Реферат «Постмодерн – культура XX століття», 2007 рік

З предмету Культура · додано 20.12.2010 15:44 · від Ренат · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ с.3 1. Культура ХХ століття - від модерна до постмодерну с.3-6 2. Характерні особливості і фази постмодернізму с.6-10 3. Ідеологи постмодернізму (пост20века с.9-13) с.10-13 4. Постмодернізм як вагомий мистецький напрям ХХ століття с.13-27 а) Епоха постмодернізму в сучасному ходожньому мистецтві с.13-21 б) Потмодернізм у мистецтві с.21-24 в) Постмодернізм в літературі с.24-26 г) Постмодернізм у філософії с.26-27 Висновки с.27 Список використаної літератури с.28

Висновок

Конфліктна і значеннєва щільність дійсного світу на початку XX сторіччя та-ка, що він здається значно багатшим художнього вимислу. Читачу досить було звернутися до величезного запасу вражень, що безупинно нашаровувалися в результаті його власного життєвого досвіду, щоб знайти заміну цим нудним описам реалістичного мистецтва. Те, що довідався читач зі спілкування з Фрейдом, Прустом, Джойсом, після того як він познайомився з таємним струмом внутрішнього монологу, із ще нерозвіданими областями несвідомого, розхитало границі, які колись здавалися непроникними.

Постмодернізм з'явився не водночас, ні з чого, як би за помахомом чарівної палички. Вже у ряді явищ мистецтва кінця 50-х і особливо 60-х років намітився відхід як від окремих положень модерністської естетики, так і деяких фундаментальних концептуальних установок модернізму, таких, як герметизм і індивідуалізм, самоізоляція від оточуючого світу і відхід виключно у внутрішній світ художника, а в пластчних мистецтвах—геометризація і безпредметність. Цей відхід найбільш помітно виявився в документальній прозі, хепенінгах и особливо в поп-арті. Проте естетичний утопізм, индивідуалізм, программний елітаризм, перебільшений логіцизм концепцій продовжували залишатися що визначають для модерністського мистецтва в цілому, поки контркультура ліворадикального і особливо молодіжного руху другої половини 60-х років не поставила під сумнів ідейно-художні цінності модернізму, виявила його зв'язок з істеблішментом і незапропонувала—хоча і на достатньо короткий час, як експеримент, «для обговорення»—нову систему цінностей, відносин, професіональних прийомів.

Вважається, що без усвідомлення ролі і місця, а також моменту підйому контркультури не можна зрозуміти постмодернізм і його історичну долю.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?