Курсова робота «Система служб соціальної допомоги», 2005 рік

З предмету Соціальна робота · додано 15.01.2007 15:09 · від Валерия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Розвиток сучасної системи служб соціальної допомоги населенню 5 1.1. Загальні соціальні служби 6 1.2. Спеціальні соціальні служби 6 1.3. Друга група соціальних служб 9 2. Діяльність соціальних працівників, їх функції у системі служб соціальної допомоги 12 2.1. Головні сфери діяльності соціальних працівників 12 2.2. Функції працівників у системі служб соціальної роботи 15 3. Різні системи служб у країнах світу 19 3.1. Питання віл/снід 19 3.2. Робота з людьми похилого віку 20 3.3. Соціальна робота з людьми, хворими на цукровий діабет 21 3.4. Особливості психо – соціальної допомоги жінкам, які страждають постнатальною депресією 22 4. Кодекс етики соціального працівника і соціального педагога 28 Висновок 32 Література та джерела 34

Висновок

В своїй курсовій роботі “Система служб соціальної допомоги” я розглянула такі питання, як розвиток сучасної системи служб соціальної допомоги, розглянула загальні та спеціальні соціальні служби, спеціальні служби першої та другої групи. Також я розглянула роботу працівників системи соціальних служб, їх функції та сферу діяльності.

В роботі я також розглянула питання кодексу соціального робітника, а також розглянула різні сиди служб, які беру участь у соціальній допомозі по питанням ВІЛ/СНІДу, роботу з людьми похилого віку, хворими на цукровий діабет та роботу з жінками, що страждають післяпологовою депресією.

Ефективність роботи системи служб соціальної допомоги - багатопланове явище. Зміст і технологія її визначення багато в чому залежить від того, з позиції якої науки і з якою конкретно науково-практичною метою розглядається соціальна робота.

Визначення критеріїв її ефективності має важливе значення як для наукової, так і для практичної діяльності соціальних служб. У першому випадку вони служать важливим інструментом для дослідження результативності надання соціальних послуг населенню, у другому - є системою орієнтирів, що націлюють на досягнення конкретних і діючих результатів у соціальному обслуговуванні, адекватних реальним потребам і нестаткам різних категорій населення, а тому можуть виступати як стандарти соціального обслуговування, системи нормативів.

Ці критерії можуть містити кількісні і якісні показники, тобто індикатори ефективності соціальної роботи повинні носити комплексний характер. З одного боку, вони являють собою систему нормативних критеріїв, що відбивають ефективність цього процесу, з іншого боку - систему показників, що відбивають стан клієнтів соціальних служб (окремих особистостей, родини, соціальної групи). Тому ефективність соціальної роботи може визначатися на основі як загального, так і специфічних критеріїв, причому загальні служать для оцінки її ефективності в цілому, а для оцінки конкретних соціальних послуг, окремих видів і методів соціальної роботи, діяльності окремих фахівців і установ.

Критерії соціальної роботи обумовлюються цілями і задачами надання соціальних послуг і ступенем їхньої реалізації. При цьому принципово важливі наступні моменти. Мета соціальної роботи може розглядатися на рівні суспільства, окремих регіонів, населених пунктів, районів і мікрорайонів, на рівні груп населення й окремої особистості. Ця мета повинна враховувати соціально-економічну, морально-психологічну, екологічну і політичну обстановку, що склалася в умовах політичних і економічних реформ. Вони повинні бути нерозривно зв'язані з об'єктивною оцінкою процесу виходу країни і регіонів із кризи, стабілізації соціального стану різних категорій населення.

Зовсім очевидно, що критерії ефективності соціальної роботи, по-перше, покликані стати вираженням дієвості усіх видів, форм і методів соціального обслуговування різних категорій населення, по-друге, вони повинні показати, наскільки продуктивна діяльність установ (центрів) і в цілому соціальних служб у сучасних умовах проведення реформ Україні.

По-третє, критерії і показники повинні відбивати ступінь дієвості керівництва і керування всім процесом цілеспрямованої і систематичної соціальної роботи з населенням і окремими людьми, що бідують у професійній соціальній допомозі.

Важливим поняттям виступає також предмет оцінки чи ефективності те конкретне, що може оцінюватися в процесі соціальної роботи. Проведений аналіз показав наявність різноманітних основних предметів оцінки ефективності, можливості визначення більш детальних предметів і відповідних методик. Логіка визначення головних предметів оцінки така. Маються різні структури в системі соціального захисту населення України їм відповідає визначений рівень організації праці персоналу, що забезпечує соціальну роботу з тими чи іншими категоріями населення. В остаточному підсумку діяльність різних структур, з їх рівнем організації праці і кваліфікації персоналу, забезпечує та чи інша якість соціальної роботи і її ефективність.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали