Курсова робота «Ознайомлення учнів із сакральним мистецтвом на уроках в загальноосвітній школі.Українська ікона стилю ренесанс ХVI ст.», 2010 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 29.12.2010 17:29 · від Галина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Сакральне мистецтво 4 1.1. Сакральне мистецтво України 4 Розділ 2. Українська ікона стилю ренесанс 6 2.1. Історія розвитку української ікони 13 2.2. Знакова символіка ікон 17 2.3. Техніка виконання ікони на левкасі 22 Розділ 3. Практичні заняття з засвоєння техніки іконопису 25 Висновок 28 Список використаних джерел 29 Додатки

Висновок

На сучасному етапі розвитку суспільства спостерігається тенденція переходу до гуманістичної освіти, основою якої є збереження, трансляція й набуття духовних особистісних цінностей. Метою навчання в такому контексті має бути послідовна реалізація гуманістичного принципу - дбайливе ставлення до внутрішнього світу дитини, її інтересів і потреб, збагачення її духовного потенціалу Досягненню цієї мети сприяє впровадження в освітньому процесі особистісно-орієнтованого підходу, спрямованого на цілісний розвиток особистості учня. Освітній процес за таких умов має на меті створення ситуацій для розвитку особистості, в яких вихованець набуває можливостей оволодіти досвідом особистісного ставлення до навколишньої дійсності.

Сакральне образотворення - тонка невловима межа між індивідуальним і суспільно значущим, між містичним, ірраціональним і реальним. Воно завжди відображало духовні, моральні, естетичні вартості суспільства та його часу, надаючи тим вартостям особливого статусу святостей.

. У іконописі використовується багатошарова послідовна система живопису, де кожен етап має своє богословсько-символічне і мальовниче значення. У структурі ікони можна виділити три основні етапи. Перший етап живопису називається "роскришь", на цій стадії кольору наносяться локально. Поверхні зображення розкривається.

Наступний мальовничий етап називається "висвітлення" або для живопису тіла - "охрення", основу цього тону складає охра. Це основний моделюючий форму зображення шар, що дає матерії форму. Він складається з декількох фаз як-то перше, друге і, якщо необхідно, третє висветленіе.

". Третій завершальний етап називається "оживки" цей етап характерний виключно для іконопису і не зустрічається в інших типах живопису. Ожівкі, це швидкі короткі - світлоносні удари пензля, що наносяться в самих світлих місцях зображення, вони як би пожвавлюють, запалюють світлом форму, матерію.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?