Реферат «Вільні економічні зони», 2009 рік

З предмету Економіка · додано 06.01.2011 12:04 · від ірина іванова · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи дослідження вільних економічних зон 5 Розділ 2. Аналіз функціонування вільних економічних зон 12 Розділ 3. Напрями підвищення ефективності функціонування вільних економічних зон 18 Висновки 24 Список використаних джерел 25

Висновок

Проведене дослідження дало змогу зробити такі узагальнення та висновки:

Аналіз розвитку світогосподарських зв’язків на протязі ХХ століття говорить про прогресивну роль спеціальних територіальних утворень - вільних економічних зон - як каналів входження національної економіки в систему міжнародних економічних відносин. ВЕЗ - це обмежена частина території держави, на якій встановлюється, законодавчо закріплюється і діє особливий (спеціальний) режим діяльності господарюючих суб’єктів в цілях активізації економіки та інтеграції її у світове господарство.

Вивчення особливостей механізму функціонування вільних економічних зон дозволило згрупувати ВЕЗ на п’ять основних типів: зовнішньоторговельні, торговельно-виробничі, науково-технічні, туристичні (або туристично-рекреаційні) та банківсько-страхові (або оффшорні).

Аналіз світового досвіду та еволюції розвитку вільних економічних зон доводить існування багатофункціональних і просторових їх варіацій. Таке розповсюдження і розгортання ВЕЗ пов’язане з їх швидким пристосуванням до нових різноманітних економічних, політичних та соціокультурних умов на міжнародному, національному, регіональному і локальному рівнях. За останні 20 років існування вільних економічних зон на території держав з різним рівнем економічного розвитку чітко прослідковуються такі тенденції, як переважна орієнтацію зон на створення експортних та імпортозамінних виробництв, обмеження масштабів використання місцевих сировинних ресурсів, слабких зворотніх зв’язків суб’єктів зони з підприємствами приймаючої країни, пріоритетність розвитку моногалузувої структури виробництв у зоні, прискорення темпів росту зайнятості на підприємствах галузей спеціалізації ВЕЗ, поступове зменшення частки підприємств, що контролюються іноземними інвесторами, з одночасним зростанням кількості спільних і національних підприємств, ріст продаж на внутрішньому ринку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?