Курсова робота «Основні моделі підтримки населення у сучасному світі», 2005 рік

З предмету Соціальна робота · додано 15.01.2007 15:01 · від Валерия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 І. Поняття соціальної підтримки 7 1.1. Характеристика державної системи соціальної підтримки 10 ІІ. Основні моделі підтримки населення у сучасному світі 13 2.1. Система соціальної підтримки в Україні 14 2.2. Універсальні моделі 16 2.3. Ефективність соціального забезпечення населення 16 ІІІ. Проблеми соціальної підтримки населення в Україні 18 3.1. Соціальне забезпечення і соціальна допомога 20 3.1.1. Соціальна реабілітація 22 3.1.2. Соціальна добродійність 23 3.2. Проблеми трансформації соціальної сфери в сучасному українському суспільстві 25 Висновок 29 Література 31

Висновок

У роботі викладено бачення сучасного моделі підтримки суспільства України, його недоліки та досягнення. Загалом я не маю жодних сумнівів у тому, що у нашій державі зберігся потенціал, достатній не тільки для поліпшення нинішньої ситуації, а й для істотного прискорення розвитку соціальної сфери у цьому напрямку.

В основу реформ у сфері соціальної підтримки населення повинен бути закладеним принцип надання соціальної допомоги переважно в адресній формі і лише тим особам, фактичне споживання яких знаходиться на рівні, нижчому прожиткового мінімуму. У зв'язку з цим повноваження по визначенню розмірів і форм надання соціальної допомоги доцільно передати на регіональний і муніципальний рівень.

Потрібно посилити методичну роль органів соціального захисту населення. Розв’язання задач повинно містити розробку широкого спектра методик надання соціальної допомоги і надання технічного сприяння регіональним органам соціального захисту в практичному застосуванні таких методів, включаючи їхню адаптацію до місцевих умов. При такому підході з'явиться можливість сконцентрувати засоби, насамперед, на захисті найбільш соціально-уразливих груп населення, підтримці тих, хто сам про себе подбати не може на підставі найбільш ефективних методик надання соціальної допомоги і соціальних послуг, розроблених і апробованих як у даному регіоні, так і в інших регіонах, не зменшуючи розмірів фінансування на ці нужди і збільшуючи розмір соціальної допомоги особливо нужденним категоріям населення.

Необхідно також перейти до фінансування дитячого відпочинку переважно для осіб із доходами, нижчими прожиткового мінімуму, що дозволить істотно підвищити охоплення оздоровчими заходами дітей з бідних родин.

Пільги, установлені для різних категорій державних службовців, працівників правоохоронних органів і військовослужбовців, повинні бути переведені у форму грошових виплат і включені в їхню заробітну плату.

Розвиток і функціонування мережі заснувань соціальної підтримки населення по ряду напрямків належить до стаціонарних видів соціальних послуг, хоча їхня ефективність в окремих випадках нижча, ніж у нестаціонарних видів соціальної допомоги. Пріоритетним, як правило, є фінансування сформованої мережі соціальних заснувань на основі витратних принципів. Доступ недержавних організацій до надання відповідних послуг у рамках соціального замовлення обмежений.

Практично не існує стимулів до зниження адміністративних витрат функціонування системи соціального захисту. Відсутня практика моніторингу ефективності соціальної допомоги в більшості регіонів.

Однією з проблем у зв'язку з цим є недостатність статистичної інформації про стан справ у соціальному захисті, низька репрезентативність такої інформації і непорівнянність різних джерел статистичних даних.

Залишається сподіватися і вірити, що український народ знайде в собі сили, волю і кошти, щоб подолати сьогоднішні негаразди та труднощі, які утвердилися на ниві соціальної підтримки населення. Пройшовши виключно складний шлях, наробивши чимало помилок, ми водночас збагатилися вагомим досвідом, який може і повинен стати основою, базою для подальшого успіху.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали