Курсова робота «Вплив сімейного виховання на розвиток дитини», 2002 рік

З предмету Соціальна робота · додано 15.01.2007 14:44 · від Валерия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Сім’я – частина суспільства 4 1.1. Сім'я як педагогічна система 4 1.2. Вплив сім’ї на виховання 7 1.3. Психологія сім’ї 11 2. Процес розвитку, виховання і формування особистості 20 3. Вплив сім’ї на соціально-психологічну адаптацію підлітків 29 Висновок 38 Список використаної літератури 40

Висновок

Сучасна педагогіка, в тому числі сімейна, як і суспільство загалом, стоїть перед вибором системи вартостей. Ми з вами переживаємо час, коли різними духовними сурогатами за допомогою кіно, преси і телебачення наспіх заповнюється вакуум ідеалів, який виник у посткомуністичний період, а моральний стан суспільства визначається моральним станом незахищених ні перед ким і ні перед чим людей. Спричинений цими умовами процес дегуманізації людини, зростання її агресивності стоїть на перешкоді визнання рівності всіх людей, їх самоцінності як основи гуманізму людських стосунків. Тому вже сьогодні потрібно, щоб провідним напрямом виховання став розвиток духовної сфери життєдіяльності людини. Адже тільки за умови, коли виховання грунтуватиметься на духовних засадах, моральна поведінка людей у своїй основі спиратиметься на глибоку моральну культуру, що перейшла у переконання особистості і виявлятиметься у культурному співжитті та прагненні творити Добро.

Нагальною для нашого суспільства є потреба відмовитись від культу сили та необхідність виховувати любов до людей, і до цього треба щоденно прагнути батькам у сімейному вихованні дітей, починаючи з раннього віку. Виховання на основі системи ідей і поглядів на людину як на найвищу цінність з позицій добра дозволить мати в майбутньому покоління порядних і доброзичливих людей, здатних виробляти власний механізм морального самоконтролю, самообмеження та сприймати мораль як частку свого “Я”.

Є підстави стверджувати, що успіх сімейного вихования залежить від того, наскільки щирі й чесні у своїй любові до дітей самі батьки. Діти не хочуть і не можуть нормально жити і розвиватись за рахунок авансованих почуттів, їм потрібна любов щоденно і повсякчас, щоб їх сприймали і любили такими, як вони є. У цьому полягає мудрість батьківської любові, а в основі виховної діяльності батьків повинна бути формула здорового батьківства, яка виводиться з двох основних компонентів — з любові і вимогливості, які приводять в дію цілу систему стимулів і стримувань дитячої поведінки. Зосередження тільки на любові за рахунок вимогливості може призвести до неповаги влади батьків, їх авторитету і, навпаки, авторитарна, гнітюча атмосфера в сім'ї глибоко ображає і дає дитині підстави думати про те, що її не люблять і вона нікому не потрібна. Головна виховна стратегія батьків у вихованні дитини має полягати в тому, щоб добитись балансу між милосердям і справедливістю, між ніжністю і вимогливістю, між любов'ю і суворістю і формувати у неї такі риси характеру, які є основою здорового родинного життя. Стратегія ж сучасного українського виховання повинна визначатись новим соціальним замовленням і виходити із завдань побудови громадянського суспільства, що ґрунтується на пріоритетах, і цінностях національно-демократичного відродження.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали