Курсова робота «Соціальна психологія соціальна педагогіка соціальна робота», 2005 рік

З предмету Соціальна робота · додано 15.01.2007 15:16 · від Валерия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Соціальна психологія 6 1.1. Проблема групи в соціальній психології 10 1.2. Психологічна характеристика великих соціальних груп 13 Розділ 2. Соціальна педагогіка 16 2.1. Сутність та специфіка соціально-педагогічної діяльності 16 2.2. Технології соціальної та соціально-педагогічної роботи 22 Розділ 3. Соціальна робота 29 3.1. Історія створення соціальних служб 29 3.2. Соціальна робота – важливе задача в житі суспільства 37 Висновок 40 Література 42 Додатки 44

Висновок

Ефективність роботи системи служб соціальної допомоги - багатопланове явище. Зміст і технологія її визначення багато в чому залежить від того, з позиції якої науки і з якою конкретно науково-практичною метою розглядається соціальна робота.

Визначення критеріїв її ефективності має важливе значення як для наукової, так і для практичної діяльності соціальних служб. У першому випадку вони служать важливим інструментом для дослідження результативності надання соціальних послуг населенню, у другому - є системою орієнтирів, що націлюють на досягнення конкретних і діючих результатів у соціальному обслуговуванні, адекватних реальним потребам і нестаткам різних категорій населення, а тому можуть виступати як стандарти соціального обслуговування, системи нормативів.

На першому етапі профілактичної роботи особистість підлітка не тільки вивчається, але й в певній мірі постійно перебудовується. А програма індивідуальної роботи з учнями на IV етапі профілактичної діяльності не тільки реалізується, але й вдосконалюється під час подальшого вивчення особистості і визначення результативності виховного та корекційного впливів на неї.

Особливого значення для реалізації програми індивідуальної роботи з школярами має уміння вихователя знайти, побачити, відчути домінанту у складній системі життєвих планів та інтересів дитини. Такою домінантою може бути й бажання досягти якихось результатів, знайти себе, своє місце, улюблену справу тощо. Якщо така домінанта відсутня, педагогу необхідно створити її у процесі індивідуальної роботи, навчити вихованця критично оцінювати свої можливості, побачити власні недоліки, викликати нові позитивні інтереси. Це може надати педагогові суттєвої допомоги у ломці старих негативних і вихованні нових позитивних якостей особистості.

Одним із важливих напрямів діяльності центрів соціальних служб для молоді сьогодні є профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі (наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, правопорушень, ВІЛ/СНДу). Програми профілактики негативних явищ розраховані на проведення профілактичної роботи передусім, серед неповнолітніх ти молоді, їхніх батьків, на професійної допомоги, що надається педагогічним колективам навчальних закладів. Особлива увага приділяється дітям та молоді, схильним до адиктивної поведінки, неповнолітнім, які перебувають на обліку в кримінальній міліції, а також неповнолітнім та молоді, які засуджені умовно, з відстрочкою виконання вироку, та неповнолітнім і молоді, які звільнилися з місць позбавлення волі, безпритульним та бездоглядним дітям.

Основним змістом у системі соціально-профілактичної роботи с

- соціально-педагогічна профілактика;

- соціально-психологічна допомога;

- соціальна адаптація і реабілітація.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали