Реферат «Перспективи сталого розвитку міст України», 2010 рік

З предмету Екологія · додано 12.12.2010 22:22 · від Татьяна · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Сучасний стан розвитку міст України 4 2. Проблеми на шляху становлення сталого розвитку міст України 9 3. Стратегія сталого розвитку у містах України 10 Висновок: 15 Список використаної літератури: 16 Додаток А

Висновок

Концепція сталого розвитку вкрай актуальна для України та її регіонів. Розробка стратегії розвитку міст має ґрунтуватися на тому, що будь-яке рішення, що стосується економічного розвитку, має прийматися з урахуванням його наслідків для навколишнього середовища. Крім того, метою міста, що стало розвивається, має стати таке рішення кожної проблеми, яке забезпечує одночасне вирішення багатьох інших проблем і не створює нових.

Відсутність національної стратегії сталого розвитку і загальноприйнятих вимог до розробки локальних стратегій розвитку з урахуванням принципів сталого розвитку, пов'язаних логічно з національним підходом, не сприяє зародженню і зміцненню підходів сталого розвитку в містах.

На сьогоднішній день будь-яке місто України має свої екологічні проблеми, проте більшість з них – характерна майже кожному. Серед таких проблем слід виокремити, забруднення атмосфери, зокрема за рахунок збільшення автотранспортного навантаження; зменшення озеленення територій; зростання сміттєзвалищ та інші.

Вирішення зазначених має здійснюватися шляхом удосконалення діючих, розробки і впровадження нових механізмів міської екологічної політики, що включає в себе розвиток нормативно-правової бази, економічного механізму природокористування та природоохоронної діяльності, механізму фінансування природоохоронної діяльності, систему екологічного моніторингу і контролю, екологічного менеджменту, впровадження методів більш чистого виробництва, також проведення наукових досліджень з метою глибшого розуміння міських екологічних проблем та пошуку шляхів їхнього вирішення, формування суспільної екологічної свідомості.

Містам необхідно займатися стратегічним плануванням, засновуючи його на комплексному, збалансованому по відношенню до навколишнього середовища підході, забезпечуючи тим самим зустрічний рух «знизу» в справі розробки національної стратегії сталого розвитку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?