Курсова робота «Міжнародні фінансові послуги банків», 2010 рік

З предмету Банківська справа · додано 15.12.2010 13:32 · від mongol777 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ I. Теоретичні засади міжнародних фінансових послуг банків 1.1. Сутність та види міжнародних фінансових послуг банків 5 1.2. Роль банків у міжнародних фінансових послугах банків 13 II. Діагностика проведення міжнародних фінансових послуг банком АКБ «Укрсоцбанк». 2.1. Аналіз ринку міжнародних фінансових послуг та Укрсоцбанку,як представника міжнародного факторингу в Україні 21 2.2. Аналіз технології здійснення міжнародних фінансових послуг банків 35 III. Розвиток міжнародних фінансових послуг в Україні 3.1. Досвід зарубіжних банків щодо проведення міжнародних фінансових послуг 44 3.2. Впровадження сучасних видів міжнародних фінансових послуг в діяльність Укрсоцбанку 50 Висновки та пропозиції 54 Список використаних джерел 56 Додатки

Висновок

Важливим фактором розвитку національної економіки є зовнішньоекономічні зв'язки. Для деяких країн зовнішня торгівля - це єдина можливість одержати той чи інший товар, відсутній у її межах. Але завдяки міжнародному поділу праці кожна країна може зосередитися на виробництві тих товарів, що вона може робити ефективніше й дешевше в порівнянні з іншими країнами.

Найважливішою складовою частиною переміщення факторів виробництва виступають міжнародні потоки капіталу.

Найзапитанішими міжнародними фінансовими послугами в Україні є форфейтингові операції - застосовуються: у фінансових операціях — з метою швидкої реалізації довгострокових фінансових зобов’язань; в експортних операціях — для сприяння надходження готівки експортеру, який надав кредит зарубіжному покупцеві. Факторингові операції - комісійно-посередницькі операції з передачі клієнтом банку права на стягнення боргів (без права зворотної вимоги до клієнта). Міжнародні кредити - це форма руху позикового капіталу у сфері міжнародних економічних відносин, де кредиторами і позичальниками виступають суб’єкти різних країн. А також міжнародний лізинг - договір лізингу, що здійснюється суб'єктами лізингу, які перебувають під юрисдикцією різних держав, або в разі, коли майно чи платежі перетинають державні кордони.

Міжнародний факторинг успішно застосовується в іноземних ринкових економіках. Але в умовах нашої дійсності він одержав до сьогодні дуже невелике поширення. Цьому, можливо, сприяє нестабільність нашої економіки, відсутність чіткої законодавчої бази по даному виді кредитування тощо. Це негативно впливає на положення деяких підприємств, тому що, виходячи з західного досвіду роботи, міжнародний факторинг має багато переваг перед звичайними видами кредитування.

Особливістю зовнішньоторговельного факторингу в цілому є його завжди відкритий характер, а також відсутність права регресу до постачальника на експорт. Останнє обумовлене тим, що основною причиною факторингового обслуговування експортера виступає звичайно захист експортера від кредитного ризику. Обслуговування всього товарообігу, яке передбачається при операціях усередині країни, зустрічається при факторинговому обслуговуванні зовнішньоторговельних операцій набагато рідше, факторингові компанії в більшості випадків спеціалізуються на обслуговуванні ринку однієї країни або ринку певної продукції.

Класичні факторингові угоди припускають, що, купуючи фінансові зобов'язання, банк цілком бере на себе ризик по їх виконанню й у тому випадку, якщо платник виявиться не в змозі оплатити виставлене на нього платіжна вимога, банк понесе збитки.

Плюси факторингових операцій полягають у наступному: прискорюється оборотність оборотних коштів; факторинг дозволяє збільшити обсяг випуску продукції підприємством; забезпечує гарантований збут продукції на підприємстві; дозволяє уникнути обвальних банкрутств.

За перше півріччя 2009 р. Укрсоцбанк збільшив обсяг факторингових послуг у 1,5 рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Найбільше активно розвиваються відносини з країнами ближнього зарубіжжя, Польщею, Німеччиною, Італією, Америкою, Канадою, країнами Східно-Азіатського сегменту, деякими країнами Африки. На сьогодні Укрсоцбанк працює над більш ніж шістдесятьма проектами, як імпортного, так і експортного напрямку.

Сьогодні факторинг - найдинамічніша послуга на фінансовому ринку України. Прискорення оборотності капіталу дає можливість підприємству збільшувати дохідність. Отримана вигода перевищує суму комісії за факторингове фінансування. Тобто витрати на факторинг окупаються.

Факторингове фінансування для Укрсоцбанку виявилося не тільки більш вигідним, але й набагато доступнішим, ніж кредит, позбавило банк безлічі витрат, які існують у кредитній схемі.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?