Курсова робота «Стан та перспективи розвитку ринку праці в Україні», 2009 рік

З предмету Макроекономіка · додано 11.12.2010 15:08 · від Юрий · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Теоретичні основи ринку праці 1.1. Поняття ринку праці. Його структура і функції. 1.2. Зайнятість і безробіття як економічні явища 1.3. Ринок праці та його рівновага 2. Аналіз ринку праці в Україні 2.1. Особливості ринку праці в Україні. 2.2. Стан ринку праці в Україні 3. Пропозиція щодо покращення стану ринку праці в Україні Висновок Список використаної літератури Додатки

Висновок

Ринок праці передусім є механізмом погодження інтересів осіб, які працюють за наймом, і роботодавців. Крім того, на ринку праці виявляються інтереси держави. Ці інтереси зумовлені необхідністю управління соціально-трудовими відносинами. Звідси випливає, що ринок праці — складний соціальний інститут, де наймані працівники вступають у специфічні. відносини зі споживачами робочої сили— роботодавцями з приводу оціненого використання людської праці у процесі трудової дальності. Спрощено це можна викласти так: ринок праці це купівля-продаж товару – робочої сили.

Ефективне функціонування ринку праці можливе лише за умов: по-перше, повної самостійності і незалежності покупця та продавця і їх взаємовідповідальності; по-друге, відносини агентів на ринку праці мають здійснюватися через письмові угоди як між рівноправними партнерами; по-третє, функціонування ринку праці є тим ефективнішим, чим активнішою є конкуренція між власниками здібностей до праці за право обійняти робочі місця, — та роботодавців— за залучення найбільш кваліфікованої робочої сили; по-четверте, необхідно намагатися досягти балансу між робочими місцями, сукупною робочою силою та товарною масою і грошовою масою; по-п'яте, наймані працівники (робоча сила) і роботодавці можуть об'єднуватись у спілки для захисту своїх інтересів.

В даній роботі був проаналізований сучасний стан ринку праці в Україні. Було зазначено, що за показником рівня зареєстрованого безробіття серед країн СНД Україна посідає друге місце після Вірменії, за сприяння державної служби зайнятості у І півріччі 2009р. було працевлаштовано 390,5 тис. осіб, або 25,7% незайнятого населення, що перебувало на обліку цієї установи (у І півріччі 2008р. – 578,1 тис. та 41,0% відповідно).

Для покращення становища ринку праці, автор автор вбачає доцільним звернути увагу на проблему зайнятості молоді. Пропонує збільшувати кількість закладів, які будуть займатися пошуком роботи для молодих працівників. Нині перед Україною стоїть завдання створення умов для активної участі у праці майже для кожного, хто до цього прагне, зокрема молоді.

Коментар модератора

36 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?