Реферат «Казначейська система виконання Державного бюджету та напрямки її удосконалення», 2009 рік

З предмету Фінанси · додано 13.12.2010 15:54 · від helen_mi · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Казначейська система виконання державного бюджету 5 2. Проблеми казначейської системи виконання державного бюджету та шляхи їх подолання 7 Висновки 16 Список літератури 18

Висновок

Державне казначейство України відіграє важливу роль у фінансовій системі України. Адже воно покликане впорядкування використання державних коштів, сконцентрувати їх на найважливіших напрямках соціального та економічного розвитку суспільства. Світовий досвід засвідчує про ефективність казначейського управління державними коштами, який скеровується на забезпечення доцільного, з точки зору уряду, використання бюджетних коштів.

Заснування повністю функціональної системи Державного казначейства для виконання державного бюджету, підвищення власної відповідальності та забезпечення належної податково – бюджетної звітності допоможе Уряду вдосконалити ефективність та продуктивність управлінської діяльності, здійснити завдання, передбачені макроекономічною політикою держави та бюджетом. Вдосконалене виконання державного бюджету спільними зусиллями Міністерства фінансів України та Державного казначейства України допоможе подолати проблеми, що постали перед системою управління бюджетними ресурсами.

До причин незадовільного виконання бюджету на сьогоднішній день відносяться:

- невизначеність відповідальності за прийняття і виконання рішень з бюджетних питань серед кількості різноманітних органів;

- бюджетна заборгованість, що продовжує посилювати напругу у бюджетній системі;

- відсутність чітких і повних юридичних регламентацій для використання учасниками бюджетного процесу;

- відсутність повної, точної та своєчасної інформації з бухгалтерського обліку щодо здійснення державного бюджету;

- відсутність достатньої відповідальності за витрачання державних коштів та стимулів для хорошої роботи;

- відсутність інформації, необхідної для визначення доцільності витрачання бюджетних коштів;

- складні, неефективні та трудомісткі процедури по контролю за видатками, що сприяють збільшенню залишку коштів державного бюджету, коли потреба бюджету в запозичених коштах залишаються надмірними;

- система щоденного визначення напрямків видатків та перерахування коштів залишається єдиним відгуком на потребу пристосування бюджету до зміни обставин.

Для ефективного управління бюджетом Уряд України прийняв ряд важливих рішень, метою яких є впровадження повністю функціональної, автоматизованої казначейської системи в Україні, яка буде служити ефективним інструментом для виконання бюджету та встановлення відповідальності за його виконання. А для цього визначено основні напрямки розвитку казначейства України, а саме необхідно:

– створити умови для ефективного управління залишками бюджетних коштів органами Державного казначейства;

– надати право Державному казначейству здійснювати діяльність щодо випуску і розміщення казначейських цінних паперів;

– здійснити чітке визначення й розмежування функції між учасниками бюджетного процесу;

– працювати над удосконаленням існуючої нормативної бази, особливо в напрямі оптимізації та спрощення процедур казначейського обслуговування бюджетів;

– удосконалити внутрішню організацію роботи структурних підрозділів територіальних органів;

– відрегулювати систему мотивації праці.

Вищевказані напрямки розвитку підготують основу для створення чітко функціонуючого казначейства, особливо в порівнянні з досягненнями інших країн з подібним станом розвитку економіки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?