Дипломна робота «Психологічний аналіз міжособистісної взаємодії підлітків в сучасних умовах», 2010 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 12.01.2011 14:21 · від Жанна · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Психологічний аналіз міжособистісної взаємодії підлітків у сучасних умовах 6 1.1. Фізіологічні та психологічні складові підліткового та юнацького віку 6 1.2. Спілкування у підлітковому віці 12 1.2.1. Аналіз спілкування як феномену психології 12 1.2.2. Роль спілкування у формуванні особистості підлітка 21 1.2.3. Психологічний аналіз спілкування як провідної діяльності підлітків 27 1.3. Аналіз впливу засобів масової інформації на агресивність підлітків 40 1.3.1. Агресія в реальному житті як наслідок сприйняття агресії на телеекрані 42 1.3.2. Проблема негативного впливу телебачення 44 1.3.3. Значення фактичної агресії, яку можна спостерігати у відеокліпах, Інтернеті та комп`ютерних іграх 56 Розділ ІІ. Експериментальне дослідження впливу засобів масової інформації на підлітків 70 2.1. Опис використаних методик 70 2.2. Результати досліджень і їх інтерпретація 74 Висновки 81 Використана література 83 Додатки

Висновок

Отже, підводячи загальний висновок, можна сказати, що наша гіпотеза підтвердилася. Засоби масової інформації здійснюють значний вплив на формування підлітка як особистості, нажаль не найкращої якості, тому можна із впевненістю сказати, що інформаційне поле, в якому сьогодні здійснюється соціалізація підлітка, є щодо неї жорстоким і агресивним.

Відсутність цензури в засобах масової інформації уможливили маніпулювання потребами особистості з комерційною метою. Через телебачення, пресу, радіо, інтернет пропонується гультяйство, насильство, сексуальна розбещеність, цинізм, злочинність. Підлітки і молодь, які ще не встигли ознайомитись із справжніми культурними цінностями людства, натомість занурюються в інформаційний простір культури в її плебейській транскрипції.

Вплив телебачення на формування негативних типів поведінки з викладеного вище не викликає сумнівів. Перш за все те, що діти, захоплені телевидовищами, стають пасивними, звикають до „споглядання”, втрачаючи при цьому багатство уяви - це є негативним явищем у формуванні психіки підлітка, що веде до морального і духовного їх зубожіння. Сцени насильства і жорстокості дають моделі агресивної поведінки і створюють установки для їх реалізації в реальному житті. Такі образи примушують звикати до нововідкритої естетики і цінності зла. Протистояння цій концепції може бути досить складним, саме тому, що вона не підлягає критиці і обговоренню, а сприймається безальтернативно.

Отже, засоби масової інформації впливають не лише на формування емоційного світу, але і цілісної особистості підлітка.

Через проведені нами дослідження можна підсумувати, що ті підлітки, які надають перевагу ком`ютерам, ком`ютерних іграм, а особливо телебаченню важко приймають інших, що заважає їм у спілкуванні. У таких підлітків спостерігається такі психологічні захисти у спілкуванні як уникання та значно висока агресія.

Якщо дивитися на результати, які були отримані при анкетуванні учнів, можна сказати, що підлітки цінують дружбу, спілкування між собою, але прототипом бажаної поведінки для підлітка є головні герої фільмів. Це спричинено тим, що вони ще не повністю розуміють, що є насилля на екрані, а що – ні. Тобто, спостерігаючи за фільмом де головні герої ( актори, які їх грають), вирішують свої проблеми через зброю, бійки, насильство і тому подібне, підлітки вчаться так само вирішувати свої проблеми. Через перегляд таких фільмів герої для підлітка стають основними провідниками ідейного впливу, носіями насильницьких ідей і визначеного способу життя.

Підсумовуючи вище викладене, слід особливо наголосити на тому, що сьогодні у суспільстві актуальність цієї проблеми набуває великого значення. Нині в Україні про соціальну відповідальність телебачення перед суспільством, особливо перед зростаючими в цьому суспільстві молоді, говорять дуже багато. Протягом кількох останніх років ухвалено законодавчі акти, які мали б регламентувати це питання, однак вони майже не виконуються. В зв'язку з цим значна частина розгубленої громадськості, якій небайдужі майбутнє країни особливо молоді, що в ній зростає, продовжує наполягати на посилені жорсткого державного контролю за обігом відповідної інформації, що йде через різноманітні засоби масової інформації. В свою чергу, на педагогів та батьків покладається завдання в цей особливий для підлітків період, посилити увагу до формування їх як повноцінної особистості не полишаючи їх на сам на сам із потужним інформаційним апаратом. Украй важливо, щоб найголовніша потреба дітей, зокрема підлітків – потреба у спілкуванні – задовольнялася не через спілкування з телевізором, а в процесі спілкування з близькими й люблячими дорослими.

Психологи у свою чергу повинні допомогти молоді навчитися критично споживати телевізійну інформації, виявляючи при цьому особисту стійкість і вміння чинити опір небажаним інформаційним впливам.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?