індивідуальної ліцензії в кожного охоронця й дотримання всіх норм, необхідна наявність письмового договору з кожним клієнтом, оформленого відповідно до вимог законодавства, що регламентує охоронну діяльність.

Незважаючи на те що охоронний бізнес в Україні стає більше відкритим і прозорим, частково він як і раніше залишається "у тіні". Охоронній фірмі необхідно тісне співробітництво й безліч ділових контактів із правоохоронними органами - позавідомчою охороною, дільничними уповноваженими міліції, представниками МВС.

Зараз, потрібно приділяти особливу увагу безпеці в організації, втраті інформації, стеженню за спокійною діяльністю у фірмі, непохитності інформації. Більшість фірм по охороні пропонують забезпечити устаткування контролю за телекомунікаційними і комп’ютерними мережами.

Ринок має потребу в нових гравцях. Правда, при цьому вони повинні запропонувати не тільки якісну послугу, але і якесь ноу-хау. У принципі, можна вийти на будь-який ринок, але щоб закріпитися на ньому й домогтися успіху, потрібна ідея.

Прикладом такої ідеї на ринку охоронних послуг може служити поява в приватних охоронних підприємств груп швидкого реагування, власних груп захоплення (тривожні групи, групи швидкого реагування - назви у всіх фірм різні).

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?