Курсова робота «Героїчний епос як жанр європейського Середньовіччя (за поемою "Беовульф")», 2008 рік

З предмету Література · додано 01.01.2011 15:23 · від Vitalinka · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ і. Загальна характеристика героїчного епосу 5 1.1. Витоки героїчного епосу 5 1.2. «Поема про Беовульфа» як зразок героїчного епосу Середньовіччя 7 Розділ іі. Художні особливості «поеми про беовульфа» 14 2.1. Сюжетно-композиційна своєрідність поеми 14 2.2. Казково-міфологічні мотиви 17 2.3. Синтез язичницького і християнського мотивів у поемі 21 2.4. Образ Беовульфу 24 Висновки 29 Додатки 31 Список літератури 33

Висновок

У добу Середньовіччя світова література вступила в новий період свого тривалого розвитку. У добу раннього Середньовіччя заявив про себе архаїчний епос, який був представлений героїчною епопеєю і піснею патріотичного змісту з історичною основою, яка виконувалася народними співцями. Епос у кожній країні мав свої національні особливості, йому були притаманні як спільні риси так і загальнонародні епічні риси.

Зразком героїчного епосу середньовіччя стала «Поема про Беовульфа», яка виникла на основі стародавніх німецьких переказів, що відносяться до язичницьких часів. Особливістю поеми «Беовульф» є докладність описів її численні відступи: детальне змалювання боїв, розповіді героїв про свої подвиги можемо дізнатися про релігію, побут, проведення часу тощо. «Поема про Беовульфа» належить до дохристиянської героїчної фольклорно-епічної традиції, на що вказує й вказує її стиль, сюжет та образи.

У літературознавстві й досі не існує загальноприйнятої концепції щодо виникнення «Поеми про Беовульфа», яким чином вона написана, чи була складена з різних елементів. Її рукопис датується приблизно 1000 р.

Розглянувши сюжетно-композиційну основу поеми, можемо зробити висновок, що головною особливістю поеми є її героїчність, а зміст і поетика «Поеми про Беовульфа» приголомшують своєю складністю, багатогранністю та різночасністю. Поема є невичерпним джерелом відомостей про тогочасне життя європейців: багаточисельні описи обрядів, побуту. Точність та виразність поетичної мови приваблюють і сьогодні дослідників і читачів.

Проаналізувавши казково-міфологічні мотиви, варто зазначити, що головною ознакою героїчного епосу, і власне те, що відрізняє поему від казки є трагічний фінал, а саме загибель головного героя. Також, можна зробити висновок, що у казковому епосі вся увага зосереджена на індивідуальній долі героя, а в героїчному епосі – на долю країни, держави або ж племені. Епічна поема, на відміну від чарівної скази, – це оповідання про досягнення героєм безсмертя. Отже, «Беовульф» – це поема про героя і його пошук безсмертя, що досягається в героїчній згоді на власну смерть в обмін на безсмертну славу.

Дослідивши язичницький і християнський мотиви у «Поемі про Беовульфа», варто зазначити, що це питання й досі залишається відкритим. Однак, із впевненістю зазначимо, що в поемі спостерігається нашарування, синтез християнського світогляду на язичницькі уявлення.

Образ Беовульфа, зображується відважним, з мистецтвом кораблеводіння і плавання, бойовим мистецтвом, мудрістю, досвідом, а також хоробрим та мужнім. Образ могутнього богатиря, що втілює силу і потужність свого племені, позбавлений індивідуальних рис, проте націлений на виконання головного завдання, що стоїть перед ним, – захисту свого племені від чудовиськ. Додатковим засобом героїзації служить і родовід героя. Він здатний і готовий до здійснення подвигів не тільки через свої особисті якості, але і як представник славного своїми подвигами роду. Неповторність зброї є поширеним прийомом героїчної характеристики, яка служить зовнішнім, видним атрибутом героїчної сутності персонажу. На підставі цього, можна говорити про Беовульфа як втілення красивого, сильного та хороброго народного ідеалу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?