Курсова робота «Конституційні засади економічних відносин», 2009 рік

З предмету Право · додано 15.12.2010 19:37 · від Ирина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3-5 1. Конституція як інструмент врегулювання економічних відносин 6-8 2. Конституційні засади економічних відносин 2.1. Конституційні засади економічних прав 9-12 2.2. Конституційні засади відносин власності 13-15 3. Конституційні основи у сфері господарювання 16-18 4. Конституційні норми, що регулюють економічні відносини 4.1. Природні ресурси як об’єкти права власності Українського народу 4.2. Право власності на землю 20-21 4.3. Конституційні засади економічної багатоманітності 22-22 4.4. Економічні відносини з приводу обов’язків держави 23-24 4.5. Засади економічних відносин в інших статтях Конституції 25-26 Висновки 27-28 Список використаних джерел 29-30

Висновок

У результаті проведеної мною роботи з дослідження конституційних засад економічних відносин, я сформувала наступні висновки.

По-перше, порівнюючи конституційні засади економічних відносин в нашій країні із зарубіжними, дається в знаки відсутність чіткої їх структурованості, зокрема, в Основному законі.

По-друге, в ході роботи над питанням конституційних засад економічних відносин стає очевидною необхідність внесення змін до Конституції України в питанні користування об’єктами публічної власності, зокрема ч.3 ст. 41 Основного закону.

По-третє, потребує уточнення і положення Основного закону про те, що використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам, честі та гідності, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі. Адже шкоди можна завдавати не тільки використовуючи власність, а й володіючи і розпоряджаючись нею.

В цілому ж, економічну основу конституційного ладу України, відповідно Конституції України і законодавству, утворює соціально орієнтована ринкова економіка, в межах якої виробництво та розподіл товарів і благ здійснюється на засадах ринкових відносин, учасниками яких виступають фізичні і юридичні особи, які знаходяться між собою у конкурентних відносинах.

Надзвичайно важливим у розгляді даної проблематики я вбачала поняття економічних прав. До системи економічних прав слід віднести: право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності; право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом; право користуватися об’єктами права власності Українського народу, державної та комунальної власності.

Варто зауважити, що майже в усіх основних законах, прийнятих у пострадянських країнах, встановлено різні форми власності і рівний захист власності з боку держави незалежно від її форм, що засвідчує відхід від старих форм господарювання. Свідченням такого характеру можна вважати і положення Конституції України, за яким суспільне життя в Україні ґрунтується на засадах економічної багатоманітності.

Коментар модератора

Є список використаної літератури, але відсутні на нього посилання у тексті роботи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?