Курсова робота «Бізнес-планування на підприємстві», 2009 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 13.12.2010 13:46 · від Анастасія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Теоретичні аспекти формування та оцінювання ефективності бізнес-планування на підприємстві 1.1. Значення бізнес-планування в підприємницькій діяльності 1.2. Послідовність та загальні правила складання бізнес-плану 1.3. Структура бізнес-плану Розділ 2. Аналіз діяльності ВАТ «Чернігівський молокозавод» 2.1. Загальна характеристика підприємства ВАТ «Чернігівський молокозавод» 2.2. Аналіз внутрішнього та зовнішнього середовища підприємства 2.3. Аналіз системи планування підприємства та можливостей оновлення продукції виробництва Розділ 3. Проект оновлення продукції виробництва на ВАТ «Чернігівський молокозавод» 3.1. Впровадження проекту оновлення продукції виробництва 3.2. Техніко-економічні розрахунки проекту випуску соєвих продуктів 3.3. Економічна ефективність бізнес-плану у виробництві Висновки Список літератури Додатки

Висновок

Метою даної курсової роботи було організація впровадження нового продукту виробництва на ВАТ «Чернігівський молокозавод» та розрахунок економічного ефекту від реалізації даного бізнес-плану. Задля досягнення мети в логічній послідовності було виконано наступні рівні досліджень:

а) теоретичне дослідження проблеми визначення економічної ефективності бізнес-планування;

б) ретроспективний аналіз діяльності об’єкта дослідження (ВАТ «Чернігівський молокозавод») в сфері організації управління та функціонування внутрішнього та зовнішнього середовища;

в) на основі аналізу надання рекомендацій та розробка проекту диверсифікації виробництва.

ВАТ «Чернігівський молокозавод» – один з найбільших виробників молочної продукції в Чернігівській області, що відзначається широкою торговою мережею. Ринками продукції ВАТ «Чернігівський молокозавод» є підприємства оптової та роздрібної торгівлі, а також власна торгова мережа.

Однак, у економічній сфері у підприємства існують проблеми. Так у 2007 році прибуток підприємства скоротився на 26,4% у порівнянні з 2006 роком, а у 2008 році цей спад становив 73,7% до рівня минулого року. З кожним роком відбувається значний спад показників рентабельності: у 2006 році він становив 17,15%, у 2007 році – 8,57%, а у 2008 році знизився до 2,27%. Фінансові витрати підприємства також продовжують зростати: у 2007 році вони збільшились на 400% в порівнянні з 2006 роком, а у 2008 році на 93,95% до рівня 2007 року.

Але незважаючи на ці показники підприємство працює рентабельно, це можливо завдяки зростанню наступних показників: обсяг товарної продукції за останні роки неухильно зростає – у 2006 році він становив 45944,9 тис. грн., у 2007 році – 60645,65тис. грн. (зріс на 32,0% в порівнянні з попереднім роком), а у 2008 році він становив 76278,74 тис. грн. (зростання на 25,78% до рівня минулого року).

Пропонується на базі існуючого виробництва ВАТ "Чернігівський молокозавод" паралельно освоїти випуск нової молочно-харчової продукції, соєвого молочного напою та, в подальшому, продуктів із сої.

Проект пропонує випуск фасованого в поліетиленові пакети пастеризованого соєвого молока зі змістом білка 3,5% та ємністю пакета 1 літр. Передбачувана назва продукту – "Соя Мілк Фруктіс". На початку планується реалізація продукту в кількості 800 пакетів у добу.

Критичний обсяг продажів (точка беззбитковості) складає 47% від запланованого. Цей факт дозволяє фірмі стабілізувати своє положення на ринку протягом першого року роботи навіть у випадку боротьби з боку конкурентів.

Запас фінансової міцності компанії складає 53%, що дозволяє компанії в умовах конкуренції працювати без збитків. Тобто мається можливість знизити планований дохід від продажів на величину 53% від запланованого.

Для реалізації проекту необхідні фінансові ресурси в розмірі 191822,43 грн. для здійснення проекту (виробничі витрати). Ці ресурси маються в розпорядженні підприємства. Очікуваний прибуток становитиме: в першому році – 115901,13 грн.; в другому році – 173851,69 грн.; в третьому році – 231802,25 грн.

На основі розглянутих показників можна зробити висновок, що проект ефективний, оскільки:

– високий прибуток та стабільні продажі;

– низькі ціни на продукцію;

– невисокий рівень критичного обсягу продажів у порівнянні з планованим;

– висока ефективність капітальних вкладень;

– строк окупності капіталу;

– достатній запас фінансової міцності.

Впровадження цього проекту дозволить ВАТ "Чернігівський молокозавод" зайняти стабільне положення на ринку з даним товаром вже протягом другого року виробництва і забезпечить беззбитковий обсяг продажів.

Коментар модератора

42 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?