Курсова робота «Розробка системи ведення сільського господарства в інтенсивному землеробстві ( На прикладі Лісостепу)», 2006 рік

З предмету Екологія · додано 22.12.2010 13:59 · від Ксюша · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Стан вивчення питання Розділ 2. Агрокліматичні умови господарства 2.1. Кліматичні умови 2.2. Склад земельних угідь 2.3. Характеристика ґрунтового покриву Розділ 3. План трансформації земельних угідь Розділ 4. Проектування структури посівних площ та сівозмін 4.1. Посівні площі та їх структура 4.2. Агротехнічне значення попередників і розробка науково обґрунтованої сівозміни 4.3. Складання ротаційної таблиці та її аналіз. Екологічні основи підбору сортів сільськогосподарських культур. Розділ 5. Розробка системи обробітку і удобрення під визначені культури сівозміни 5.1. Оцінка проведених агротехнічних прийомів 5.2. Розрахунок норм внесення органічних і мінеральних добрив Розділ 6. Агроекологічна і економічна характеристика господарства 6.1. Забур’яненість посівів і методи боротьби з бур’янами 6.2. Інтегрована система захисту рослин від шкідників та хвороб і оцінка забрудненості навколишнього середовища хімічними засобами 6.3. Меліоративні і природоохоронні заходи 6.4. Продуктивність запроектованої сівозміни Висновки Пропозиції виробництву Список використаної літератури

Висновок

Кліматичні умови показують, що лісостепова зона є чудовим місцем для вирощування зернових, значні території займають посіви цукрового буряка, коноплі, соняшника.

Організація земельних угідь мусить бути направлена на збереження екологічної рівноваги у природі та забезпечення зручності в землекористуванні.

Агроекологічний потенціал лісостепових ландшафтів з їх сірими ґрунтами та чорноземами надзвичайно сприятливий для вирощування цукрових буряків ( 70 % посіву в Україні ), озимої пшениці, силосної та зернової кукурудзи, картоплі, соняшнику, зернобобових культур. Добре розвинене садівництво – в зоні зосереджено близько 50% усіх садів України. Проте через недотримання вимог раціонального природокористування знижується родючість ґрунтів, багато земель піддаються водній та вітровій ерозії, слід звернути на це увагу і позбавитись цих негативних наслідків.

Раціональна структура земельних угідь є дуже важливою для розвитку та існування господарства, бо вона відчутно знижує витрати на виробництво.

Структура посівних площ визначається обраною сівозміною і спеціалізацією господарства. Це один із найвагоміших факторів, що впливає на врожайність культур, збереження основних властивостей ґрунту, витрати на виробництво.

Дослідження парових і непарових попередників є необхідним для проекту-вання сівозмін різного виду та типу. Чергування культур сприяє збереженню корисних властивостей ґрунту, дозволяє запобігти поширенню бур'янів та хвороботворних бактерій, досягти максимальних показників врожайності культур. Тому науково-обгрунтована сівозміна є екологічно та економічно вигідною для будь-якого господарства.

Ротаційна таблиця в якості плану розміщення сільськогосподарських культур і парів, а також послідовності їх зміни по роках та полях, дозволяє чітко і безпомилково освоїти сівозміну, запобігти порушенню умов чергування культур, спланувати заходи по обробітку ґрунту, боротьбі з шкідниками, удобренню ґрунту, під певні культури сівозміни на перспективу. Дотримання сівозмін є ознакою раціонального, екологічно безпечного ведення сільського господарства, що є умовою концепції стійкого розвитку, як загальнодержавного так і світового господарства.

Бур'яни є негативними рослинами, їх присутність на полях сівозміни значно знижує врожайність культур, погіршує якість обробітку ґрунту, призводить до поломок сільськогосподарської техніки, впливає на період вегетації культурних рослин, тепловий, водно-повітряний баланси ґрунту. Тому необхідно активно боротися з їх розповсюдженням, використовуючи усі доступні екологічно безпечні методи. Бажаним є використання агротехнічних заходів, але дешевшим є використання гербіцидів. При боротьбі з бур'янами необхідно враховувати погодні фактори та фізіологічні особливості рослин у сівозміні, бо їх вплив відчутно регулює ефективність конкретних заходів. При використанні гербіцидів необхідно дотримуватись техніки безпеки роботи з ними бо вони шкідливі для організму людини.

Внесення органічних та мінеральних добрив – важливий захід щодо підви-щення родючості ґрунтів. Проте необхідно чітко розрахувати їхню кількість, бо надлишок добрив може призвести до втрат врожаю. При роботі з добривами необхідно дотримуватися техніки безпеки.

Проведення науково-обгрунтованих природоохоронних заходів підвищує врожайність і дозволяє зберегти природні умови господарства, а іноді навіть покращити їх.

При використанні енергозберігаючих технологій в господарстві виникає можливість отримання додаткового прибутку, який можна використати на соціальні потреби робітників.

Оптимальною буде комплексна, або інтегрована система боротьби з бур'янами, шкідниками і хворобами культурних рослин, яка у визначених пропорціях включає в себе агротехнічні, хімічні та біологічні заходи боротьби з бур'янами.

Сівозміну оцінюють за виходом основної та побічної продукції в грошовому вираженні з гектара посівної площі. Для цього слід використати ринкові ціни на продукцію, а якщо ринкові ціни відсутні, необхідно перевести її в кормові одиниці і оцінити за вартістю зерна.

Коментар модератора

33 стор

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?