Курсова робота «Норма права», 2008 рік

З предмету Право · додано 14.12.2010 17:04 · від Елена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Поняття та ознаки правової норми 5 2. Структура норми права та види структурних елементів норми права 10 3. Класифікація норм права 19 4. Співвідношення норми права зі статтею нормативно-правового акту. Способи викладу правових норм в статтях нормативно-правових актів 26 Висновок 29 Список використаної літератури 31

Висновок

У ході роботи ми спробували розглянути всі аспекти питання про норму права. Ми змогли виконати завдання, поставлені нами, практично в повному обсязі: привели різні підходи до тлумачення поняття норми права, розкрили структуру норми права та її дискусійні питання, охарактеризували види правових норм, розкрили способи викладу правової норми в статті нормативно-правового акту.

Таким чином, правова норма — це первинна клітинка права, правило поведінки, якому властиві певні ознаки, а саме: загальнообов'язковість, формальна визначеність, примусовий характер, регулятивний характер, зв’язок з державою й гарантованість державою.

Норма права має відповідну структуру, що містить елементи, тісно пов'язані між собою. Традиційно прийнято вважати, що в структуру правової норми входять три елементи: гіпотеза, диспозиція й санкція.

Норму права прийнято класифікувати за певними ознаками, у тому числі, за юридичною силою, за характером, за суб'єктами правотворчості, за предметом правового регулювання, за функціональною спрямованістю, за методом правового регулювання та ін.

Норма права не тотожна статті нормативно-правового акту. Норма права — це логічно завершене правило поведінки, а стаття нормативно-правового акту — це форма його викладу.

У ході роботи ми багато разів зіштовхувався із труднощами вибору думки одного з безлічі вчених. У підсумку ми прийшли до висновку, що тільки сукупність уявлень і вчень дає об'ємне розуміння.

Переглянувши всі питання й проблеми даної теми, ми можемо зробити такий висновок, що норма права, як особлива соціальна норма, займає дуже важливе місце в регулюванні суспільних відносин. Вона є первинним елементом системи права, у зв'язку із цим всі суб'єкти безпосередньо зіштовхуються з нею. Тому, кожному юристові необхідна достатня теоретична підготовка, в основі якої повинно лежати глибоке й послідовне вивчення норм права. Володіючи достатньою кількістю знань про норму права, юрист полегшує собі роботу із застосування цих норм на практиці, а також деякою мірою забезпечує правильність їх застосування.

Отже, теоретичні знання про норми права забезпечують ефективне застосування даних норм на практиці, підвищують професійний рівень юристів, а також рівень їхньої правової культури.

Питання про норму права є одним з фундаментальних, головних у процесі вступу юриста в практичну юридичну діяльність, тому необхідно зрозуміти його важливість і приділити йому багато уваги. Правова норма — це те, з пізнання чого можна почати осмислювання всієї системи права.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?