Курсова робота «Історія розвитку соціальної роботи в країнах ближнього і дальнього зарубіжжя», 2005 рік

З предмету Соціальна робота · додано 15.01.2007 14:37 · від Валерия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Розвиток соціальної роботи 9 1.1. Історія створення соціальних служб 9 1.2. Соціальна робота – важливе задача в житі суспільства 18 2. Розвиток соціальної роботи за кордоном 21 2.1. Розвиток і становлення соціальної роботи як науки і професійної діяльності 21 2.2. Гнучке навчання: співпраця з Радою регіону West Lothian та університетом м.Stirling (Шотландія) 30 2.3. Антропологічні підходи щодо створення культурно-відповідних програм втручання серед молоді: огляд спільного з підлітками дослідження з питань ВІЛ/СНІД (США) 31 2.4. Сила і творчість соціальної роботи у Бельгії 32 3. Соціальна робота з населенням в різних країнах 34 3.1. Сучасний стан соціальної служби 34 3.2. Проблема старіння 36 3.3. Соціально-психологічні служби 37 Висновок 39 Література та джерела 42 Додатки 43

Висновок

Слід самокритично визначити, що на початку ХХІ ст. управління соціальною роботою в Україні носить загалом спорадчий, фрагментарний характер. Недорозвиненими є властивості суб’єкта управління (держави), невиразні контури об’єкта соціальної роботи, бракує належної нормотворчої бази, багатьма вадами хибує технологія цього процесу.

Торкнемося цих висновків конкретніше.

1) Останнім часом різко зросли масштаби об’єкта соціальної роботи. До 85 % за даними профспілок, збільшилася частка населення країни, яке потребує повсякденної соціальної підтримки держави – головного суб’єкта в українській структурі соціальної роботи.

2) Об’єкт останньої внутрішньо ускладнився, перебуває в стані анемії. Масовими в буденній свідомості і повсякденній поведінці соціально уражених верств і груп населення стали невдоволення, розгубленість, безполітичність, апатія, відчай. Тобто вкрай ослаблені імунні сили і адаптивні можливості соціального організму. Його орієнтації обмежуються часто вітальними потребами, структура яких, в свою чергу, примітизується, що знижує творчі потенції особистості й соціальних спільнот.

3) Суб’єкт управління при цьому нездатний на мікрорівні забезпечувати контроль за процесом творення і відтворення сутнісних сил особи, а з позицій макрорівня – здійснювати належним чином управління формуванням громадського суспільства. Соціальна сфера функціонує стихійно, некеровано, хаотично.

4) Нова, адекватна сучасним реаліям модель соціальної роботи формується суперечливо. В ній поєднуються залишки колишньої системи державного соціального забезпечення, механічні запозичення із Заходу, пошуки оптимального варіанту, експерименти і, звичайно, помилки. Суб’єкт управління соціальним розвитком населення виявляється неспроможним забезпечити цілісність і синхронність складного механізму саморозгортання, стабільність і вдосконалення суспільних відносин, тобто нормальне функціонування соціального організму.

Соціальна робота за таких умов також неспроможна вирішити усі проблеми. Її можливості і функції, хоч і великі, проте не безмежні. До того ж з різних причин кадри управління нею мають також фрагментарні, однобічні, часом застарілі уявлення про її характер, зміст, вимоги, шляхи забезпечення цілісності, результативності, мети. У свідомості значної частини суб’єктів цього процесу існує спотворене уявлення про те, що в розв’язанні соціальних проблем пріоритетна роль належить сім’ї та особі. Навіть галузь освіти держава поступово передає на відкуп корпоративних інтересів, у платну сферу. Водночас у суспільстві живучі етатистської орієнтації, утриманські настрої, нереалістичні сподівання.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали