Курсова робота «Вибір стратегії ТОВ «Технотек»», 2008 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 05.01.2011 22:15 · від Костя · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Загальна характеристика підприємства. Показники діяльності 6 2. Аналіз зовнішнього середовища непрямої дії 10 3. Діагностика галузі 12 4. Діагностика зовнішнього середовища прямого впливу 16 5. Діагностика внутрішнього середовища 19 6. SWOT-аналіз 23 7. Портфельний аналіз підприємства 25 8. Оцінка стратегічного потенціалу 28 9. Вибір загальнокорпоративної та функціональної стратегій підприємства 31 10. Економічна оцінка обраної стратегії 33 Висновкиc 37 Джерела використаної інформації 40 Додатки 41

Висновок

1) Стратегічне управління - це реалізація концепції, в якій поєднуються цільовий та інтегральний підходи до діяльності організації, що дає можливість встановлювати цілі розвитку, порівнювати їх з наявними можливостями (потенціалом) організації та приводити їх у відповідність шляхом розробки та реалізації системи стратегій («стратегічного набору»).

2) Науково-виробниче підприємство ТОВ „Технотек” розробило та виготовляє нові інформаційно-попереджувальні знаки з пластику із світло відбиваючими елементами: кілометрові стовпчики, колонки електрохімзахисту, блоки захисту підземних комунікацій від корозії, контрольно-вимірювальні пункти, катафоти дорожніх зогороджень, стоппці дорожні направляючі, підвищеної гнучкості, таблички пластикові попереджувальні, пластикові дорожні знаки.

За останні роки підприємство здійснює активну діяльність та постійно покращує економічні показники.

3)Вплив зовнішнього середовища непрямого впливу являється позитивним, хоча загалом влив середовища непрямого впливу є незначним. Найбільший вплив відіграють економічні, політичні, а також науково-технічні фактори.

Тобто серед конкурентів ТОВ «Технотек» субпідрядчики підприємств газової та нафтової промисловості, підприємств зв‘язку та автодорів. Прямих конкурентів, які б випускали продукцію з пластику немає. Вплив субпідрядчиків на ситуацію у галузі незначний, здебільшого попит залежить від потреб контретних підприємств. Якихось значних змін у галузі не прогнозується.

Тобто ключовими факторами успіху є підтримка поточної діяльності, проведення зваженої цінової політики, знаходження нових споживачів для збільшення прибутку, направленість на зменшення витрат.

Серед стратегічних груп можна виділити групу підрядчиків, які мають вузький асортимент продукції та чинять локальний вплив та ТОВ «Технотек», який характеризується широким асортиментом продукції та має широке коло впливу.

4) Споживачами продукції підприємства є підприємства нафтової, газової промисловості, а також підприємств зв‘язку та автодорів. Наймісткішим ринком є вітчизняний ринок. Закупівлю сировини підприємство здійснює у підприємств, які розташовані в сусідніх областях. Це труби пластмасові виробництва „Асторія-пласт” м.Луцьк, „Євро-пласт” м.Львів та Броварського заводу пластмас м.Бровари. Підприємство є абсолютним лідером на ринку України, можна сказати, майже монополістом. Стан зовнішнього середовища прямого впливу досить сприятливий.

5) ТОВ «Тенотек» має значні переваги перед конкурентами. Значні переваги у фінансовому забезпеченні, ширині асортименту, маркетинговій активності, організації виробництва, проведенні досліджень. Стан внутрішнього середовища підприємства загалом можна оцінити як відмінний. Виходячи з наявного слід проводити політику, спрямовану на збереження досягнених результатів, можливе удосконалення певних факторів, наприклад цінової політики.

6) Серед стратегічних альтернатив: збільшення асортименту продукції за рахунок фінансових можливостей, розширення експорту за рахунок широкого асортименту, розширення маркетингових заходів за рахунок фінансових можливостей, використання фінансових ресурсів для управління ризиками, задоволення потреб споживачів через широкий асортимент, зменшення ризиків шляхом співпраці зі страховими компаніями.

Серед стратегічних загроз: перешкоди в збільшенні експорту через недостатньо гнучку цінову політику, проблеми з експортною діяльністю через відсутність досвіду, можливість зміни уподобань споживачів, через відсутність гнучкої цінової політики, понесення витрат, внаслідок відсутності роботи по зменшенню ризиків.

7) Агресивне зростання передбачає інвестування в розвиток, захоплення нових доль ринку. Проблема полягає в тому, що ємність ринку залишається стабільною, проте можна шукати шляхи збуту за кордон, та знаходження там споживачів. Відповідно до цього за матрицею Ансоффа ТОВ «Технотек» підпадає під стратегію розвитру ринку, шляхом виходу з існуючим товаром на нові територіальні ринки.

8) Підприємство володіє значним стратегічним потенціалом. Сильними сторонами підприємства є фінанси та НДКР, на високому рівні виробництво і маркетинг, існують невеликі проблеми у загальному управлінні, проте існують шляхи покращення.

9) Беручи до уваги результати SWOT і портфельного аналізу, я рекомендую в якості загально корпоративної стратегії обрати стратегію розвитку ринку, з елементами стратегії агресивного зростання. В якості функціональної стратегії необхідно обрати інноваційну стратегію,

для ТОВ «Технотек» найбільш підходить стратегія "The Four Sources of Intelligent Innovation".

10) Отримані значення ККО більше 10 балів, що означає, що конкурентноспроможність матиме схильність до зростання, при використанні обраних стратегій.

Коментар модератора

Робота є розрахунковою.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?