Реферат «Політична роздробленість і державний лад Священної Римської імперії», 2010 рік

З предмету Історія · додано 12.01.2011 15:32 · від 777 · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Священна Римська імперія 2. Перші германські імператори 3. Гогенштауфени на імператорському престолі. 4. Занепад імперії. 5. Висновки 6. Список використаних джерел 7. Додатки

Висновок

Священна Римська імперія (Holy Roman Empire) імперія в Західній Європі яка існувала з 962 по 1806 роки. Передбачалося, що вона буде спадкоємицею імперії Карла Великого і традицій християнського римського імператора Костянтина. Створена за сприяння пап, вона стала їх найбільшою помилкою, оскільки всупереч намірам мати могутнього світського намісника для управління християнським світом, папи створили могутнього суперника для своєї влади. Починаючи з коронації Оттона I в 962 році, імперія завжди управлялася представниками німецьких царських родів, навіть після того, як в 15 столітті перейшла під владу австрійської династії Габсбургів. До складу Священної римської імперії входили герцогства, графства і єпископства за принципом формального визнання влади імператора. Між імператорами і знаттю (курфюрстами) нерідко відбувалися сутички, особливо через часту відсутність імператорів в Германії у зв’язку з їх домаганнями на владу над Італією. Імператор Генріх IV (правив в 1084-1106 роках) вів тривалу I боротьбу з церквою за право призначати єпископів і представників церковної верхівки (інвеститура). Імператор Фрідріх I (правив в 1155-90 роки) неодноразово робив спроби за допомогою військової сили підпорядкувати Італію і папство, але врешті-решт зазнав поразки в битві при Леньяно в 1176 році. Між гвельфами (прихильниками папа) і гібеллінами (імперська партія) почалися відкриті військові дії. В 1220 році імператором “Священної римської імперії” став Фрідріх ІІ. Двічі відлучений від церкви папою Григорієм IX, Фрідріх був змушений поступитися значною часткою влади в Германії на користь світських і церковних князів, щоб отримати їх підтримку. Розгромивши Ломбардійську лігу в 1237 році він посприяв ослабленню впливу Григорія IX незадовго до його смерті в 1241 році. Після смерті імператора Фрідріха II в 1250 році влада німецьких імператорів в Італії і в самій Німеччині слабшала. “Священна римська імперія” стала по суті спадковим володінням і управлялася членами з одним і тим же королівським прізвищем. Першим імператором з династії Габсбургів був Рудольф I (з 1274 року), і імперія залишалася в руках представників цього сімейства аж до свого скасування. Король Іспанії Карл I який був коронований як імператор “Священної римської імперії” під ім’ям Карла V в 1530 році. В його володіння входили Іспанія, Німеччина, Нідерланди, Сардинія і Сицилія разом з тільки що завойованими землями в Америці (Нова Іспанія). Але в роки Реформації і Тридцятирічної війни влада імператорів з династії прихильних католицизму Габсбургів пережила серйозні потрясіння. “Священна римська імперія” позбавилася своєї могутності та минулого в результаті воєн з Людовиком XIV. В 18 столітті на роль провідної німецької держави висувалася Пруссія на чолі з Фрідріхом II, а в 1806 році імперською короною оволодів Наполеон. Після закінчення наполеонівських воєн “Священна римська імперія” так і не змогла відродитися.

Коментар модератора

13 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?