Курсова робота «Умисел як форма вини», 2009 рік

З предмету Право · додано 12.12.2010 15:05 · від Елена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Поняття умислу, його зміст та види 5 2. Прямий умисел та його ознаки 7 3. Поділ прямого умислу на види 15 4. Непрямий умисел та його відмінність від прямого умислу 21 Висновки 26 Список використаної літератури 28

Висновок

Після вище проаналізованого нами матеріалу, ми б хотіли зробити короткі висновки по темі даної курсової роботи.

У ході роботи ми змогли виконати завдання, поставлені нами, практично в повному обсязі: дослідили поняття умислу в кримінальному праві; розкрили зміст умислу та його види; охарактеризували прямий умисел, його інтелектуальну та вольову ознаки; проаналізували види прямого умислу; охарактеризували непрямий умисел, його інтелектуальну та вольову ознаки; здійснили розмежування непрямого умислу від умислу прямого.

Зокрема, можна зробити такі висновки:

1. Умисел – це форма вини, зміст якої полягає в тому, що особа усвідомлювала суспільно небезпечний характер свого діяння (дії або бездіяльності), передбачала його суспільно небезпечні наслідки і бажала або свідомо припускала їх настання.

2. Зміст умислу складають його інтелектуальна та вольова ознаки. Інтелектуальна ознака умислу включає: 1) усвідомлення особою суспільно небезпечного характеру своєї дії чи бездіяльності; 2) передбачення її суспільно небезпечних наслідків. Вольова ознака умислу означає наявність у суб’єкта бажання настання суспільно небезпечних наслідків від вчиненого ним діяння чи свідоме їх допущення.

Закон розрізняє два види умислу: прямий і непрямий.

3. Прямий умисел — це таке психічне ставлення до діяння і його наслідків, при якому особа усвідомлювала суспільна небезпечний характер свого діяння (дії або бездіяльності), передбачала його суспільна небезпечні наслідки і бажала їх настання.

Інтелектуальний елемент прямого умислу складають усвідомлення особою суспільної небезпеки своїх дій (бездіяльності), а також передбачення можливості або неминучості настання суспільно небезпечних наслідків. Вольовий елемент характеризується бажанням настання суспільно небезпечних наслідків.

4. Прямий умисел підрозділяється на види залежно від часу його формування і залежно від відношення винної особи до характеру наслідків. Поділ прямого умислу на види має значення при юридичній оцінці і кваліфікації деяких злочинів. За часом формування відрізняють умисел наперед обдуманий; такий, що виник раптово; афектований. За відношенням особи до характеру наслідків відрізняють умисел простий визначений, альтернативний визначений та невизначений. Врахування розглянутих видів умислу надає можливість більш точно конкретизувати психічне ставлення суб'єкта, визначити ступінь його вини і призначити справедливе покарання.

5. Непрямий умисел — це такий умисел, при якому особа усвідомлювала суспільно небезпечний характер свого діяння (дії або бездіяльності), передбачала його суспільна небезпечні наслідки і хоча не бажала, але свідомо припускала їх настання.

Інтелектуальний елемент непрямого умислу виявляється в усвідомленні особою суспільної небезпеки своїх дій (бездіяльності), а також передбачення реальної можливості настання суспільно небезпечних наслідків. Вольовий елемент характеризується свідомим допущенням суспільно небезпечних наслідків або байдужним відношенням до них.

6. Непрямий умисел відрізняється від умислу прямого як за інтелектуальною, так і за вольовою ознаками.

За інтелектуальною ознакою їх відмінність полягає в тому, що при прямому умислі особа передбачає наслідки як можливий або як неминучий результат свого суспільно небезпечного діяння, а при непрямому умислі вона передбачає тільки можливість настання таких наслідків.

За вольовою ознакою відмінність полягає в тому, що при прямому умислі особа бажає настання наслідків, прагне до їх досягнення, наслідки є метою скоюваного нею злочину. При непрямому умислі особа, свідомо припускаючи настання наслідків, не прагне їх досягнення, абстрактно розраховуючи на їх запобігання.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?